به خاطر چهره زشتم، خیلی ناامیدم ...

به خاطر چهره زشتم، خیلی ناامیدم؛ الان من به دختري تو دانشكده علاقه دارم، من خيلي دوسش دارم، خودش نميدونه؛ اگه من زشت نبودم، تا حالا صد بار رفته بودم خواستگاريش، ولي الان نميتونم، حتي نميتونم به كسي بگم من يكي رو دوست دارم. من الان دارم تاوان چي رو پس ميدم؟ من شاگرد ممتازی هستم و بايد اميدوار باشم ولي الان هيچي ندارم، نميدونم چكار كنم. اصلاً موضوع سر شخص خاصي هم نباشه، من به هر كس ديگه اي هم كه دل مي دادم بازم همينطور بدبخت بودم. اي خدا چرا منو اينطور آزمايش مي كني؟ چرا نميگي چكار كنم؟ چقدر دوشم احساس سنگيني ميكنه، چقدر خستم، چقد تنها. من چكار كنم؟ صبر كردن برام خيلي سخت شده. الان ديگه وقتشه اقدام كنم. وقتشه برم جلو. ولي نمي تونم. دليلشم گفتم. من دنبال ازدواجم نه دوست بازي و اگه ميخوامش بايد برم اول به خانوادم بگم، ميدونم قبول ميكنن. خواهش ميكنم راهنماييم كنين، چكار كنم؟ چطوري بهش بگم؟

روزي دختري جوان نزد شيوانا آمد و از او كمك خواست تا براي مشكل نازيبايي و زشتي صورتش راه حلي ارائه دهد. شيوانا سري تكان داد و گفت : جلوتر از مردم حركت كن! دختر جوان لختي سكوت كرد و سپس دوباره سوال خود را تكرار كرد و گفت : ببينيد استاد! مشكل من اين است كه هر وقت مي خواهم كاري انجام دهم به محض اينكه مقابل شخص يا اشخاصي مي ايستم بلافاصله نگاه سنگين آنها را روي زشتي هاي چهره و هيكل خودم حس مي كنم و اين سنگيني فوراً مرا فلج مي كند و ديگر نمي توانم با اقتدار و اعتماد به نفس قبلي به صحبت هايم ادامه دهم و زشتي بي اعتمادي به خودم به زشتي صورتم اضافه مي شود و در نتيجه خود به خود توسط خودم از ميدان كنار گذاشته مي شوم. آيا جوابي براي سوال من داريد! شيوانا مجدداً سرش را به علامت حق به جانب تكان داد و با همان لحن آرام قبلي گفت: جلوتر از مردم اطرافت حركت كن! و اين يعني نگذار نظر آنها به تو برسد! دختر جوان كمي روي پاسخ شيوانا تأمل كرد و آنگاه با نوميدي دوباره سوال خود را به شكلي ديگر تكرار كرد. او گفت: متاسفانه مي بينم شما هم به خاطر زشتي چهره ام مرا جدي نمي گيريد! من چگونه مي توانم مانع رسيدن نظر مردم به خودم شوم در حالي كه به محض قرار گرفتن مقابل آنها، بلافاصله سايه سنگين نگاه و نظرشان را روي خودم حس مي كنم؟! شيوانا پاسخ داد: به محض اينكه احساس كردي نظر ديگران به تو نزديك شده است به سرعت ذهن خودت را از اين فكر دور كن و سعي كن بي توجه به جلوه گري هاي اين انديشه آزاردهنده، نسبت به آن بي اعتنا باشي و با سرعت خودت را در هنرها و توانايي ها و استعدادهاي منحصر به فرد خودت غوطه ور سازي! يك انسان فوق العاده زيبا هم اگر اجازه دهد نظر ديگران قبل از عمل و كردارش وارد ذهنش شود، نمي تواند حركت و واكنش صحيح را نشان دهد. اهميت دادن به نظر ديگران باعث مي شود كه همه انسان ها چه زشت و چه زيبا، نتوانند كار خود را درست انجام دهند. راه چاره تو اين است كه از اين لايه بيرون بپري و در سطح ديگري از آگاهي پرواز كني و اين امكان پذير نيست مگر اينكه موضوع اهميت بخشيدن به نظر ديگران را نزد خودت بسيار ناچيز شماري ! دختر جوان سكوت كرد و ديگر هيچ نگفت. مي گويند از آن روز به بعد اين دختر بهترين بافنده فرش ابريشم در منطقه شد و تمام خانواده ها براي ياد دادن و آموزش هنر بافندگي فرش، فرزندان خود را نزد او مي فرستادند. جالب اين بود كه هيچكس در مورد زشتي آن دختر صحبتي نمي كرد و همه او را به عنوان بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم مي شناختند. شيوانا روزي براي شاگردانش اين دختر را مثال زد و گفت: اين دختر جوان چون يكبار براي هميشه موضوع زشتي چهره خود را فراموش كرد و ديگر به آن مراجعه نكرد در نتيجه ديگر مانند زشت ها عمل نكرد و از آن روز به بعد ديگر كسي زشتي او را نديد. در واقع اولين كسي كه زشتي هاي انسان را مي بيند و آنها را بزرگ مي كند خود اوست و اولين كسي كه انسان ها را به خاطر زشتي هايش سرزنش مي كند و مانع از خوب عمل كردن او مي شود نيز باز خود شخص مي باشد. بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم به جاي تمركز روي زيبايي چهره، اكنون روي زيبايي منحصر به فرد استعدادش متمركز شده است و در نتيجه به يكباره نظر مردم برايش بي ارزش شده و از نظر مردم جلوتر افتاده است و به جاي بازي خوردن توسط نظر مردم ، به لايه بالاتري از آگاهي جهش كرد.

پرسشگر گرامي؛ قبل از هر چيز از شما به خاطر اعتمادي كه به اين مجموعه نموده ايد و مسائل زندگي تان را با ما در ميان گذاشته ايد، تشكر مي كنيم. از اينكه شما را تا اين حد ناراحت و نگران مي بينيم، متأسف و ناراحتيم و اميدواريم كه هرچه زودتر با تلاش و همت خود شما، از اين احساسات ناخوشايند رهايي يابيد و زندگي خوب و خوشي را براي خود رقم زنيد. وقتي نامه شما رو مي خواندم ياد قسمت چهارم برنامه ماه عسل امسال افتادم. مهمان برنامه جوان 31 ساله باهوشي بود كه همه بدنش حس داشت اما هيچ قسمتي از بدنش جز شستش حركت نداشت. مادرش مي گفت گاهي شبها بيدارش مي كند و از او مي خواهد مورچه اي كه روي پايش راه مي رود را بردارد. دانشگاه قبول شده بود اما نمي توانست برود مي گفت حتي نمي توانسته كتاب را ورق بزند و صبح ها منتظر مي مانده تا مادرش از سر كار برگردد و برايش كتاب را ورق بزند تا بتواند بخواند. چقدر با استعداد بود، شاعر بود و اهل مطالعه اما هميشه دور تا دورش ديوار بود. از احساس تنهايي اش مي گفت كه واقعا تكان دهنده بود( ميتوانيد از اینترنت دانلود كنيد و تماشا نمایید). بعد شما با اين همه موفقيت اين همه توانايي اين همه نعمت،
يعني چهره ظاهری (که به زعم خودتان زشت است و شاید اینگونه هم نباشد) اين همه مي تواند باعث شود كه شما شانه هايتان سنگين شود؟ خدا هر فردي را به گونه خاصي آفريده است. انسان سالم كسي است كه از ظاهر و قيافه خود احساس رضايت داشته باشد و با اعتماد به نفس به انجام امور زندگي خود بپردازد. شما با اين همه توانايي شك نكنيد لياقت يك همراه مناسب را داريد خودتان خودتان را باور كنيد تا ديگران هم باورتان كنند.
پرسشگر محترم، شما براي ازدواج مشكل خاصي نداريد. اگر واقعا فكر مي كنيد كه در شرايط خوبي از لحاظ ظاهر به سر نمي بريد، مي توانيد براي ازدواج سطح توقعات خود را پايين تر بياوريد و شخصي را متناسب با خود پيدا كنيد . وقتي امكان ازدواج براي معلولين هم فراهم است و حتي مشاهده مي كنيم كه كوتوله ها هم ازدواج مي كنند، شما كه وضعيتتان قابل مقايسه با چنين افرادي نيست، به راحتي مي توانيد مورد مناسب خود را پيدا كنيد. كافي است اندكي سطح توقع خود را پايين بياوريد.
اما در مورد ظاهر و نعمتهاي مادي، بايد بدانيد كه به هيچ وجه نعمتهاي مادي ملاك نيستند. ما روايات متعددي داريم در مورد اينكه اتفاقا سخت ترين بلاها و بيشترين مصيبتها بر بهترين بندگان خدا نازل مي شوند. اينها به خاطر آن است كه دوستان خدا به هيچ وجه به دنيا دل خوش نكنند و وابسته به آن نباشند و تمام توجهشان فقط به سوي خدا باشد.
به اين روايات دقت بفرماييد :
امام صادق عليه السلام: «إِنَّ أَشَدَّ النَّاسِ بَلَاءً الْأَنْبِيَاءُ ثُمَّ الَّذِينَ يَلُونَهُمْ‏ ثُمَّ الْأَمْثَلُ فَالْأَمْثَلُ‏»؛ سخت ترين مردم از لحاظ بلا و گرفتارى پيغمبرانند؛ سپس كسانى كه در پى آنانند، سپس كسى كه از ديگران بهتر است، بترتيب.
امام صادق عليه السلام به سدير فرمودند : «إِنَّ اللَّهَ إِذَا أَحَبَّ عَبْداً غَتَّهُ‏ بِالْبَلَاءِ غَتّاً وَ إِنَّا وَ إِيَّاكُمْ يَا سَدِيرُ لَنُصْبِحُ بِهِ‏ وَ نُمْسِي‏»؛ چون خدا بنده ای را دوست دارد، او را در بلا غوطه‏ور سازد. اى سدير ما و شما، صبح و شام با آن دمسازيم. (اصول كافي، ج‏2، ص252 و 253)
مي بينيد كه قضيه برعكس آن چيزي است كه شما فكر مي كنيد و به هيچ وجه اينگونه نيست كه چون خدا شما را از نعمتي محروم كرده است، قصد عذاب شما را داشته باشد؛ يا دليلش اين باشد كه شما از خدا دور شده ايد و ... .
اين قضيه شواهد خوبي نيز در تاريخ دارد؛ لقمان حكيم كه چنان عظمت دارد كه سوره اي در قرآن به نام او آمده است، فردي سياه چهره بود؛ به گونه اي كه مي گويند مدتي او را به بردگي گرفته بودند و از او به عنوان برده استفاده مي كردند. چنين فردي با اين قيافه ظاهري به جايي رسيد و به اندازه اي از فهم و علم و حكمت رسيد كه سخنان حكيمانه او در قالب آيات قرآن، مطرح شده اند. اين، پيشرفت و موفقيت كمي نيست. سقراط، استاد افلاطون و ارسطو، آنقدر زشت بوده كه مي گويند صورت او بيشتر شبيه ميمون بود، تا آدميزاد. با اين حال او نابغه زمان خود بود و در تمام طول تاريخ بشر از ميان حكما و فلاسفه كمتر شخصيتي مانند او پيدا شده است.
برادر عزيز شما ضمن اينكه نبايد نگران باشيد و روحيه خود را از دست بدهيد؛ بايد خوشحال هم باشيد كه اگر با بلايي روبرو شده ايد، اين بلا و امتحان سخت به خاطر پيشرفت روحي شما و متناسب با شرايطي است كه شما در آن هستيد. بايد مطمئن باشيد كه خير و صلاح شما در آن است؛ وگرنه هرگز اينطور نمي شد. به خدا اعتماد كنيد و به او اطمينان داشته باشيد. همينطور بايد خوشحال باشيد كه خداي جاي حق نشسته و امامان معصوم فرموده اند در صورتي كه شخصي در اين دنيا از نعمتي محروم شده باشد، خدا در جهان آخرت تا هفتاد برابر بهتر از آن را به او مي دهد.
بنابراين سعي كنيد اين مسأله را بپذيريد و آن را جزئي از زندگي خود بدانيد و ديگر به آن فكر نكنيد. با فكركردن كه مشكلي حل نمي شود و شما تغيير قيافه پيدا نمي كنيد. روحيه خود را از دست ندهيد. به حرفهاي ديگران توجه نكنيد. فكر كنيد نظركرده خدا هستيد و خدا براي شما برنامه ويژه اي دارد و از اين جهت خوشحال باشيد. سعي كنيد در هر صورت از زندگي خود لذت ببريد و خوبي هاي زندگي و خوشي هاي آن را نيز ببينيد. در ضمن استعدادهاي خود را دست كم نگيريد و بدبين نباشيد. با تلاش و پيگيري، حتما كار خوب و مناسبي پيدا خواهيد كرد؛ همانطور كه با كمي اراده و اندكي صبر و حوصله، همسري متناسب با خود پيدا خواهيد نمود.

اما در مورد اقدامتان براي ابراز علاقه به همكلاسي تان :
نيازهاى عاطفى و غرايز ديگر در ايام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزيدن» سوق مى‏دهد كه البته اين يك امر طبيعى و غريزى است و كمتر مى‏توان راهى براى گريز از آن پيدا كرد. آنچه در اين مقوله اهميت دارد، كنترل عقلايى بر احساسات و پرهيز از مخاطراتى است كه ممكن است فرد را به گرفتارى‏هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد. همانطور كه مي دانيد ازدواج يكي از مسائل مهم زندگي هر انساني است زيرا در همه ابعاد زندگي تأثير دارد و ازدواج موفق مي تواند باعث پيشرفت انسان در زمينه هاي مختلف شود كما اينكه اگر ازدواج ناموفق باشد مشكلات زيادي را براي انسان به وجود مي آورد و مانع رشد و ترقي مي شود بنابراين بايد با اين امر مهم سنجيده برخورد كرد و از هر گونه شتابزدگي، يك جانبه گرايي، ظاهر بيني و سطحي نگري اجتناب كرد.
يك ازدواج موفق دایر بر مدار يك سلسله معيارهاي اصلي و فرعي و همچنين يك سلسله آگاهي هاي قبل و بعد از ازدواج مي باشد. اگر انسان بر اساس آگاهي هاي صحيح، آن معيارها را در فردي احراز كرد آنگاه بايد اقدام به خواستگاري كند و مراحل بعدي را به تدريج انجام دهد تا ازدواج محقق شود. معمولاً يكي از مشكلات انتخاب آگاهانه، عشق و علاقه زود هنگام است. چون علاقه و عشق مفرط موجب مي شود انسان نتواند بر اساس آگاهي به معيارهاي صحيح همسر خود را انتخاب كند. البته خود علاقه يكي از چيزهائي است كه براي اقدام اوليه لازم است والا هيچگاه انگيزه اي ايجاد نمي شود و اقدامي هم صورت نمي گيرد اما اين علاقه نبايد در حدي باشد كه موجب ناديده گرفتن معيارهاي مهم انتخاب همسر شود.
اميدواريم با برداشتن گام هاي صحيح در اين مسير، و با آگاهي كامل از وضعيت خود و دختر مورد نظر بتوانيد گام صحيحي برداريد و اتفاقی مبارك نيز همراه آن گردد.
از جمله گام هاي اساسي براي انتخاب همسر در مرحله اول تحقيق و تفحص در مورد او و خانواده اش به جهت شناخت و آگاهي بيشتر مي باشد و در اين ميان آنچه كه بايد مورد توجه قرار گيرد اين است كه آيا فرد مورد نظر ملاك ها و معيارهاي يك ازدواج موفق و پايدار را دارد يا خير؟
برادر محترم؛ اگر واقعاً قصد ازدواج داريد و دختر مزبور را براي همسري خود مناسب مي‌دانيد، توصيه مي‌كنيم اين علاقه را ابتدا با خانواده در ميان بگذاريد و بعد از موافقت آنها، از طريق خانواده اقدام كنيد و از مادرتان بخواهيد رسماً برايتان او را خواستگاري كند. همچنين گاهي لازم است در خواستگاري اصرار نماييد تا اينگونه به خانواده دختر بقبولانيد كه تمام توانتان را براي بدست آوردن دختر و خوشبخت كردن او در زندگي مشترك به كار خواهيد گرفت. اما مراقب باشيد از حدود شرعي و عرفي خارج نشويد. اگر كسي هست كه داراي جايگاه مثبت و نفوذ فكري بر اين خانواده است، از او استفاده كنيد. بعد از مدتي اصرار و تلاش در اين مورد اگر همچنان پاسخ منفي دريافت نموديد، از اصرار بي‌ مورد دست برداريد و به دنبال همراهي ديگر و مناسب براي زندگي مشترك خود باشيد. همان طور كه شما حق انتخاب داريد و مي‌خواهيد با دختر دلخواه خود ازدواج كنيد، به طرف مقابلتان هم حق بدهيد كه بتواند به خواستگاري شما پاسخ مثبت يا منفي بدهد.
پس اول بايد تحقيق كنيد و ببينيد كه آيا اين خانم داراي ملاك و معيار همسر مناسب است يا نه؟ بعد از آن سعي كنيد آدرسي از ايشان به دست آوريد و از مادرتان بخواهيد او را به صورت رسمي برايتان خواستگاري كند و در صورتي هم كه امكان اين كار برايتان فراهم نيست مي توانيد كه از يك واسطه مثل يكي از اساتيد كه احساس نزديكي بيشتري با او داريد يا از فرد متأهلي از دوستانتان، كمك بگيريد تا علاقه شما را به دختر خانم برساند و نظرش را در مورد شما بپرسد.
پرسشگر محترم؛ گام نهادن در مسير سبز و روشن دين و عقل، تنها راه رسيدن به سعادت‌ مادي و معنوي است.

نویسنده : زهرا محمدی

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

یه تنهاوافسرده

ازوقتی ک هم سن وسالای خودم بیشترشون ازدواج کردن وبعضی هاشون ک حتی قیاقه ی معمولی داشتن الان خوشبختن ازخودم وتنهاییم بدم میادازاینکه میبینم اطرافیانم خواستگاری دختری باشرایط معمولی وقیافه ی معمولی میرن ب اون دخترحسودیم میشه حتی قیافش درنظرم جذاب میشه خیلی منزویم تودانشگاه جداازبقیه ودورترازهمه ام توخونه هم همش تواتاقمم یاخوابم یاخودمومشغول میکنم بابام میگه دخترم چ خوش خوابه ولی نمیدونه ازافسردگی ومنزوی بودنم ب خواب پناه میبرم همش میترسم کسی ازقیافم انتقادکنه یه وقت بگه چ دماغ بزرگی واسه همین سعی میکنم دوری کنم ازهمه حتی ازخانوادم قبل ترهادخترخیلی شادوبازیگوشی بودم بین دوستام ولی الان هیچ دوست ورفیقی ندارم راستش خودم نمیخوام ازخودم ازدنیاازهمه همه خستم ازگوشه گیری ومنزوی بودنم خستم بارهاوبارهابه خودکشی فکرکردم آخه چرایکی بایدانقدخوشکل باشه ک حتی توکل دنیاخاطرخواه داشته باشه همه براش بمیرن باافتخاروبدون شکی بگه خوشکله همه هم تابیدکنن آخه چراخداخدایی ک خودش ازعدالت میگه اصلاعادل نیست یکی وانقدخوشکل کرده ک به خاطرخوشکلیش همه جون میدن براش ازدوربین وعکس فراریم وقتیم ازخودم عکس میگیرم انقدبدمیوفتم ده تاپشتش میگیرم میبینم همش بدشده آخرم بیخیالش میشم کارم شده همش گریه ی یواشکی فقط آرزوی مرگ دارم این حقیقت زندگی الان ک کسی ک چشم رنگی وموی بلوندداره بهترین وخاطرخواه هاروداره هرجابره همه محوزیباییش میشن حتی اگه خانواده ی فقیری داشته باشه شوهرفوق العاده پولداره خواهدداشت همه دنبال زیبایین دنبال بهترینن بی نقص ترین این یه واقعیت خوش ب حال کسی ک خوشگل وخوشبخت کسی ک یکیوداره ک حاضره براش جون بده لعنت به این زندگی لعنت به این دنیا

من هم صورتم و هم اندامم ایراد

من هم صورتم و هم اندامم ایراد داره ولی اهمیت نمیدادم اما امسال همه یه جورایی مسخرم میکنن و بهم میخندن به خاطر همین کلی اعتماد به نفسمو از دست دادم وافسرده شدم و اینها روی رفتار واخلاقمم تاثیر گذاشتن واقعا نمیدونم چرا بعضی ها مردمو با حرف هاشون انقد اذیت میکنند هرکسی یه جوریه ,به کسی نباید ربطی داشته باشه یه ادم چجوریه من خودم نمیتونم کسایی که مسخرم میکنن رو ببخشم

من کییم

سلام به همه عزیزان
آقا من یه پسر ۱۷ سالم (پشت کنکور)
قدم ۱۷۴ وزنم ۶۲ رنگ چشام سبز ولی گوشای محترمم یکمی جلو تره ینی اگه عقبتر بود بهتر بود و بینی نیم دایره من که از جلو خوشگله ولی از کنار چشم آدمو کور میکنه مشکل دندون دارم که آهکیین و باید سیم دندون بزارم که گرون تموم میشه برا همینم باید برم یه رشته درست حسابی بخونم و پول در بیارم تا مشکلات ناقابلم رو حل کنم ...
ببینین راستش من یه آدم fun هستم ... ینی بیشتر میخوام همه رو شاد کنم ، تو مجالس فامیلی بحث و خوشی رو بیشتر من شروع میکنم و همه رو میخندونم ولی وقتی که میبینم همه بهم نگاه میکنن یه جوری میشم انگار همه به بینی و دندونام نگاه میکنه ... بابا با دماغم کاری نداشته باشین
به آدما احترام میزارم و مسخرشون نمیکنم چون نمیخوام اونی که من حس میکنم و حس کنن خب آدم بد میشه دیگه
بعد رومانتیک و جنتلمن و اینجور چیزا خب تو همه پسرا هست فقط یا یکم کمه یا یکم زیاده ... من که فک کنم نرمالم
انرژی مثبت دارم و به اطرافیام انرژی مثبت میدم ولی اعتماد بنفس ندارم ندارم ندارم
سرتون درد نیارم
در نتیجه من بد فیسم اما شکر که بدن و ذهن و خانواده سالمی دارم شکر که شما عزیزان رو دارم شکر از بس که مشکل بزرگ نداریم گیر دادیم به مشکلات نا چیز که به همدیگه میگیم
میدونین برام سواله که آیا دخترا از پسرای خوش قیافه خوششون میاد یا واقعا پی مرد زندگیین
مرد زندگی خلاصه میشه به اخلاق و فراهم زندگی آسوده(پول)
ممنون که برا حرفام وقت گذاشتین... دست بوستونم خاک پایتونم
امضا خودم

برید خدارو شکر کنید .من ی پسر

برید خدارو شکر کنید .من ی پسر 17 ساله بدبختم . زشتیه فوق العاده دارم . موهام از الان دارن میریزن و پیشونیم رفته عقب.فوق العاده جوش دارم . همه مسخرم میکنن بخدا خسته شدم خونوادمم مسخرم میکنن بی پوله بی پولم . یعنی ته بدبخت

سلام من دخترم..16سالمه

سلام من دخترم..16سالمه بزرگترین مشکل من قدم هست وبخاطر همین خونه نشینم وکم پیش میات بیرون میرم قدم170هست..چکارکنم

من یک پسر20ساله باقد 168

من یک پسر20ساله باقد 168 سانتی مترم.خجالتم ندارم. 170 برای زن عالیه. شما قدتون شایدزیر150 هست.وگرنه170 برامردایعنی میشه نظامی بشه چه برسه به زنها.

پاسخ

مخاطب گرامی؛ قد شما به عنوان یک خانم، کاملا ایده ال و مناسب است و جای هیچ نگرانی نیست.
میانگین قد خانم ها در ایران حدود 160 سانتیمتر است.
میانگین قد خانم ها در اکثر کشورهای جهان هم در بازه 150 تا 170 قرار دارد.

نسترن

سلام دوستان من ۲۱ سالمه زیبارو هستم البته از نظر دیگران
من اعتماد ب نفس خیلی بالایی دارم قیافم شبیه ایرانی ها نیست بخاطر همین شاید بیشتر مورد توجه قرار گرفتم هیکلم خوبو لاغر قدم ۱۶۸عه بیشتر بهم میگن شبیه خواننده جنیفرلوپز هست فیسم اما بینی ریزی دارم
تو تو حرف زدن و ناز و عشوه هم صاحب سبکم جوری که بعضی وقتا حس میکنم باید بازیگر میشدم اما علاقه ای به هنر ندارم
وضع مالیمونم خوبه لباسام همه مارکه
تمام پسرای فامیلمون دورو نزدیک خاستگارم هستن کلی از جاهای دیگه خاستگار دارم
اما چه فایده که وسواس فکری دارم افسردگی دارم از لحاظ روحی مریضم و نمونه ی بارز کلمه ی خودخوری من هستم از فکرو خیال زیاد ناخداگاه دستم مشت میشه میکوبم به درو دیوار تا جایی تنها میشم میزنم زیر گریه شاید یه دختر همسن من نتونه این مشکلات روحی رو تحمل کنه ازینکه مامان بابام ناراحت نشن قرص عصاب هم نمیتونم بخورم هیشکیو تا الان نتونستم وارد زندگیم کنم تاحالا هیچ پسری بهم دستم نزده حس میکنم مشکلات روحیم رو طرف مقابل هم تاثیر میذاره نمیتونم با این وضعیت ازدواج کنم میخوام بگم انقد ناشکری نکنید اگه ظاهر منو داشتید اما اینجوری زندگی میکردید خوب بود؟شکرگذار باشید و راحت زندگیتونو بکنید

خوش به حال همتون من که پک

خوش به حال همتون من که پک کامل زشتیم بچگیام بد نبود ولی گوشام بزرگ بود به همین خاطر بهم میگفتن گوش بلند به بلوغ که رسیدم سیاه و زشت شدم به حدی که بهم گفتن شبیه شیطونی یا شبیه سگی خیلی کم از خونه بیرون میرم مگه ضرورتی پیش بیاد علاوه بر درازی گوش بینی گوشتی و لب بزرگ و هزار تا مشکله دیگه هم دارم من نه عاشی میشم نه میخوام کسی منو دوست داشته باشه فقط تنفرتون از من داغونو به روم نیارین همین بازم خوش به حال همتون حداقل بچه ها ازتون نمیترسن خواهرتون بهتون نمیگه شبیه جنی خو خودم که اینجوری نخواستم یا خودم که خودمو درست نکردم در ضمن جنسیتم پسره سنم 20

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

35 سالمه........

من زشتم.اینو از وقتی فهمیدم که خواهرم علنا تو چشمام نگاه کرد و گفت چقدر تو زشتی.آخه خودش خیلی خوشکله.خدا اونو بیشتر دوست داشت که طوری خلقش کرد که عالم و آدم عاشقش میشن..35 سالمه..تا الان خواستگار حسابی نداشتم شاید به تعداد انگشتای یک دست فقط..کسی منو دوست نداشت.صورتم تقارن نداره.بینیمو جراحی کردم رژیم گرفتم ولی انگار بدتر شدم که بهتر نشدم..نمیدونم ما چه گناهی کردیم که باید زشت ظاهر بشیم تو جامعه..ارشد خوندم ولی بخاطر زشتیم فلج شدم و خونه نشین..قبلنا اینجوری فکر نمیکردم اما چند ساله افسرده شدم.از چهرم متنفرم.اخلاق خوبی داشتم اما جدیدا اخلاقم هم تغییر کرده.یه بیچاره خواستگارمه..بمن میگه عاشقتم ولی حس میکنم اونم دلش بحال من سوخته اومده دنبالم.خواهرهاش خوشکلن.خودش هم صورت زیبایی داره.همش میگم منه زشت چرابرم توی خانوادش ژن زشتی باخودم ببرم..خودمو ول کردم.وقتی میرم تو جامعه بین مردم فقط حسرت میخورم.وضع مالی خوبی دارم.اطرافیانمو که نگاه میکنم میبینم که اونی که پول نداره در عوض زییایی داره ولی یکی مثل من که پول داره قیافه زشتی داره..خداروشکر صددرد ملاک برای ازدواج و موفقیت قیافست..بهتره شعار هم ندیم.. قیافه که داشته باشی اعتماد بنفست بالاست به همه جا هم میرسی.چند وقته که از دنیا هم زده شدم..وقتی که بزرگترین معجزات با کوچکترین اشاره خداوند بوجود آمده چرا خداوند واسه خلق زیبایی صورت ما کوتاهی کرده..چرا خداوند بین بنده هاش تبعیض قائل شده..مگه خودش جنس دختر رو حساس خلق نکرده پس چرا روی صورت یا حتی جسمش ایراد گذاشته؟؟چی رو میخواد امتحان کنه؟؟عذاب و افسردگی بنده شو..مگه چند بار به دنیا میایم و چند بار زندگی میکنیم..حالم روز به روز داره بدتر میشه حتی چند وقته که دارم به مرگ فکر میکنم.خسته شدم.

پاسخ

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

نظر

سلام به فکر رشد وموفقیت باشین این حرفاروول کنید تلاش کنید تا کارهاتون رو معرف خود کنید من چهره زیبایی ندارم اما همه فامیل از اخلاق وکار وانسانیتم تعریف میکنند

ناشکری

بالاترین نعمت خدا به انسان: اشرف مخلوقات بودن،امانت داری زمین،نعمت حیات و سلامتی

سلام من یه دختر ۱۹ سالم

سلام
من یه دختر ۱۹ سالم دوستای صمیمیم و خانوادم همیشه میگن قیافت خوبه ولی گاهی اوقات احساس میکنم واسه خوش کردن دل من میگن درحالی که خیلی از پسرا بهم گفتن ایکبیری زشت بدقیافه و.... بقیه چیزا وقتی از این حرفا میزنن انگار لال میشم نه میتونم حرف بزنم نه کاری کنم میرم تو فکر که اگه زشت نبودم که اونا نمیگفتن....

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام

سلام ول کنین بابا اونی که تو قسمت تون هست بهش میرسین حالا چه زشت باشین چه خوشگل من خودم یه دخترم و باید بگم که اصلا زیبایی یه مرد واسم مهم نیس و فقط اخلاقش مهمه و یه دختر بیشتر دوست داره که اون فرد مهربون باشه حرف های قشنگ بزنه فقط اون دختر های لات هستند که زیبایی مرد براشون مهمه اونام اخر سر خودشون بدبخت میشن

ببین خانم من هم یه آقا با

ببین خانم من هم یه آقا با همین مشکلاتی که این بنده خدا عنوان کرد هستم اخیرا هم بایه همچین موردی مثل ایشون هم مواجه شدم قبلا هم خیلی بخاطر چهره داغونم غصه میخوردم و الان خیلی بیشتر برای اینکه نمیتونم حتی برم حرفمو بزنم شرایطم هم برای ازداوج ظاهر بد نیست ولی مهم ترین چیز تو این زمونه تقریبا شده همین ظاهر گرایی که مصداقشم توی شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام می بینیم وقتی من خودم از قیافه خودم متنفرم چجوری متیونم از اون بنده خدا توقع داشته باشم منو بپذیره خدایی شعار ندید شما میگین قیافه براتون مهم نیست ولی زشت نبودن برای اکثریت قریب به اتفاق جامعه مهم هست حداقل یه قیافه معمولی با عیوب جزیی و نه غیرقابل تحمل!!!

کمبود اعتماد به نفس

سلام من پسری ۱۵ ساله هستم که همیسه مشکل کم بود اعتماد به نفس رو دارم ، همیشه توی آیینه خودمو میبینمو راضی نیستم ، بعضی اوقات کلا افسردگی میگیرم واسه ی چهره ای که دارم ، ولی تمام دوستام همه عاشق اخلاقمن همه میگن خیلی‌ اخلاق خوبی داری ( برادرم چهره ای خوبی داره که هم سن خودمه ) همه با نگاه اول با داداشم خیره میشن و میگن چقد خوشگله ، ولی‌ بعد از چند وقت همه از داپاشم فرار میکنن و میگن خیلی اخلاقش گنده ، من فقط مشکل کمبود اعتماد به نفس رو دارم ، ولی بعضی اوقات همه ی دوستام میگن تو با اینکه موهاتو رنگ نکردیو ابرو زیاد ور نمیداری از داداشت خوشگل تری ( داداشم موهاشو رنگ کرده )
همیشه توی یه مکانی هستم مثل مغازه همه از بیرون بم خیره میشن ، همه هم میگن خوشگلی ، ولی خودم انگار راضی نیستم ، ایراد از خودمه ، ولی اخلاقم خیلی همه ازش تعریف میکنن ، ((((((( خانوادم برای اینکه داپاشم از بچگی‌ خوشگل بود اونو دوس دارنو خواهرم بیشتر اونو دوس داره ، ولی دوس داشتن کسی واسم مهم نیس ، من خودمو اخلاقمو دوس دارم ، چون همه ازش تعریف میکنن ، من بیشتر،با دوستام میگردم چون خانوادم زیاد از اخلاقم خوششون نمیاد و اینم حتما مشکل از خودشونه ، دوستون دارم ، مرسی که وقت گذاشتین ❤

سلام .بزرگ ترین ایراد صورت من

سلام .بزرگ ترین ایراد صورت من بینی م هست ک هم قوز داره و هم ب قول داداشم سقوط کرده به پایین ...از بچگی همه هم سن و سالام میخره م می کردن و بهم می گفتن تو خیلی زشتی ...تقریبا هیچ جای جدیدی نمی روم چون نگاه های سنگین مردم و قضاوت شون از روی ظاهرم دیوانه م میکنه ....آدمی نیستم ک نگران شوهر کردن و این حرف ها باشم ولی یک مطلبی خوندم ک رویم خیلی تاثیر گذاشت :کفشدوزک و سوسک هر دو سوسک هستن اما چون کفش دوزک زیباست همه بهش توجه میکنن ولی همه از سوسکفراری اند ....این دقیقا همون رفتاری ه ک تو جامعه معلم ها و اساتید و دوستام داشتن ...
خیلی ها تو برخورد های اول ب خاطر قیافه م قضاوت خوبی ندارند اما بعد از ی مدت ک متوجه شخصیت و سوادم میشن کم کم بهم توجه میکنن ولی مسئله اینه ک من دارم زجر می کشم ....ترجیح میدم هیچ وقت ازدواج نکنم چون می ترسم بازم ب روم بیارن ک زشتم .....دوست داشتم همه مردم آدما رو از روی شخصیتشون قضاوت کنن و سعی کنن دهن های گشاد شون رو ببندن و مغز بی مصرفشون رو درست کنن و دیگه کسی ب خودش اجازه نده دیگری رو تحقیر کنه

ای خدا....البته...اگه خدایی هم باشه :)

....هیی.... آدم هر‌ چی باشه هر‌ شکلی‌ باشه ولی پسر خاله پنج سالش بر‌نگرده بت بگه قیافت خیلی خنده داره...آدم هر چی باشه ولی پوست سبزه نداشته باشه...حتی رفیقا نزدیکمم داعم قیافمو رنگ پوستمو مسخره میکنن.... حالم از این که پوست تیره دارم بهم‌ میخوره..همیشه عقده چشم‌ رنگی‌و پوست سفید داشتم بچه که بودم رنگ چشام خاکستری‌ بود و پوست سفید و لب سرخ...از خیلی از مو طلایی های بلوند خوشگل تر بودم....ولی تو بلوغم انگا همه چی عوض شد....پوستم رنگ گه شد..دماغم گنده شد چشام هم بینشون فاصله افتاد و تنگ شد....لبام مثل لبای سیا پوستا صورتی بد رنگ شد..پوستم چرب و چیلی شد... موهام هم از حالت لختی در اومد فرفری و چرب و شد.. دندونامم کج و کوله و زرد شد....انگا از اون موقع دارم تاوان‌ میدم....تاوان چیو؟!... خسته شدم حتی مامانم گاهی باهاش دعوام میشه میگه قیافت عین گوه میمونه...ولی بچه بودم همه میگفتن خوشگلی...دیگه طاقتم داره تموم میشه....دوست دارم خودکشی کنم...ای کاش خدایی هم باشه بعد این زندگیو و اون دنیایی که ازش بپرسم تاوان چی بودن اینا...هیجده سالمه دارم‌ میرم دانشگا تو عمرم با دختر نپریدم‌ خاطر این‌که از همون سنایی که باید با دختر‌ میپریدم زشت شدم

دوست عزیز شما قیافتون با این

دوست عزیز شما قیافتون با این تعریفایی که کردید ایرادی نداره من یه دخترم و همیشه جذب پسرایی شدم که سبزه هستن و به نظرم خیلی جذابن یا همیشه خوشم از افرادی میومده که بینیشون قوز داره یا عقابی هست و به نظرم افرادی با خصوصیات متفاوت جذابترن اینو گفتم که بدونی زیبایی یه چیز نسبیه از نظر یکی ممکنه زیبا باشی از دید یکی دیگه ممکنه زیبا نباشی و این برای همه افراد صدق میکنه حتی زیباترین مدل های هالیوود پس اعصاب خودتو ب خاطر این حرفا خورد نکن و از افرادی که تورو آزار روانی میدن دور شو . در ضمن مسواک هم بزن که دندونات زرد نباشه خو...

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

!!!

سلام.من ۱۸سالمه همش امیدم اینه که بزرگ شم و زیبا شم اما این یه ارزوی دست نیافتنی است !!!
خدایا ......چه گناهی کردم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

خیلیم خوشگلید

سلام منم مث شمافک میکردم زشتم وکاملاافسردگی گرفته بودم ولی کسایی بودن که علی رغم چهره زشتم عاشق اخلاق قشنگم شدن اولامن بعدازهمه این دنگ وفنگا به این نتیجه رسیدم که قیافه دست خودادم نیس پس نباید بخاطرش ناراخت باشی یابه زیبابودنش افتخار کنی وکلابه مسائل ژنتیک وجغرافیات مربوطه ودوما همه خوشگلن بدون استثنا صورت هرکسی به تناسب اندامش افریده شده ثالقااگه اعتمادبه نفستون روازدست دادیدبه کسایی فک کنید که حتی اختیار ادرادسون هم ندارن که خداشفاشون بده وشماچقدازاون هابهترید وازهمه مهمتر مسلمانیدواینده تون تظمین شده س.رابعا بهتره برای مشورت پیش چنددکتر متخصص بریدتابهتون ثابت کنه کسی زشت نیس خامسااگه زیاد اصراردارین ومرغتون یه پاداره پس سعی ونید چهره تون راباارتقاء اخلاقتون جبران کنین کوچیک شما دوستتون

افرین

افرین

هیچکس زشت نیست!!

هیچکی زشت نیست....زشت اونه که اندیشه زشتی داره نه اونکه از قیافه خودش راضی نیست
این برا خودم واقعا ثابت شده چون سالها از قیافه نامناسب خودم بیزار بودم افسوس که همش اشتباه میکردم چ ن روح تمیزی داشتم ،،منم مسخره میشدم مثل بقیه دوستان ولی خودمو جمع میکردم تو کلاس همه دوسم داشتن با همه رفیق بودم حیف فقط حیف
از بخت بد و بی توجهی خانواده به هر کار زشتی که ممکن بود دست زدم تا وقتی که خدا کامل از یادم رفت از اونموقع دیگه روحم کثیف شد
دیگه کسی مسخره قیافم نمیکرد چون دیگه شخصیتمو به کلی از دست دادم بیشتر مسخره شخصیت کثیفم که بخاطر کارای زشت بدست اومده بود میکردن الان با گذشت زمان بیشتر از هرکسی میدونم که قیافه زشت محدودیت نیست از خدا میخوام قیافم از گذشته هم زشت تر باشه فقط روحم پاک بشه ..راس میگن که خودکرده را تدبیر نیست.. اگه میخوایین از روح کثیف خودم مثال بزنم براتون میگم اگه عکسی از فاصله صد متری ازم بگیرین متوجه ریخت زشت و نامنظم و حال به هم زن که برا خودم درس کردم میشین شاید درکش سخت باشه ،،دوستان برادرا خواهرا!!!!اگه چهرتون
بده روانتونو با کارای زشت کثیف نکنید!!!!!!

سلام دوستان من یک خانوم ۳۵

سلام دوستان من یک خانوم ۳۵ ساله هستم که متاهلم و یک دختر هفت ساله دارم یاده از وقتی که ۱۴ سالم بود مثل شما به خاطر داشتم صورت زشت همیشه ناراحت بودم وعذاب میکشیدم خانواده ام مسخره ام می کردن و اطرافیان به زشتی صورتم اشاره می کردن باهمه این حرفها یک چیزی ته دلم بود که دلمو روشن می کرد و اون امید وتوکل به خداوند بود همیشه با اون رازو نیاز می کردن و سعی می کردم دختر با ایمانی باشم خوب درس می خوندم هر چند که فکر داشتن چهره زشت و افکار منفی هم دست از سرم بر نمی داشت اما من همچنان امید وار بودم به خاطر چهره زشتم در سن ۲۶ سالگی موفق به ازدواج شدم اما نه با پسران فامیل و اشنا کسی که اصلا نمی شناختمش و خداوند برایم انتخاب کرده بود الان خوشبختم هم در خانه داری و هم در تحصیل همان طور که خداوند فرموده بود به او توکل کردم و خودش همه چیز را درست کرد

پسر پانزده ساله

سلام
من خیلی زشتم...قبل بلوغ هم خیلی قشنگ نبودم ولی خوب بودم...الان که توی بلوغم خیلی زشت شدم...خدا به داد بعد بلوغم برسه...بینیم خیلی بزرگ و گوشتیه،بالاش هم انگار شکستگی داره به طوری که به سمت پایین انحنا پیدا کرده عین طوطی...موهامم خیلی ژولیده هست...صورتمم جوش جوشیه صورتم درازه...قوز هم دارم...لاغر هم هستم....عینکی هم هستم...همه فامیل میگن زشت شدی...حتی فامیل های دور...روم نمیشه برم تو جمع...شنا هم خیلی دوست دارم ولی روم نمیشه برم استخر...وای اصلا وقتی توی آب میرم میام بیرون... خیلی دست پا چلفتی هم هستم...فقط درسم خوبه همین که بازم خدا رو شکر...ولی یه چیزیو میخوام بگم...کاشکی اصلا به وجود نمیومدم...اصلا نبودم...این دنیا خیلی زجر اوره...میدونی،زشتی یه چیزیه گه تا اخر عمر باهاته و روی شخصیتت تاثیر میذاره...چه بخوای چه نخوای...بعضی اوقات حسرت دوستامو میخورم که بعضیاشون با این که تو بلوغ هستند خیلی خوشگلند...اصلا انگار نه انگار...ولی اونا هم حسرت جایگاه منو میخورن...به خاطر درسم...ولی کاشکی قیافم هم خوب بود...خانواده ام هم منو مسخره میکنن...مادرم بهم میگه دراز بیقواره،گاهی میگه قوزی...گاهی میگه دماغ دراز...دوست ندارم دیگه باشم...همه مردم تو خیابون منو نگاه میکنن...همه...نمیدونم چه طور میخوام ازدواج کنم...

ببخشید وقتتون رو گرفتم

15

@ خیلی جالبه چون منم دقیقا مثل تو زشتم شاید خیلی ام بدتر ولی تا حالا به این فکر نکردم که کاشکی نبودم

قیافه

ببین منم تو اون سن همه بهم میگفتن سیاه برزنگی زشت . با اینکه معتاد شدم الان 20 سالمه . وقتی که 2-3 روز مصرف نمیکنم . همه میگن خیلی خوشگل شدی . کسی نمیدونه معتادم کسی هم با من رو درواسی نداره که نگه / اما خالم اومد خونمون کسی که همش بهم میگفت زشت. بهم گفت تو چقد خوشگل شدی؟ عمل کردی؟ از روی نگاه کردنش فهمیدم که رتس میگه . مدل مو هم خیلی مهمه که دوروست کنین به صورتتون بیاد . خلاصه همون هم کلاسی هام که خوشگل بودن الان زشت شدن. اما من که زشت بودم خوشگل شدم. پس ناراحن نباش خوشگلی خودش میاد . اما هیچ وقت نرین طرف مواد.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

خوشگل بدبخت

من یه دختر15سالم چهره ی واقعا زیبایی دارم صوت گرد و گونه دار ابرو کمونی مشکیی چشمام درشت و دماغ تقریبا کوچیک و لبای غنچه و موهای مشکی پر پشت و قد بلند که تو خیابون همه نگاشون به منه اما چه فایده با این همه زیبایی به قدری اخلاقم بده که هیچ دختری حاضر نیست باهام بگرده مامان بابام متنفرن از من چون همیشه اشکشونو در میارم و همیشه نفرینم میکنن همه فامیل میگن بیزاریم از تو از مدرسه اخراج شدم .فقط پسرا دنبالمن که دلیلشو میدونید خود ارضایی میکنم یعنی همه جور غلطی میکنم خدا هم منو ول کرده حاضر بودم زشت بودم ولی بقیه دوستم داشتن وقتی ادم خوشگله به راه بد کشیده میشه و من حتی نمازم نمیخونم و فقط به فکر عشق و جالم واقعا دلم میخاس جای شماها باشم شما ذاتتون خوبه اما من چی .همیشه باطن مهم تر از ظاهره قدر خودتونو بدونید و همیشه شکر گذار باشید تا خدا همیشه یاورتون باشه ن مث من که تو لجن و فساد غرقم امید وارم حرفام تاثیر بذاره

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

درمونده

بم گفت بی ریخت نترشی...نمیتونین تصور کنین چه حالی بم دست داد.من اما هیچی نگفتم
هیچ وقت نمیبخشمش و تو دلم گفتم سر پل صراط میبینمت
برام دعا کنین
ولی بچه ها مطمین باشین ادمایی که ما رو برای چهرمون مسخره میکنن ادمای قابل و بافرهنگی نیستن

خودزشت بينى

سلام من يه دختر ٢٣ ساله هستم،كه از بيماري خود زشت بيني رنج ميبرم،اجازه بدين كامل تعريف كنم كه ايراد كجا بود و من از كجا فهميدم بيمارم،من تو دوران بلوغ يعني ١٤،١٥ سالگي چهره ي خيلي خوبي داشتم مشكلي كه بود اين بود كه مامانم اجازه نميداد به خودم برسم و همين باعث شد احساس كنم از همه سطح پايين ترم،ميگم چهره ام خوب بود چون هميشه همكلاسيام و اشناها فاميل ازم تعريف ميكردن از چشمام ابروهام،من هيچ وقت دست به ابروهام نميزنم ولي هميشه منو ميكردن دفتر ميگفتن ارايش كردي و ابرو برداشتي،اما از همون سن و به همون دليل كه گفتم كم كم اعتماد به نفسم كم شد كار به جايي رسيد كه من ممكن بود نزديك ٥ ساعت توالي جلوي اينه بشينم و خودمو نگاه كنم و راضي نباشم،من چيزي رو توي اينه ميبينم كه بقيه نميبينن،هرچي بزرگ تر شدم زيباييم بيشتتتر،تعريف ها و توجه ها چند براير طوري كه در حال حاضر امكان نداره جايي بريم و بحث زيبايي من نباشه،اما من يه چهره ي ديگه تو اينه ميبينم،چشماي خيلي زيباست حتي بعضي أوقات مردم غريبه يهو ميان سمتم ازم تعريف ميكنن،ولي من يه چشم ريز بدون مژه با رنگ معمولي ميبينم،لبروهام واقعا زيباست گفتم قبلا هميشه تو دوران مدرسه واسم دردشة بود،اما من ٢ تا الروس تا به تا با پاك افتاده ميبينم،لب هام طوريه كه هميشه كسايي كه تازه باهاشون آشنا ميشم ازم سوال ميپرسن كه پروتز كردم يا نه،حتي يادمه دوران داستان يه بار بردنم دفتر فكر كردن خط لب كشيدم اما من يه لب باريك و بد فرم ميبينم،صورتم پر و سفيده پوستم واقعا عاليه اما من يه صورت لاغر كه كجه و دو طرفش با هم فرق داره ميبينم،دائم احساس ميكنم يه طرف صورتم داره ميوفته،تمام تعريفاي خوبي كه از چهره ام كردم واقعيت هايي كه ميدونم هست ولي من نميبينم و هر كس كه ازم تعريف ميكنه من با خودم ميگم كور شده لابد چه احمقيه،حالا من از كجا فهميدم كه بيماري دارم،يه بار داشتم برنامه ي دكتر از رو نگاه ميكردم كه علائم بيماري خود زشت بيني رو گفت،كه من باور نميكردم همچين چيزي وجود داشته باشه،گفت اين أفراد معمولا بالاي ٢ ساعت متوالي جلوي اينه هستن،من حتي شده بود ٣ ساعت ايستاده توي اينه ي دستوريين خودمو نگاه كنم،حالا بماند اينه ي اتاق،،گفت اين أفراد از عكس و تعريف ديگران از خودشون از زيباييشون ميترسن و من واقعا اين بودم،هركس ميگفت چشمات خيلي قشنگه سريع عينك ميزدم،هركس ميگفت موهات زيباست ميبستم،ميگفت لبات زيباست اگر رژ داشتم پاك ميكردم،ميگفت ابروهات زيباست با تبغ كوتاه ميكردم،انننقدر تو اينه نگاه ميكنم تا يه نقص پيدا كنم،تو دانشگاه از ترم اول بهترين و معروف ترين پسراي دانشگاه نگاهم ميكردن تا همين الان اما از روز اول يه چنرتاشون گفتم من با كسي نميخوام باشم و اين مسئله تو دانشگاه پخش شد همه گفتن چون خوشگله مغروره پرو اما اصلااا مسئله اين نبود من فقط ميترسيدم و ميترسم تو چشماي كسي نگاه كنم،حتي تو هيچ اپى عكس ندارم،الان هنوز اين مشكل با منه فرقش اينه چون علت رفتارامو فهميدم يه كم ميتونم مديريتش كنم،اينارو گفتم كه بدونيد همچين بيماري هست كه أفراد با چهره هاي عالي به قدري درگيرش ميشن كه دست به خودكشي ميزنن،مواظب باشيد در موردش بخونيد اگر علائمش رو داشتيد پيش مشاور بريد،ممتون

مشکل جامعه مونه

من خودمم اینطوریم و اعتماد به نفس ندارم. ولی به نظر من همش برمیگرده به جامعه ای که الان اطرافمون هستش و فرهنگی که درست شده. کل زیبایی ها رو تو یه صورت گرد سفید و دماغ سربالایی و این جور چیزا میبینیم. ولی دریغ که فراموش کردیم چهره ی هر فرد مختص به خودشه و زیبایی های خاص خودش رو داره.حالا میخواد چهره کشیده داشته باشه یا سیاه باشه یا هرچی.تو دنیا انگشت شمارن کسایی مثل ماها که اینقد دنبال عمل جراحی و زیبایی صورتمون هستیم.دیگه کی بالاتر از بازیگران هالیوود و خواننده های آمریکایی هر کدوم یه شکلین و به جای اینکه دنبال عمل جراحی باشن و اینکه همشون مثل هم بشن ، هرکدوم دنبال اینن که زیبایی مختص به خودشون رو نشون بدن.

سلام تا الان فک میکردم تنها

سلام تا الان فک میکردم تنها منم که این مشکل رو دارم ولی انگار نه خیلی ها باهام همدردن من از وقتی خودمو شناختم زشت بودم بعدهم با عینکی شدنم اضافه تر شد همیشه لبام تب خال میزد مامانم میگفت خوشگل بودی خوشگلتر شدی در واقع مسخرم میکردن خلاصه الان که سی سالمه تنهام بعضی وقتا خیلی دلم از خدا میگیره یه چند ستلیه به سیگار رو اوردم که میدونم وضعیت پوستمو بدتر میکنه برا پسر زیاد قیافه مهم نیس ولی برا دختر مهمه که زیبا باشه ولی هیچ راهی نیس جز صبر تا زمانی که بمیری تازه اونموقع هم کسی ناراحت نمیشه

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

به نام خدایی که جانم در دست

تو این که زیبایی اصلی در شخصیته شکی نیس...ولی اومدم به جای شعار دادن راهکار بدم ... از چهره ای که خدا واست نقاشی کرده ناراضی؟؟خیله خب قبول... از نظر خودت زشتی؟؟ بازم قبول ولی چرا از خودش نمیخوای اون چهره ای که دوست داری بهت بده ؟؟؟و اگه به خدا ایمان داشته باشی میدونی این کار واسش خیلی آسونه خیلی....حتی تو یه چشم به هم زدن.... خودش گفته تو دعا کن من قضا و قدرو واست عوض میکنم ....چرا نیمه ی پر لیوانو نگاه نمیکنید شاید همین زشت بودن وسیله ی نزدیکی تو به خدای خودت باشه و میدونی در صورت برآورده شدن حاجتت با یه تیر دو نشون زدی؟؟؟که در اونصورت خوش به حالت و باید خیلی شکر کنی ....خدا میگه تو منو اطاعت کن من تو رو جوری قرار میدم که به هرچه که بگویی باش،بشود...پس خودتو خدایی کن ازش بخواه ....به خدا اینا دیگه شعار نیس چون خود خالق هستی گفته ...فقط از خودش بخواه ..با خلوص نیت دعا کن دعا کن دعا کن....آدمایی هستن که قیافه خوب دارن ولی خدارو ندارن....تو ازش بخواه تا هر دوتارو داشته باشی....یادت باشه انسان با امید زندس!

روش فکر کن عزیز...
بنده گفت : اگر خدا شرنوشت من را از پیش نوشته باشد پس چرا دعا کنم؟
خدا گفت: شاید نوشته باشم هرچه دعا کند.

معذرت که طولانی شد
در پناه حق
یا علی

مطرود

آدم نهایت زشتی هم باشه اما پوست خیلی تیره ای نداشته باشه.اگه هم پوستش تیره باشه لااقل چشم ابرو مشکی بشه!من پوستم خیلی تیره ست.با استخونبندی باریک و غیرعادی و چشمهای ریز.دماغ پک و پهنی هم که از طرف پدری بهم رسیده زیباییهامو تکمیل کرده.کلیتی که صورتم داره اصلا منو شبیه مادر و پدر و اقوامم نمی کنه. انگار از یه جای دور اومدم. خیلی بدبختی بزرگیه.عکس بچگیمو نگاه می کنم مرگم می گیره.حالا هم تا جایی که بتونم عکس نمی گیرم و از جمع گریزونم.بعضی ها ژنهاشون به شکل بی ربطی کنار هم قرار می گیره و شمایل عجیبی پیدا می کنند.و تا عمر دارند باید تاوون پس بدهند.یکیش من...

خدا

ای بابا جواب رو تا نصفش خوندم ولی ادامه ندادم چون جواب دهنده ما رو درک نمیکنه...
نظراتو کمی خوندم . باو شما که عین خودمین خخخخ
حالا شما ها فقط قیافه زشت دارین اما من کلا نقض جسمی دارم
من کلا از وقتی به دنیا اومدم تا تغریبا بیست سالگی فقط مسخره شدم مخصوصا تو مدرسه.
و خیلیم ناشکری میکردم . خدا منو ببخشه و مطمئنم بخشیده. من خیلی اذیت شدم مثل شماها اما الان دیگه ناشکری نمیکنم
نگاه های دیگرون خیلی منو اذیت میکنه و خیلی درد اوره و ناراحت کنندست تیکه های دخترای توی خیابون به یه مرد 30 ساله
به هر حال چه میشه کرد؟ یه خبر خوش بهتون بدم چه باور کنین چه نکنین :
اونایی که مارو مسخره میکنن همون غیبت میشه ینی هر کسی که مسخرمون میکنه چهل روز از عذابمون کم میشه
میدونم هممون گناه کاریم اما مطمئنن ادمای خوبی هستیم و خدا خیلی مارو دوست داره که اینطوری افرید
میدونم درک حرفام سخته ولی اون دنیا بهتون ثابت میشه
ماها مسخره میشیم اما پاک میشیم
در ضمن دوست دارم یه انجمنی باشه تا همه زشتا توش جمع بشیم و درد و دل کنیم

دختر زشت

بابا خوش به حالتون من هم سن شما بودم یعنی 17 18 ساله زشت بودم ولی همیشه با خودم میگفتم بزرگ میشم خوشگل میشم. الان سی سالمه . خوشگل نشدم . ازدواجم نکردم. اخلاقمم سگ شد . یعنی اگه قبلا کسی به خاطر اخلاقم به سمتم جلب میشد الان دیگه اونم ندارم . نمیدونم چرا خلقیاتم اینجوریه. خیلیا میگن از بی شوهریه یا نداشتن رابطه . نمی دونم والا. اینم تقدیر منه دیگه. منم به اندازه اون دختری که الان خونه شوهرشه و تو اینه نگاه میکنه لذت میبره و از رابطه زناشوییش لذت میبره از کارش لذت می بره از حل کردن مشکلاتش کنار شوهرش لذت میبره از تفریحاتش لذت میبره از این زندگی سهم دارم ولی بی نصیبم.

بنظرم همتون اعتماد بنفستون

بنظرم همتون اعتماد بنفستون پایینه ببخشید اعتماد به نفس چیه؟ مگه خودتون نمیتونید اون رو تقویت کنید ؟؟ پس چرا باید اینهمه پایین باشه؟ من الان یه شوهر دارم با اینکه اگر تمامم دنیا هم بگن ذره ای زشته جلوشون وایمیستم وتوی گوششون هم میزنم به خودشم همیشه میگم برای من زیبایی اصلااا مهم نیست با اینکه اون از نظر من زیباست ولی از همه کسایی که پیامم رو میخونن خواهششش میکنم توجه کنن زیبایی اصلااا مهم نیست چرا چونگه زیبا هایی هستن که ذره ای اخلاق ندارن مهم خود انسانه خود انسان تو هر شکلی باشی فردا یجور دیگه مده ومردم دوست دارن اونجوری باشی پس خودت باش و لذت ببر از خودت بودن مطططططمعن باش خدا حتما نیمه گمشدت رو کنار گذاشته حتمااا از خودش بخواه
و آقا پسر ها خواهشا اینقدر نا امید کننده نگین شما دوروز دیگه میشید شوهر یا پدر اونوقت شاید تازه بفهمید ناراحتی چیه اینکه بچتون چشمم به یه وسیله کوچیک باشه ولی نتونین بخرین دلتون داغ میشه اینا که چیزی نیست تا فرستی هست تلاش کنین برای کار واز هرررر دختریی هم خوشتون اومد برید خواستگاریش فووووق فوووق فووووقشش میگه نه چووون مال شما نبوده چون کسی نبوده که تا آخر زندگی باهم نفس بکشید شرمنده اگر حرفی زدم کسی ناراحت شد ولی انرژی از خودتونه یا علی مدد

سلام امسال پشت کنکورم اما

سلام امسال پشت کنکورم اما بخاطر زشتی ام نمیتونم مطالعه کنم همش به یاد دوران دبیرستانم هستم که اینقدر منو مسخره کردن به خاطر قیافه سه در چهارم حالا اگه روزی برم دانشگاه چی میشه خدا نیارد اون روزو

#1525 واییییییییی تو عین

@ واییییییییی تو عین خودمی منم دقیقا همین مشکلو دارم هر وقت میخوام درس بخونم یاد دوستام میفتم که چقدر منو مسخره میکردن و فقط شب و روز گریه میکنم هیچکس منو درک نمیکنه به هیچکسم نمیتونم دردرمو بگم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

پاسخ

امروز داشتم به وضعیت پوست صورتم فکر میکردم آخه تو هوای برفی از خودم سلفی گرفته بودم پوست صورتم زیاد‌‌‌ جالب نیست..میدونید منم۱۸سالمه دانشجو هستم قد حدود ۱۵۵ینی کوتاه و صورتم هم اثرات آکنه داره فراوون..اگه بخوام رو ظاهرم عیب بذارم خیلی چیزا هست تو جامعه ای که خودتونم میدونید چ وضعیتی داره تا حالا نه کسی بهم تیکه پرونده نه حرفی زده دوستان اگه حرف می شنوید بخاطر ظاهرتون نیست بخاطر طرز برخوردتون با موضوعات هستش شاید توی جامعه بی فرهنگ و عقده ای و تقلیدگری که الان داریم ظاهر همه چیز باشه ولی بنظر من ظاهر هیچ ارزشی توی زندگی نداره دوستان شاید خیلیا که شناختی از نگرش من به زندگی ندارن با دیدنم توی دانشگاه بعنوان یه دانشجوی پزشکی فکر کنن خیلی...هستم که آرایش نمیکنم ولی نظرم اینه که کسی که اینطوری فکر میکنه هم ارزشی نداره..حتی این ارزشو نداره که بهش فکر کنم!
جامعه ای که همه دنبال خوشگلی باشن میشه همینی که الان داریم..بیاین ما مثل بقیه فکر نکنیم بزرگان دین ما هم ظاهر معمولی داشتن و به همه چیز رسیدن زندگی چند روزه دنیا ارزش این حرفا رو نداره اون آدمی که بخواد شما رو از روی ظاهرتون قضاوت کنه احمقه چرا یه ذره تفکر نمیکنیم؟!
خیلیا همسرشونو از ظاهر قضاوت کردن و تهش شد همین آمار طلاقی که الان هست زندگی فقط عقل و دین میخواد اخلاق میخواد دنبال این چیزا باشید کم کم اعتماد بنفستون بالاتر میده تو رو خدا تو انتخاب دوست دقت کنین و اگه هم کسی دور و برتون نیست که هم عقیده باشین تنها بمونید ولی با شیطان نباشید و دنبال این دنیا و گول هایی که سرمون مالیده تا حالا نباشید خودمونو بسپاریم بخدا که بدجوری صدامونو میشنوه
reyhanehg1469

منم

از اطرافیانم خیلی کم پیدا میشه کسی بهم بگه زشتم اما خانوادم بیش تر از بقیه مردم بهم توهین و تحقیرم می کنن..هی مشاور می گه بابا صبر کن دو سال دیگه که هیجده سالت تموم شد اونوقت بگو زشتی...اعتماد به نفسمو از دست دادمو هر وقت مسخرم می کنن سریع می زنم زیر گریه کارم به جایی رسیده که به خدا هم توهین می کنم و مقصر همه ی این بدبختیا رو اون می دونم..بی پولی..بی ریختی...خدا هیچ کدوم یک از عوامل خوشبختی رو بهمون نداده...من از همتون بدبخت ترم...خوش باشین

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
4 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .