توانایی کنترل شهوت را ندارم

چرا من نمي تونم شهوت خودم رو كنترل كنم؟ خواهشا كمك كنيد

دوست محترم همانطور که از مطالعه پاسخی که به نامه شماره 5 شما داده ایم، طبعا متوجه شده اید، کنترل شهوت یک امر کاملا اردای و اختیاری می باشد و اگر شخصی قصد چنین کاری را داشته باشد حتما می تواند آن را انجام دهد.
اما نکته با اهمیت در این میان آن است که، شخص واقعا قصد انجام این کار را داشته باشد؛ یعنی به این مساله اندیشیده باشد و به این نتیجه رسیده باشد که عدم مدیریت نیروی غریزه جنسی برای او ضررهایی به بار خواهد آورد و کنترل آن نیز خیر دنیا و آخرت را برای او در پی خواهد داشت. وپس از آن به صورت جدی و قوی تصمیم به ترک آن گرفته باشد. در این صورت است که چنین فردی خواهد توانست با یک شیوه صحیح به آنچه که می خواهد دست بیابد.
نکته دیگر آن است که برای این کار حتما باید انسان حواس و فکر و خیال خود را به طور کامل تحت کنترل خود درآورد و همچنین برخی از جنبه های وجودی خویش مانند جنبه های معنوی را در خود تقویت کند. راهکارهای ارائه شده به شما در نامه شماره 5 نیز بر اساس همین مطلب طراحی شده اند که تا به حال رعایت کردن آنها توانسته است افراد بسیار زیادی را در مدیریت غریزه جنسی به موفقیت برساند. طبیعی است که رعایت نکردن برخی نکات ذکر شده می تواند فرد را در رسیدن به هدف دچار اشکال نماید. به عنوان نمونه اگر فردی تمام راهکارهای ارائه شده برای کنترل شهوت را رعایت کند اما در نگاه کردن دقت نداشته باشد و هر صحنه ای، حتی مسائل جنسی را نگاه کند و یا اینکه دست از خیالپردازی های جنسی بر ندارد، به طور طبیعی چنین فردی در مدیریت شهوت خود شکست خواهد خورد.
بنابراین:
با توجه به آنچه که در بالا ذکر شد و با توجه به این مساله که شما هم فردی مانند دیگر افراد بشر هستید، همچنین با توجه به این نکته که مدیریت وکنترل شهوت شیوه دیگری جز آنچه که گفته شد ندارد؛ این را بدانید که اگر واقعا قصد مدیریت و کنترل شهوت خود را دارید باید اولا به طور جدی تصمیم به این کار بگیرید و ثانیا راهکارهای کنترل شهوت را به دقت عمل نمایید. دراین صورت خواهید دید که شما هم مانند دیگران توان این کار را دارید و پس از موفقیت در این مساله از مواهب و ثمرات معنوی و مادی آن بهره مند خواهید شد.
منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.
نویسنده:جواد ترکاشوند

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

ارائه نظرم درمقابل پاسخ ترکاشوند به شخص پرسشگر

ارائه نظرم درمقابل پاسخ ترکاشوند به شخص پرسشگر
سلام اقای ترکاشوند من باپاسخی که شمابه این پرسشگردادید کاملا موافق نیستم این پرسشگر حالا چه خانم باشد یااقا میدانم از مشکلی رنج می برد که من الان باان دست به گریبانم من دختر23 ساله هستم وشهوتم بسیاربالاست خودم را تاالان خداراشکرحفظ کردم حداقلش اینکه تاالان رتبه اول دانشگاه بامعدل 20 هستم این نشون دهنده اینکه چقدرسعی میکنم فکرم رابه جای دیگرمتمرکزکنم ولی شما متاسفانه درخصوص تفاوتهای فردی اگاهی ندارید من واین دوست عزیز جزو معدود کسانی هستیم که متاشفانه نیروی جنسی بسیارزیادی به صورت ارثی واجدادی دردرونمان گذاشته شده واجدادمان چون زود ازدواج میکردند مشکلی بااین قضیه نداشتند ولی چون ما امکان ازدواج تابه این سن برایمان پیش نیامده این ازدیاد بیش ازحدنیرو برایمان مشکل بزرگی بوجود اورده من فقط خداخدا میکنم که حداقل خدا به من رحم کند وامسال شوهرکنم چون دیگه تحمل کردن این نیرو برام خیلی سخت شده وازشماخواهش میکنم تاشناخت درمورد تفاوتهای فردی وزمینه های ارثی هرشخص ندارید نظر ندیدکه طرف فکرکنه مثل همست نه او ومن وامثال ما مثل بقیه نیستیم ما ازنوادگان کسانی هستیم که روزی بیشترین سکس باهمسران خود داشتند ولی افسوس که الان کسی مارادرک نمیکند کاش خدا مارادریابد.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش ها یا انتقاداتتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آن ها را مطرح کنید تا محققان، به آن ها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

منظورتون از نامه 5 چيه؟

سلام
ببخشيد منظورتون از نامه 5 چيه؟

پاسخ

منظور یکی از مکاتبات قبلی این پرسشگر است.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .