رفتار صحیح در مقابل جیغ و فریادهای کودک 2 ساله

سلام. پسري دو ساله دارم كه از زماني كه يك سال و نيمه شده مقداري رفتارش عوض شده وحدود يك ماهي است كه شديد تر شده است. درطبقه دوم خانه پدر شوهرم زندگي مي كنيم و رفت و آمدمان هم با آنها زياد است و ميهمان هايي هم دارند كه بچه دارند و رفتار پسرم با بچه هاي آنها جوري است كه باعث خجالت مي شود؛ جيغ ميزند و اسباب بازي ها را از دست آن ها مي كشد و متاسفانه چون آن ها ميهمان هستند پسر من بيشتر مورد سرزنش قرار مي گيرد. البته رفتار پدرشوهر و مادرشوهرم با پسر من بي نهايت خوب است و كاملاً مؤدبانه با او برخورد مي كنند. غير از اين مورد بي خود و بيجهت هم جيغ ميزند و يا وقتي با اسباب بازي، بازي مي كند كه نمي تواند آن را سر هم كند يا مثلا زيپ كيفش را نمي تواند باز يا بسته كند جيغ مي كشد و پرتاب مي كند يا سر سفره اگر چيزي بخواهد كه ما متوجه نشويم كه دقيقا چه چيزي مي خواهد ظرف غذايش را مي ريزد و جيغ مي زند و گريه ميكند. اگر چيزي دستش باشه دندون ميگيره . ما بعضي مواقع بي اعتنا هستيم و بي محلي مي ئكنيم انگار كه اتفاقي نيفتاده و گاهي هم بهش مي گيم كه كار بدي هست و ما ناراحت مي شيم و سريع عذر خواهي مي كنه. كسي هم در خانه اين رفتار را ندارد كه بگوييم از او ياد گرفته من حتي تا دوسالگي كه بهش شير ميدادم با وضو و آرامش بهش شير ميدادم من و پدرش هم آدم هاي آرامي هستيم و در خانه مشكلي نداريم و بحث و دعوايي هم نميكنيم كه جو و محيط خانه نا آرام و متشنج باشه. حس تملكش هم واقعا شديده و همه چيز رو براي خودش ميخواد و فكر مي كنه مال خودشه حتي تاب و سرسره داخل پارك كه اولش گريه مي كنه و ميگه هيچ بچه ديگه اي نياد ولي بعدش كه باهاش صحبت مي كنم راضي ميشه . حال سوالم این است که چه رفتاري با این جيغ و فريادهایش بايد داشته باشيم؟

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامي؛ از اينكه با ما سخن مي گوئيد خرسنديم.
پرسشگر گرامي برخي از رفتارهايي كه كودك شما نشان مي دهد كاملاً طبيعي است و نبايد اينگونه رفتارهاي كودكتان موجب خجالت و يا ناراحتي شما شود. به عنوان مثال حس تملك در كودك دو ساله بسيار قوي است. كودك در اين سن احساس مي كند هر چيزي كه در اطراف او مي باشد، به او تعلق دارد و بايد تحت اختيار او باشد و هيچ كس حق ندارد در آن تصرف كند. كودك در اين سن، اين جمله را درك نمي كند «اين اسباب بازي مال تو نيست»؛ چرا كه كودك بر اساس ويژگي هاي رواني در اين سن احساس مي كند كه تمام اسباب بازي ها مال او است. در ادامه به بررسي بیشتر سوال شما مي پردازم :
از اينكه اينقدر با ريزبيني به دنبال تربيت فرزند خود هستيد خوشحال شدم. با جديتي كه نشانه هایش در شما وجود دارد، مطمئن هستم كه شما مي توانيد در تربيت فرزند خود موفق باشيد، به شرطي كه اطلاعات روان شناختي و تربيتي خود را با مطالعه كتابی كه در پايان اين جواب به آن اشاره مي شود، بالا ببريد و نكات اين پاسخ را نیز در برنامه تربيت خود مورد توجه قرار دهيد.
پرسشگر گرامي؛ قضاوت درباره جيغ زدن و رفتارهاي فرزندتان نياز به اطلاعات بيشتري دارد. در چه زمان‌هايي او دست به چنين كاري مي‌زند؟ فراواني و تعداد اين عمل در طول روز چقدر است؟ به هر حال با توجه به اينكه همسالان كودك شما كمتر چنين رفتاري را از خود نشان مي‌دهند و در ضمن اين رفتار در كودك شما تداوم پيدا كرده است، بايد براي بر طرف كردن اين حالت تلاش كنيد. پس با دقت پاسخ زير را مطالعه كنيد :
*** پرسشگر محترم؛ صحنه زير را تصور كنيد :
فرزندتان از شما خواسته اي دارد (مثلاً اسباب بازی می خواهد)، اما شما به دلائلي از برآورده كردن خواسته او امتناع مي كنيد. او بيشتر پافشاري مي كند، اما شما هنوز مقاومت مي كنيد. او شروع به گريه كردن و جيغ زدن مي كند، اما شما به خواسته او بي توجه هستيد تا اينكه او به شدت رفتار خود مي‌افزايد، با اين كار شما يك دفعه از موضع خود عقب نشيني مي كنيد. شما مجبور مي شويد كاري را بكنيد كه به آن راضي نيستيد. به نظر شما با اين رفتارتان چه چيزي به كودك خود ياد مي دهيد؟ كودك شما از رفتارتان ياد مي گيرد كه هر چيزي را مي تواند با پافشاري، گريه و جيغ زدن بدست آورد و حال آنكه چنانچه در همان اولين درخواست كودك بدون هيچ مقاومتي براي او اسباب بازي مي خريديد، چنين عادتي در كودك شما شكل نمي گرفت. تكرار اين زنجيره رفتاري باعث مي شود تا كودك شما عادت كند كه هر چيزي را با اين روش غلط بدست آورد. آري چنانچه شما در همان مرحله اول خواسته او را بر طرف مي كرديد، به مراتب آسيب آن كمتر از اين بود كه بعد از چندين مرتبه اصرار فرزندتان خواسته او را بر آورده كنيد. از شما مي خواهم اولين باري را كه او شروع به جيغ زدن كرد به ياد آوريد. اگر آن خاطره در ذهن شما نيست بنده حدس مي‌زنم چه اتفاقي افتاده است. زماني كه كودك شما براي اولين بار اقدام به جیغ زدن كرد، شما در با حساسيت نسبت به رفتار او عكس العمل نشان داديد و همين موضوع موجب نهادينه شدن اين رفتار در او شده است. اگر براي چند بار اين رفتار را ناديده مي‌گرفتيد و با رفتار و توجه خود رفتار او را تقويت نمي‌كرديد، خود به خود رفتار او به سمت خاموشي سوق پيدا مي‌كرد. فراموش نكنيد كودكان عليرغم كوچك بودن روان شناسان ماهري هستند و تمام رفتارهاي ما را رصد مي كنند. در سوال خود مطرح كرده ايد من و شوهرم انسان هاي آرامي هستيم؛ اين آرامش براي تربيت كودك به شما كمك مي كند، اما بايد مراقب باشيد كه هر چه سن كودك شما افزايش پيدا مي كند نياز به اقتدار و جديت بيشتري احساس مي شود و بايد با جديت با كودك خود رفتار كنيد. بايد او بداند شما در برابر رفتارهاي نادرست او واكنش مناسب نشان مي دهيد و او نمي تواند با رفتارهاي خود به شما جهت دهد.

*** پرسشگر گرامي؛ به نظر شما بهترين راه حل براي حل اين مشكل چيست؟ راه هاي پيشنهادي خود را در اين باره بر روي كاغذي بنويسيد و با راهكارهاي زير مقايسه كنيد :
1. مهم ترين كار در بر طرف كردن مشكلات رفتاري كودكان، بر قرار كردن ارتباط عاطفي با كودك مي باشد. ممكن است بگوئيد هر مادري فرزند خود را دوست دارد و به او عشق مي ورزد، بله اين مطلب درست است اما منظور من رعايت كردن نكات ريزي است كه ممكن است از ديد شما مخفي بماند. براي اينكه بهتر به اهميت اين ارتباط پي ببريد، مثالي براي شما ذكر مي كنم، تصور كنيد نخي را به يك ماشين اسباب بازي بسته ايد و با اين نخ قصد داريد اين ماشين را جا به جا كنيد؛ تا زماني كه اتصال نخ به ماشين بر قرار است، شما به راحتي ماشين را جا به جا مي كنيد، ناگهان نخ پاره مي شود؛ هر چه انرژي وارد مي كنيد فايده اي ندارد، چرا كه اتصال شما با ماشين قطع شده است. دقيقاً ايجاد ارتباط عاطفي با كودك، نقش اين نخ را بازي مي كند، نقش پلي بين شما و كودكتان را دارد. تا زماني اين پل بين شما و كودك ايجاد نشده است، تلاش هاي تربيتي شما فايده اي ندارد و به هيچ نتيجه اي نمي رسد. پس در اولين گام بايد تلاش كنيد كه اين پل بين شما و كودكتان بر قرار شود. با روش های زیر :
- با كيفيت ترين زماني را كه در آن حوصله ارتباط و بازي با كودك خود را داريد انتخاب كنيد.
- با كودك خود گفتگو كنيد و همراه او بازي مورد علاقه اش را انتخاب كنيد.
- در طول روز در طول زماني كه در بند يك انتخاب كرده ايد با كودك خود حداقل یک ساعت بازي كنيد (شايد اين مطالب به نظر شما ساده بيايد اما در حل مشكلات كودكان اين تكنيك كارايي زيادي دارد)
2. زماني كه كودكتان شروع به جيغ زدن مي کند، صبور بوده و زود از كوره در نرويد. از چنين فرصت هايي براي آموزش كودك خود بهره گيريد. با آرامش با او صحبت كنيد و به او بگوئيد چگونه براي به دست آوردن خواسته هاي خود بايد عمل كند.
3. كودكان از نوع برخورد اطرافيان، واكنش بعدي را انجام مي دهند؛ بنابراين شايسته است گاه در مقابل برخي از رفتارها و واكنش هاي او بي تفاوت باشيد تا آن رفتار در وي خاموش گردد؛ زيرا چه بسا توجّه شما خود به خود باعث تقويت رفتار در كودك گردد؛ به عنوان مثال وقتي كودك مي بيند شما در برابر جیغ زدن او برآشفته شديد تازه ياد مي گيرد كه براي آشفته شدن شما بايد چه كند.
4. زمينه بروز اين گونه رفتارها را در فرزند خود كاهش دهيد. به عنوان مثال اگر تجربه نشان داده زماني که با تندي با او برخورد مي شود او شروعبه جیغ زدن مي کند، سعي كنيد خود و ديگران چنين رفتاري با او نداشته باشيد.
5. با توجّه به موقعيّتي كه او اقدام به جيغ زدن مي كند، سعي نماييد در برخي از مواقع از روش محروم سازي به جاي تنبيه كلامي و رفتاري براي كاهش رفتار نادرست فرزند خود بهره گيريد. به اين صورت كه پس از اقدام وي به جيغ زدن، به او اجازه ندهيد با اسباب بازي، بازي نمايد. به او توضيح دهيد كه چرا او را از اسباب بازي هايش محروم كرديد. او را از اسباب بازي هايش دور كنيد تا مهلت يابد كه دريابد چرا او را از اسباب بازي هايش، دور نموده ايد ( براي مدت زياد او را از اسباب بازي ها دور نكنيد؛ زيرا در اين صورت فراموش مي كند كه چرا چنين رفتاري با او داشته ايد). به وي بگوييد كه اگر به شما قول دهد كه ديگر اين كار را تكرار نكند او را به محل بازي باز مي گردانيد.
6. در انتخاب‌ فيلم و كارتون نيز دقت‌ نموده و شرايطي‌ فراهم‌ آوريد فيلم و کارتونی كه مناسب‌ سن‌ وي‌ نيست را نبيند.
7. يكي از دلايل تكرار رفتار پرخاشگرانه اين است كه كودك به اين نتيجه مي‌رسد كه نه ‌تنها رفتار پرخاشگرانه‌اش منجر به پيامد بدي نمي‌شود، بلكه تقويت هم مي‌شود. مثلاً والدين گاهي چون حوصله سر و صدا و داد و فريادهاي كودك خود را ندارند يا از رفتارهاي پرخاشگرانه او مي‌ترسند، هنگام بروز رفتار پرخاشگرانه از سوي كودك سريع او را به خواسته‌اش مي‌رسانند تا او را آرام كنند، در نتيجه كودك ياد مي‌گيرد براي رسيدن به خواسته‌اش پرخاشگري كند. گاهي هم كودك تنها براي جلب توجه والدين به خود و قراردادن خود در كانون توجه خانواده، پرخاشگري مي‌كند و والدين نيز بدون آنكه متوجه باشند با توجه به او (توجه مثبت مثل دلسوزي كردن) او را به خواسته‌اش مي‌رسانند و به اين ترتيب احتمال اينكه در دفعات بعد براي جلب توجه والدين، پرخاشگري كند را افزايش مي‌دهند. پس بايد مراقب باشيد كه با رفتار خود موجب تقويت رفتار منفي در او نشويد.
8. اگر بد رفتاري‌ كودك نشانه اعتراض وي است؛ به او و اعتراضش گوش دهيد؛ زيرا گاه بد رفتاري‌ در بچه ها نشانه اعتراض آنهاست. اين نوعي رفتار تلافي جويانه است كه برخي از كودكان در پيش مي گيرند؛ زيرا احساس مي كنند فقط با اينگونه رفتارها است كه مي توانند نارضايتي خود را نشان دهند.
9. در موارد عدم جيغ زدن ، رفتارهاي مثبت كودك مورد تشويق و توجه قرار گيرد. جهت تقويت رفتارهاي مثبت مي توان از جدول رفتاري و امتياز دادن بهره برد. البته با توجه به سن او بايد بيشتر بصورت ديداري باشد تا بتواند بفهمد. يعني قرار گرفتن و بالا رفتن امتيازات را ببيند.
10. در مخالفت هاي خود با كودك ، دقت داشته باشيد كه پاي « نه گفتن » خود بايستيد تا كودك تصميمات را جدي بگيرد. جديت شما ، آرامش و امنيت را براي كودك به ارمغان مي آورد. البته منظور ما از قاطعيت به موقع ، خشونت و ديكتاتوري در برابر فرزند نيست (در تربيت او كم نه بگوئيد اما محكم).
11. آنچه مي گوييد واقعي و درست باشد؛ مثلاْ اگر بچه كار خوبي انجام داد و به او قول هديه داديد ، بايد سر موقع هديه اش را به او تحويل دهيد. اين كار باعث مي شود كه فرزند روي حرف والدينش حساب باز كند و براي تقويت رفتارهاي خود و جلب رضايت پدر و مادرش ، تمام تلاش خود را به كار گيرد. اما اگر به او قول دهيد و در عمل به قولتان ، سستي به خرج دهيد ، كودك به حرفتان اعتماد نمي كند و كم كم نسبت به انجام كارهاي مفيد و خوب بي رغبت مي گردد. در مقابل اگر بچه كار اشتباه و عمدي را انجام داد و او را تنبيه محروميتي كرديد، بايد حتماْ تنبيه محروميتي خود را عملي كنيد . اگر اين كار را نكنيد ، كودكتان اين برداشت را مي كند كه انجام كارهاي اشتباه تنبيهي را برايش به همراه ندارد و تنبيه هاي ذكر شده توسط والدين ، هرگز عملي نخواهد شد.
12. اگر كودك شما عصباني و خشمناك شد، شما در برابر او عصباني نشويد.
13. سعي كنيد در دعواهاي كودكانه فرزندتان با هم سن و سالانش دخالت نكنيد و اجازه دهيد كه خودشان مشكلشان را حل كنند.
14. شاید يكي از علل رفتارهاي كودكتان رفت و آمد بيش از حد با خانواده شوهرتان و احتمالاً دخالت هاي آنان در تربيت كودكتان است. بايد به گونه اي با آنان رفت و آمد كنيد كه ارتباط با آنان به تربيت فرزند شما آسيب نرساند.

*** منبعی براي مطالعه بيشتر :
1. چگونه با كودكم رفتار كنم، دكتر گاربر، ترجمه محمد ولي سهامي، تهران: مرواريد

نویسنده : محمدصادق آقاجانی

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

خودزنی

سلام پسر دوساله ای دارم اولین فرزندم هست از دوماه پیش وقتی عصبانی میشود یا چیزی اگر بخواهد به او ندهیم یا کاری را نتواند دوباره درست انحام دهد یا وقتی توجهم بهش کم است سرش را محکم به زمین میکوبد وقتی هم به این عملش بی توجهی نشون میدم محکمتر میزنه مجبور میشم با اخم و گفتن نه بهش بفهمونم کارش درست نیست که بعد اخم من میرود هرچی دم دستش باشد را پرت میکند خیلی جیغ و گریه میکند
راحبه خودزنی مطالعه کردم که یکی از علایم اوتیسم بود خیلی وحشت کردم علایمش را کامل خواندم پسرم بعضی علامتها را داره نمیدونم تا چه حد حاد بودن این علایم به اوتیسم معنی میشود
مثلا علاقه به چرخاندن وسایل و پنکه بیشتر و لباسشویی خاموش روشن کردن کلید برق البته چندباری میزند بعد میرود سراغ بازی دیگر باز بعد از مدتی مجدد انجام میدهد
وقتی هم صدایش میزنم جواب نمیدهد مگر اینه خیلی جدی و محکم صدایش بزنم البته همیشه نیست ولی پنجاه درصد اوقات هست
حرف زیاد نمیزند تک کلمه میگوید خیلی کم همیشه هم نمیگوید مقاومت دارد در برابر یادگیری زبان در برابر یادگیری کارهای دیگر اینطور نیست خوب یاد میگیرد با کودک همسن خود زیاد بازی نمیکند شاید چند دقیقه در مهمانیها مشغول کار خودش هست
از دویدن و خندیدن لذت میبرد
قایم موشک بازی میکند کسی هم بهش یاد نداده است و ازین بازی لذت میبرد
اشکال همشکل و رنگها شبیه هم را میشناسد موبایل وتبلت را هم خیلی خوب بلد است طوری که خودش اهنگ یا فیلم نورد علاقه اش را بدون کمک ما میاورد و میبیند چندین بار هم تکرار میکند تا خودش خسته شود
به همچی اشاره میکند و نامش را میخواهد بداند ولی پنکه را همیشه اشاره میکند
از ۸ ماهگی بابا ماما دد هن هن میگفت ولی زیاد تا الان پیشرفت نداشت انگار استپ خورده نمیدونم یا خودش نمیخواهد که بگوید
همچیز را میفهمد ولی حرف نمیزند
به اتفاقات داخل کارتونهای بچگانه مثلن اگر کاراکتری بخندد یا زمین بخورد او میخندد
ولی به لگو های متحرک شبکه ها خیره میشود و صورتش را به تیوی میجسباند
لطفا با این توصیفات کمکم کنید ایا فرزندم مشکلی دارد بشدت نگرانم

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://akhlagh.porsemani.ir/node/326
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

عصبانی شدن کودکم

سلام وقت شما بخیر،برادرزاده ام دوسال وپنج ماهه هستند حدود یک ماه است که عصبی شدند ودست به زن پیداکردن و حتی گاهی اوقات خودشون را هم میزنند ووقتی باایشون صحبت میکنیم بیشتر عصبی میشن لطفا راهنمایی کنید چکاری برای رفع اینکار انجام بدهیم .ازلطف شما نهایت تشکررا دارم.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

جیغ زدن طولانی کودک

با سلام خداقوت، کودکی دارم دو سل و نیم پسر بچه فوق العاده شیطون و بد اخلاق هر وقت به بهانه های مختلف داد میرانهاد و جیغ وحشتناک می کشه چون تو آپارتمانکوچیک زندگی می کنیم هر چی و حوادث بخش نزدیک تا صدای همسایه تا در نیاید، نوی دونم اعصابش خرابه با چنین بگه ای چی رفتاری باید کداشت اعصاب همه رو ن

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

جیغ کشیدن فرزندم

سلام خسته نباشید توروخدا کمکم کنید دخترم 2.5 ساله هستش خیلی عصبی و پرخاشگره مدام جیغ میزنه و همیشه میخواد کفش یا لباس بچه های دیگرو بپوشه خسته شدم از حرکاتش خیلی جاها ابروم میره.کمکم کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

دختر 2/5 ساله

دختر 2/5 ساله ای دارم . روی خواسته هایش بسیار پافشاری می کند.
درب کابینت رو مرتب باز و بسته میکند . اگر مطابق میلش رفتار نشود، سرش رو به زمین میکوبد و تا 2 - 3 ساعت گریه و زاری میکند.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام پسری دوسال وچهار ماهه

سلام پسری دوسال وچهار ماهه دادم که خیلی حرف زشت و لجبازی میکند.وقتی چیزی بخواهد اگه فراهم نشود مرا میزند یا اگر دستش وسیله ای باشد پرت میکند.خانواده همسرم هم اصلا رفتار مناسبی ندارند وبامن همکاری نمیکنند کاری که دلشان بخواهد را انجام میدهند.شما بگویید چکارکنم.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

پسر دوساله ای دارم که خیلی

پسر دوساله ای دارم که خیلی منو پدرشو گاز میگیره،وقتی باهاش صحبت میکنیم هم اصلا اثری نداره حتی ازین که ما دردمون اومده خیلی ذوق میکنه، حرف هامو متوجه میشه اما اصلا گوش نمیکنه مثلا روزی چند لیوان اب یا شیر میریزه روفرش.وقتی ببینی ما حساسیم هم بدتر این کارو انجام میده.بعضی روزا انقدر خراب کاری میکنه که از شدت خستگی کار گریم میگیره.روزی هزار بار در ماشین لباسشویی رو باز میکنه و باشدت میبنده با این که این کار رو یک ساله داره انجام میده و هربار سعی میکنیم نادیده بگیریم تا لج نکنه اما اصلا این کار از سرش نمیوفته! انقدر درب کابینت ها ویخچال رو باز میکنه و خراب کاری میکنه که همه ی در هارو با طناب بستیم.اوایل کاری بهش ندلشتم گفتم بذارم بازی کنه تا براش عادی بشه اما اصلا اثر نداشت چندین بار چیزهایی رو شکوند که دیدم براش خطرناکه و مجبور شدیم درهارو ببندیم.خونه ما کوچیکه حق میدم به بچم که بخاطر نداشتن فضای مناسب شیطنتش بیشتر باشه اما واقعا گاهی ادم بریده میشه ازین همه کار و خراب کاری های پی در پی!
مثلا یبار چند ثانیه حواسم بهش نبود دیدم در دستشویی روباز کرده و دمپاییشو آرده روی فرش و پوشیده،یا خراب کاری هایی ازین قبیل.
ارتباط برقرار کردن رو خیلی دوست داره اصلا با کسی غریبی نمیکنه اما بازی کردن با بچه های دیگه رو بلد نیست مثلا یقه ی لباس دختر خالمو میکشه که یکونیم سال از خودش بزرگتره و اون بچه هم همیشه ازین میترسه چون چند باری یقشو گرفته و کشیده!ببخشید صحبتم طولانی شد اخه من همیشه استرس دارم که نکنه نتوتم پسرمو خوب تربیت کنم یا مادر خوبی براش نباشم.ممنون که با حوصله جواب میدین

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot

بهانه گیری کودک

با سلام خدمت شما کارشناسان محترم بنده یک پسر 18 ماهه دارم که سومین فرزند خانواده است و هروقت من و مادرش در منزل قصد خروج و رفتن به اتاق دیگر را داشته باشیم به شدت گریه و بی تابی می کند و باید او را سریع بغل کنیم و یا مخفیانه به دور از چشم ایشان از منزل خارج شویم و فقط این شدت و بهانه گیری را نسبت به بنده که پدرش هستم دارد لطفا راهنایی نمائید چکار کنم. با تشکر فراوان

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

خود زنی

سلام و ادب
من پسری دارم دو ساله که اگر به خواستش توجه نشه خودزنی میکنه برای مثال سرش را محکم به زمین میکوبد تا جایی که هر دو دندان جلوی او شکسته چیکار باید بکنم
ممنون

جیغ کشیدن وپا کوبیدن دختر ۷ ساله ام چه کنم

هروقت چیزی را نفهمه یا خوب متوجه نشه گریه وداد وفریاد میکنه یا پایش را به زمبن میکوبد

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام من پسرم 2سال و دوماهش هست و یه دختر 4 ساله دارم

پسرم هر وقت چیزی میخواد از خواهرش بگیره بی هوا میره و خواهرشو گاز میگیره من جه کار باید باهاش بکنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

کودکی دارم پسر یک سالو نیمه

کودکی دارم پسر یک سالو نیمه کودکی ارام بود اما از یک ماه پیش شروع کرده به جیق زدن و لج بازی های زیادی که هرچی بهش محبت میکنیم تاثیری نداره

ارسال شده توسط محبی

فرزند دوساله ای دارم که در بازی با دوستانش همه چیز را برای خود مداند و وقتی انها اسباب بازی خود را به او نمی دهند انها را کتک میزند و یا گاز می گیرد و به شدت جیغ میزند و عصبی میشود من باید چه رفتری داشته باشم لفا کمک کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

تربیت پسرم

با عرض سلام و خسته نباشید
کودک 20ماهه دارم که پدرش اصرار دارد وقتی پارک میرویم پسرم هر جا دوست دارد برود و من دنبالش نروم آخرین بار بچه ای در پارک خواست پسرم بغل بگیرد پسرم خورد زمین ب نظر شما این رفتار درست است زود نیس برای از دور مراقب بودن

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام .گریه کودک 19 ماهه

سلام و خسته نباشید . پسر من 19ماهه هست و از چند ماه قبل بیقرار و گریه ای شده و حتی شبها در حدی گریه میکنه و از خواب بیدار میشه که تقریبا من و پدرش تا صبح نمی خوابیم از نوزادیش همینجوری بود میگفتن بهتر میشه اما نشد و حتی بدتر هم شده خیلی زیاد . در این چند روزه گذشته هم خوراک بسیار کمی داشته چون اصلا علاقه ای به غذا نداره هم خیلی گریه کرده شبها حدود 6-7 بار هربار 20 دقیقه تا صبح . شیر خودم را تا 4 ماه بیشتر نخورد و از شیر خشک و شیر گاوی تغذیه میشه لطفا راهنماییم کنید چکار کنم چون خودم هم مشکلات بی خوابی پیدا کردم و عصبی و کلافه شدم روزها هم خیلی بهانه گیری میکنه .

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام خسته نباشید من یه پسر

سلام خسته نباشید من یه پسر 3.5 ساله دارم به شدت با بچه ها ی دیگه ناسازگاره وحسودی میکنه اگر من به بچه ای توجه کنم به شدت ناراحت میشه وبه اون بچه اسیب میزنه از طرف 2تا بچه یکی دختر همسایه ودیگری خواهر زادم مورد زورگویی قرار میگیره چون اونا از خودش بزرگترن وخودش به کوچکتر از خودش وکسی که احساس کنه ضعیفه زور میگه ورفتارهای نادرست زیاد داره ولی ناسازگاری وزور گوییش بیشتر منو ناراحت میکنه لطفا راهنماییم کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

پرتاب اشیا

سلام دختری 16ماه دارم دخترم تمام وسایلی که به دستش میگیره وپرت میکنه یا وقتی نزدیک کسی میشه مخصوص صورت کسی اورا میزنه,چیکار کنم,مخصوصا برای پرتاب اشیا که انجام میده

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

با گریه های بی دلیل کودک یک ساله ام چگونه برخورد کنم

باسلام من یک پسر یک ساله دارم که به تازگی شروع کرده به گریه های بی دلیل و همش دنبال من گریه میکنه تقریبا نزدیک یک هفته است درضمن هم دندون داره درمیاره هم اینکه سرما خورده بودش من خیلی بهش توجه کردم ولی الان که خوب شده بازم به گریه های بی دلیل ادامه میده.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

عصبانیت پسر دو ساله ام

با سلام مدتی است پسرم شدیدا کارهای خطرناک میکنه هر چیزی را پرت میکنه جیغ میکشه خلاصه روانی ام کرده ترا خدا کمکم کنید ضمنا 2 هفته پیش آنفوالزا شده بود که متاسفانه پرده گوش چپش هم پاره شده و 2 روز در بیمارستان بستری بود

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن، به لینک زیر مراجعه نمایید :
خود ارضايي و آسيب ها و راه هاي درمان آن

راهكارهاي برخورد با كودك 18 ماهه در مقابل خشونت با اسباب بازي

با سلام و خسته نباشيد-پسر 18 ماهه اي داريم كه خيلي زود از اسباب بازي ها و يا وسايلي كه براش ميگيريم خسته ميشه و ديگه اهميتي بهشون نميده و در ضمن با اسباب بازي هايش با خشونت رفتار ميكنه يا مثلا وقتي متوجه ميشيم در كنارمون نيست دنبالش ميريم تو اتاق و ميبينيم همه لباسهايي كه توي كشو بوده رو داره يكي يكي ميكشه بيرون و ميريزه رو زمين در كل از ريخت و پاش خوشش مياد
خواهش ميكنم راهنمايي كنيد

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ازار کودکان

سلام خسته نباشد دختری سه ساله دارم که به عادت بدی مثل بازی باموبایل ودیدن کلیب دارد به طوری که تاگوشی دستش نباشد نمیخابد وخوردن شیشه شیر وبعدازگرفتن اینها شروع به جیغ زدن وگریه کردن شاید به مدت یک ساعت هم شده وازآنجای که درآپارتمان ساکن هستیم شرمنده همسایها میشویم ومجبوریم به خواسته های اوتن بدهیم خواهشن وعاجزا ماراراهنمایی کنید باتشکر

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

چگونه با دختر جیغو برخورد کنم؟

سلام دخترم بیست ماهشه.هیج جور نتونستم بهش بفهمونم کفشای دم در را تو نیاره وروی فرش راه نرهچیکار کنم؟
موضوع دبپیگری هم که هست خیلی داد میزنه.من گاهی که واقعا شیطونیش زیاد میشه یه تشر براش میزنم.میدونم نباید دعواش کنم ولی بضی وقتا فقط همین راه حل برام میمونم.حالا اونم یاد گرفته.هرکاری میکنم که میلش نیس تشر میزنه و مدت ها وای میایسته وچشم تو چشمم میندازهواخم میکنه.ادای من و در میاره.من چجوری باید مانع کارای اشتباهش بشم؟

احمد رضا

سلام خسته نباشید دختر دو ساله ای دارم که بچه های کم سن خودش رو کتک میزنه و موهاشون رو میکشه یا دندون میگیره. خیلی از این بابت ناراحتم. هنوز زیاد نميتونه صحبت کنه. همیشه هم عصبی هست در صورتی که من خیلی ارومم. دختر برادرم و پسر خواهرم یک ساله هستند من نمیتونم یک ساعت پای اونا بشینم سریع اونا رو کتک میزنه. و از این موضوع اطرافیانم ناراحت میشن تو رو خدا یه راهکار بزارید پیش پام خیلی ممنون

پرخاشگری

باسلام پسرم دوسال وسه ماه هس خیلی شیطوننی میکنه بخاطرش مهمونی نمیتونیم بریم به همه وسیله های تومهمونی دس میزنه وقتی ازسوپرمارکت یااسباب بازی فروشی ردمیشییم حتمابایدیه چیزی بخره وقتی پارک میبرمش بچه هارومیزنه هرکی باهاش دوس بشه دوس داره یه بارمدادروداشت میکردتوچشم یه بچه همش بایدمواظبش باشم میتونم بااین وضعیت مهدبزارمش

گریه های بی مورد

سلام من یک پسردارم که سه سال ودو ماهه میباشد.مدتی برای هر چیزی گریه میکنه و بهانه گیری.من نسبت به گریه اش بی تفاوتم ولی انقدر گریه میکنه که اعصابم خورد میشه حتی گاهی اوقات الکی و بدونه هیچ دلیلی گریه میکنه.خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممنوه

لوس شدن بچه

سلام پسر 2ساله من بسیار لجباز و جیغو شده متاسفانه بدلیل اینکه زیاد پیش خانواده ام بردم (البته بخاطر شرایطم) و مادرو پدرم خیلی نازش را میکشند. لوس و پرتوقع شده ووقتی باهم تنهاییم اعصابمو داغون میکنه.نمیدانم چطور این اخلاق ها رو از سرش درارم. با خانواده زیاد بحث کردم که نازش رو نکشند ولی حالا پسرم به این رفتارها عادت کرده.چکارکنم

پرخاشگری

پسری با 2 سال و2 ماه دارم که با کوچکترین مسئله ای که باب میلش نباشد عصبانی شده جیغ کشیده و دندانهایش را روی هم می فشارد و گاها صورت خود را چنگ زده و بر سرو صورت خود می زند در ضمن خواهر دوازده ساله ای داشته که علاقه زیادی به او دارد ولی علی رغم آن که با هم بازی میکنند اما بعضی اوقات بی دلیل دستهای او را چنگ زده واو را زخمی می نماید در این زمینه ما را یاری فرموده و برای کمک بیشتر کتابی را معرفی نمایید.

سلام.من هم این

سلام.من هم این مشکلات رو دارم.پسرم سه ساله است وخیلی عصبیه. برای هرچیزی گریه میکنه

دختری دوساله دارم

باسلام دختری دوساله دارم،ازوقتی بیدارمیشه فقط ده دقیقه آرومه ،دست به همه جامیزنه فقط وسایل خونه رومیخواد،برای غذاخوردن لج بازی میکنه،ازدیدن غریبه هامیترسه ویکسره دادمیزنه وگریه میکنه،اینقدرفضوله که کلافه ام کرده حتی ده دقیقه بایک دنیااسباب بازی که داره بازی نمیکنه،بسیاردردریه فقط میگه بریم بیرون،واقعااذیتم میکنه خیلی بی صبره اگرچیزی که میخوادهمونجابهش ندی جیغ میزنه حاضرنیست یک لحظه صبرکنه خواهش میکنم کمکم کنید..

سلام من یک دختر سه ساله دارم

سلام من یک دختر سه ساله دارم به دلیل اینکه در منزل پدر شوهرم زندگی میکنم و رفت و آمد هم زیاد دختر من رفتارهایی رو یاد گرفته که باعث عصبانیت من میشه مثلا سر سفره غذا بلند بلند حرف میزنه و بد غذا میخوره گاهی وقتها هم بد حرف میزنه مدام لجبازی میکنه البته این هم به دلیل این است که بجه های هم سنش رفتار مناسبی ندارن و مجبور به معاشرت هم هستم و همین باعث شده من همش دعواش کنم و احساس میکنم دیگه به حرفم گوش نمی کنه واقعا نمی دونم چی کار کنم خواهش میکنم یه راه حلی به من پیشنهاد کنید

با عرض سلام و خسته نباشید.

با عرض سلام و خسته نباشید. پسری 2 ساله دارم که مدتی است هر خواسته ای که داره و به نتیجه نرسه یا حتی عکس العملی از ما نبینه سرش رو به شدت به زمین میکوبه خیلی ازین موضوع ناراحتم لطفا راهنمایی کنید در میان صحبت های شما دیدم گفتید آگه کودک ببینه در مقابل لج کردن به نتیجه میرسه این رفتار در اون نهادینه میشه خب در مقابل اینکه پسرم سرش رو به زمین میزنه نمیتونم بی تفاوت باشم میترسم اتفاقی براش بیفته خواهش میکنم کمکم کنید

گریه های پسر دوساله ام

سلام پسر دوساله دارم اگر چیزی بخواهد بهش ندیم پافشاری میکنه گریه میکنه تاوقتی بهش ندیدم گریه میکنه باید چیکارکنم از گریهاش کلافه میشم هرچی میخادبهش میدم

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
14 + 5 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .