واژینیسم (آمیزش دردناک)

5 ماه است که عروسی کردم اما متاسفانه برنامه ای به نام شب زفاف نداشتم. مشکل از طرف من است، چون ترسی دارم که مانع انجام نزدیکی و عمل جنسی میشه، به طوری که بدنم رو کامل و سفت منقبض می کنم و از شدت درد گریه می کنم و چون شوهرم خیلی دل رحمه دیگه ادامه نمیده و منو آروم میکنه. اون خیلی همسر خوبیه که شرایط منو درک میکنه. دکترم رفتم اما هنوز نتیجه ای نگرفتم. البته راه عمل کردن رو بهم پیشنهاد دادند، اما می ترسم. در کل هنوز با این مشکل روبرو هستم؛ خواهش می کنم کمکم کنید، چون صبح که پا میشم تا شب دغدغه فکریم اینه که آیا امشب انجام میشه یا نه. با تشکر از شما.

خواهر محترم؛ خوشحاليم كه با جواني در ارتباطيم كه به مسائل ضروري زندگي زناشوئي خود اهميت مي‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوي، رواني و مادي آشيانه خود از هيچ تلاشي فروگذار نيست. قدر اعتمادتان را مي‌دانيم و در ادامه به پاسخ شما خواهيم پرداخت.
در مورد مشكل شما دو احتمال وجود مشكل عضوي و رواني داده مي‌شود كه هر دو با كمي تلاش و پيگيري قابل رفع است. اكنون كمي در مورد واژينيسم (آميزش دردناك) با شما سخن مي‌گوييم.
انقباض غيرارادي مهبل يا واژينيسم عبارت است از انقباض عضلات اطراف مهبل (ثلث خارجي واژن). اين واكنش كاملا غيرارادي و غير قابل كنترل بوده و مانع از دخول آلت تناسلي مرد و نزديكي و حتي ورود هر جسم خارجي حتي انگشت به مهبل مي شود. هر گونه تلاش براي دخول موجب دردهاي شديد مي شود. زنان مبتلا به واژينيسم ممكن است به صورت خود آگاه مايل به سکس و نزديكي باشند ولي ناخود آگاه مايلند مانع از ورود آلت تناسلي مرد به داخل بدنشان شوند.

انواع واژينيسم :
اوليه: كه هر گونه دخول براي اولين بار را غيرممكن مي سازد.
ثانويه: كه پس از دوران طولاني روابط جنسي بدون درد و معمولاً بعد از يك تجربه ناخوشايند جسمي يا رواني ايجاد مي شود. واژينيسم همراه با عدم خونريزي ماهيانه نشانه‌اي است بر مهبل بسيار تنگ كه در صورت تشخيص صحيح، به آساني قابل درمان است.

علل :
واژينيسم (هرچند اغلب علت رواني دارد) مي تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلي، عدم لزجي مهبل، پرده بكارت بسيار ضخيم در دهانه مهبل، زايمان، راديوتراپي به عنوان درمان سرطان دهانه رحم، فقدان آموزش جنسي، آموزش جنسي سختگيرانه، ترس شديد يا شرم از روابط جنسي، كثيف انگاشتن روابط جنسي. در برخي موارد درد يا پيش بيني درد در اولين آميزش (ممكن است اين پيش بيني صرفا توهمي بوده يا توسط ديگران ايجاد شده باشد) سبب واژينيسم مي‌شود. در برخي موارد نيز واژينيسم بازتاب نامطلوب بودن روابط است.

عواقب :
دردهاي مهبلي در حين دخول يا تلاش براي دخول نه تنها مانع هر گونه دخول مي‌شود بلكه منجر به دور باطلي مي گردد كه از ترس از درد و انقباض غيرارادي شروع و به درد شديد و عدم دخول ختم مي‌شود. واژينيسم در زنان ايجاد احساس عدم اعتماد به نفس، ناتواني، غير طبيعي بودن، و سرزنش خود مي كند. واژينيسم عواقب سنگيني بر تعادل زندگي جنسي و عاطفي زوجين دارد و نيز به علت عدم تحمل دخول هر نوع جسم خارجي آزمايش هاي پزشكي مربوط به بيماريهاي جنسي را ناممكن مي كند. واژينيسم در بسياري از فرهنگها تابو (نکوهش شده) محسوب مي شود. در حالي كه در صورت تشخيص به موقع، درمان آن در بيماران مشتاق به بهبودي امكان پذير است.

درمان :
آزمايش پزشكي (با حضور نزد متخصص زنان) به منظور تشخيص هر گونه ناهنجاري يا بيماري جسمي ضروري است. روند درمان واژينيسم يا واژينيسموس با پيچيدگي‌‌هاي خاص خود رو به رو است. از طرفي‌، پروسه درمان نيازمند تصحيح باورهاي غلطي است كه طي‌ ساليان دراز در ناخودآگاه شخص شكل گرفته و از طرف ديگر، شخص مي‌بايست با انجام تمرينات فيزيكي‌ مداوم، با اسپاسم (انقباض) عضلات مبارزه كند. بهترين راه براي پاك كردن باورهاي غلط، بالا بردن آگاهي خود درباره مسائل جنسي و پرهيز از خود سانسوري است. يك عامل مهم و بازدارنده درمان، اضطراب است. پيش بيني‌ درد در هنگام نزديكي‌ منجر به اضطراب مي شود، اضطراب حاصل شده نيز تمركز و آرامش مورد نياز براي غلبه بر اسپاسم عضلات را از بين برده و در نتيجه، شخص به دليل انقباض عضلات، دچار درد و سوزش غير قابل تحمل مي شود. يكي‌ از مواردي كه باعث كاهش اضطراب در زمان نزديكي‌ مي شود، تنفس صحيح است كه تاثير چشمگيري بر بازگشتن آرامش به شخص دارد.
مراجعه به روانشناس مجرب و متدين، بالا بردن آگاهي‌ جنسي‌، غلبه بر اضطراب و انجام تمرينات زير ميتوانند منجر به درمان كامل شوند.
دو تمرين در جهت درمان :
۱- تمرين مداوم انبساط و انقباض مهبل (Kegel exercises) : عضلاتي كه زن بايد منقبض كند، همان عضلاتي هستند كه در هنگام ادرار كردن، انقباض آنها باعث قطع ادرار مي شود. بايد عضلات براي چند ثانيه منقبض و سپس رها يا شل شوند. دفعات اول مي توان اين كار را در هنگام دفع ادرار انجام داد تا اين اطمينان ايجاد شود كه عضلات درستي را منقبض مي‌كند نه ساير عضلات شكمي را؛ بعد از اينكه از درست انجام دادن تمرين مطمئن شد، ديگر آن را در دستشويي انجام ندهد. اين تمرين را هر بار كه در طول روز يادش آمد انجام دهد، هر بار ۲۰ انقباض. فراموش نكند كه بعد از هر بار انقباض، عضلات را براي چند ثانيه شل نمايد.
۲- بعد از چند روز كه تمرين انبساط و انقباض‌ را مرتبا انجام داد، تلاش كند كه يك انگشت خود را وارد واژن كند. در ابتدا ممكن است اين كار باعث سوزش بشود، اما نااميد نشود، با تمرين مداوم، ميتواند اين كار را انجام دهد. به مرور زمان تلاش كند دو انگشت و سپس سه انگشت را وارد واژن كند. براي اين تمرين ناخن‌هايش را بگيرد و از ژل مناسب روان كننده (lubricant) استفاده كند. انگشت‌ها بايد تا عمق ۵ الي‌ ۶ سانتيمتر وارد واژن شوند. همچنين سعي‌ كند انگشت‌ها را براي مدتي مثلا ۳۰ دقيقه در واژن نگاه دارد ، به اين ترتيب عضلات واژن ورزيده خواهند شد.
نكته بسیار مهم :
دقت كنيد اين عمل نبايد به مرحله تحريك جنسي برسد كه خودارضايي، گناه بوده و تبعات معنوي، جسمي و رواني زيادي خواهد داشت. اگر زن احتمال بروز اين مشكل را مي‌دهد مي‌تواند از همسرش در اين تمرين كمك بگيرد تا اگر به تحريك جنسي انجاميد، گناه محسوب نشود.
به چند دليل، مناسب است زن اين تمرین را انجام دهد :
ميتواند انقباض و انبساط عضلات را دور انگشت‌ها حس كند و مطمئن شود كه عضلات درستي‌ را منقبض و منبسط مي‌كند. همچنين با اين تمرين ميتواند به وجود جسمي‌ خارجي‌ در واژن عادت كند. انگشت‌ها به اين دليل وسيله خوبي‌ براي اين تمرين هستند كه در صورت احساس كوچكترين درد يا سوزش مي توان آنها را به راحتي‌ خارج كند. بسياري از خانم‌ها اين تمرين را در وان حمام انجام مي دهند چرا كه آب به صورت يك روان كننده طبيعي‌، به آنها كمك مي كند.
در صورت امكان، اين تمرين را هر روز انجام دهد. اگر بعضي‌ روزها تعداد انگشت كمتري را - در مقايسه با ساير روزها- توانست وارد كند، نااميد نشود، اين كاملا نرمال است. اگر هم ديد كه نمي تواند انگشت‌ها را به اندازه كافي‌ وارد كند، تمرين انقباض را باز هم انجام بدهد. وقتي‌ عضلات را شل كند مي تواند انگشت‌ها را تا عمق بيشتري در واژن وارد كند. تعداد زيادي از مبتلايان به واژينيسم قادر به لمس سطوح خارجي‌ واژن نيستند، به اين ترتيب فرو كردن انگشت و ادامه تمرين منتفي مي شود. اولين مرحله براي اين افراد تمرين لمس سطوح خارجي‌ است. حتي مي توانند اين كار را با استفاده از بي حس كننده انجام دهند. بعد از مدتي‌ كه اين مشكل برطرف شد، به تدريج تلاش كنند تا انگشتشان را وارد واژن كنند و به مرور مراحل بالا را اجرا نمايند.
خواهر گرامي؛ يكي از نكات درماني بسيار مهم كه مورد اشاره و تأكيد دين نيز هست، آماده سازي عاطفي- جنسي زن توسط شوهر قبل از رابطه جنسي است. اين آماده سازي ضمن اينكه از اضطراب و هراس مخرب زن به شدت مي‌كاهد، فاصله رسيدن به ارگاسم را در زوجين كاهش مي‌دهد.
خواهر ارجمند بهتر است كه همسرتان در جريان درمان شما چه توسط راهكارهاي ارائه شده و چه توسط روانشناس باشند و از روند درمان آگاه بوده و نظارت داشته باشند.
موفق باشيد. منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : جواد ترکاشوند

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

با سلام و تشکر از مطالب

با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
اکثر دوستان گفتن سری اول مشکل نزدیکی داشتن اما من بعد از حدود 2سال با این مشکل مواجه شدم به دکتر مراجعه کردم و گفتم با انقباض غیر ارادی ناحیه واژن هستم اونم گفت از لحاظ ذهنی میترسی
وهر چقدر تلاش میکنم مثل قبل نمیتونیم نزدیکی داشته باشیم الان 2سال از این موضوع میگذره
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سوال

با سلام وتشکر از مطالبتون
منم دو ساله که ازدواج کردم ولی به خاطر ترس زیاد نتونستم با شوهرم رابطه داشته باشم تا اینکه رفتم پرده بکارتم رو دکتر زنان خودش برداشت تا نزدیکیم راحت بشه ولی بازم میترسم چون وقتی شوهرم التش رو درون واژن میزاره اونجور که میگن خود به خود لیز میخوره میره برای من نمیره درد میکنه از هر جور روان کننده و بی حس کننده ای هم استفاده کردم ولی نرفت دکتر گفت به خاطر ترس و استرس ولی حل نشده مشکلم خواهش میکنم راهنماییم کنید زندگی زناشویم در خطر

ترس از اولین آمیزش

سلام من حدودا یکسال و 2ماه که ازدواج کردم ولی هنوز به علت ترس خیلی شدید از اولین دخول موفق به انجام این کار نشدیم خیلی میترسم زندگیم خراب شه تورو خدا کمکم کنین همه روز و شبم درمورد فکرکردن به این مشکل میگذره

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

من شش مله ازدواج کردم,سه ماهه

من شش مله ازدواج کردم,سه ماهه کهل پرده بکارتم زده شد, ولی تو این سه ماه به دلیل درد شدید نتونستم درد شدید رو تحنل کنم تا اینکه روزی اتفاقی نظرات کلرشناسی ومخاطبان این سایتو خوندم و عزممو جذب کردم بر ترسم غلبه کنم و تمرین شل کردن عضله که مانندجلوگیی از ادرار و دفع ادرار رو تمرین کردم, ابتدا به همسرم پیشنهاد دادم دوباره تست کند واقعا معجزه شده بود اینکه اول گفتم اصلا درد نداره واژن مکانی هست که خدا واسه دخول افریده,و همچنین تمرین بالا, بالاخره موفق شدم شوهرمو به خواستش برسونم خداروشکر میکتم و برای همتون دعا میکنم, چون ابن امر مهمیه یاده ازش نگذرین, چه خوبه که شوهرهای شما هم مث شوهر من, انسان هستن و درک بالایی دارن,همبنجا از همسرم تشکر میکنم به خاطر صبر زیادش,خدایا ممنونتم.

دخول

سلام من حدود 10 ماهه ازدواج کردم دخول تا حد ختنه گاه انجام میشه بعد درد داره تحملش سخته چیکار کنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ممنون از روش شما من هم این

ممنون از روش شما من هم این مشکل را دارم چون دخول به سختی انجام میشود و درد دارم و استرس من روی شوهرم هم تاثیر میگذارد و او هم منصرف میشود . این تمرین را خودم چند باز انجام دادم و از استرسم کم شد فکر میکردم شاید کار درستی نباشه ولی میخوام ادامه بدم تا بهتر شه
ولی نگرانی من اینه که شوهرم نسبت به این عمل داره دل سرد میشه و استرس اون گویا بیشتره

سلام من ترس از نزدیکی دارم

سلام من ترس از نزدیکی دارم ...دیگه خسته شدم از این وضعیت..نمیدونم جکار کنم...هر کسی این مشکل رودارهمیفهمه من چی میگم..این فقط از نظر فکریه.. ترس در ذهن

ترس از دخول

سلام من دو ماهه ازدواج کردم اماموفق به دخول نشدیم. میترسم. چند بارم نزدیکی داشتم اما پایین واژنم پاره میشه و خون میاد به همراه درد شدید چکارکنم؟ شوهرم گفته دیگه هیچوقت سکس نمیخواد ازم، خیلی ناراحتم راهنماییم کنین لطفا

زفاف

سلام
من4ساله ازدواج کردم همه راهها حتی روانشناس روهم امتحان کردم متاسفانه نشدحالا دکترزنان میگه پرده من ارتجاعی بوده وپاره شده باکمی دخول امادخول کامل صورت نگرفته یه کم که آلت رفت داخل درد من ازلوله رحمی شروع میشه وخودمومنقبض میکنم وآلت تاآخرنمیره همسرم وخودم خسته وعصبی شدیم لطفا راهنمایی کنید
ممنون

درد اولین رابطه

اصلا به خودتون تلقین نکنین که درد داره
این شاید دیدگاه شما باشه
من دوماه عقد کردم ما رسم داریم هفته اول عقد عروس داماد میفرستن مشهد تا با هم راحت باشن
مابع ددوهفته از عقد رفتیم من چون پسرخاله دخترخاله بودیم خیلی خجالت میکشیدم ولی اینقدر به هم علاقه داشتیم که شب دوم تو مشهد باهم نزدیکی داشتیم کمی درد داشت ولی ترس نداشت اگه آقا بتونه خوب خانوم رو آماده کنه هیچ ترسی باقی نمیمونه
ما اینقد بهمون خوش گذشت که مشهد سه روزه رو 5 روز موندیم
ولی وقتی تومدیم از کمر درد و حالت های من مامانم سریع فهمید که کار رو تموم کردیم
کلی تبریک گفت و منم خجالت کشیدم
ولی سعی کنید خودتون رو طرز فکرتون کار کنید اصلا ترس و درد خاصی نداره
ما الان 6 ماهه عقدیم هر وقت فرصت خوب پیدا کنیم باهم هستیم
البته از حق نگذریم دوتا خانواده موقعیت برامون جور میکنن

منم تازه ازدواج کردم کم کم

منم تازه ازدواج کردم کم کم داریم سرد میشیم از هم
رفتم پیش دکتر ژل بی حسی رو پیشنهاد داد فایده نداشت ولی بازم تلاشمو میکنم ببینم میتونم چه خاکی تو سرم بریزم

باسلام . من هم مثه بقيه ترس

باسلام . من هم مثه بقيه ترس از دخول و آميزش اول رو داشتم.5 ماهي هست كه عقد كردم و هر وقت اقدام به انجام اميزش ميكرديم نميشد و من به شدت درد داشتم و بيشتر از درد ترس داشتم .دو هفته پيش بالاخره تونستيم.وقتي مطالب بالا رو خوندم گفتم كاري رو ما انجام داديم رو براي شما بگم شايد شما هم بتونيد و مشكلتون حل بشه.. همسر من مراحل اوليه رو خيلي طولاني ميكنه و همين عمل باعث خيس شدن وازن و امادگي كامل براي دخول ميشه.چندين بار اول از انگشتش استفاده كرد و داخل واژنم كرد اولين بار خيلي درد داشت ولي تحمل كردم و چندين بار بعدي هم با انگشت ارضام كرد و همين باعث شد ترسم يكم بريزه و واژنم به ورود عادت بكنه بعدشم كه با التش كم كم داخل كرد بار اول تا نصفه و دفعه هاي بعدي تا اخر .. خودم هنوز باورم نميشه .. البته نميدونم چرا اصلا خونريزي نداشتم!

ترس از بارداری

سلام
من هم همین مشکل رو دارم و بیشترین ترس من ترس از بارداریه.من هم قرص میخورم(روکین)و هم از کاندوم استفاده میکنیم ولی چون فهمیدم این قرص ایرانیه میترسم تاثیر نداشته باشه به خاطر همین وحشتم از بارداری ترس اصلیمه و اینقدر عظلاتم منقبض میشه که حتی انگشت داخل دهانه ی واژنمم نمیشه.

من عمل زیبایی و تنگ کردن

من عمل زیبایی و تنگ کردن انجام دادم الان اصلا نمیتونم رابطه داشته باشم فوق العاده درد میکنه

واژینیسم

سلام,دوستان منم از این مشکل تا۴ماه بعد از عروسی رنج میبردم هر وقت تصمیم می گرفتم که کار رو تموم کنم با گرفتگی عضلات و واکنش های غیر ارادی شدیدی مواجه میشدم تا اینکه با راه حل نشستن بر روی الت تناسلی اشنا شدم و از این راه حل استفاده کردم و خیلی راحت بدون هیچ دردی تونستم عمل دخول رو انجام بدم بدون هیچ بی حس کننده یا قرص یا روانن کننده ای ...امیدوارم شما هم بتونین به نتیجه برسید چه با این راه کار چه با هر روش دیگه ای چون واقعا میدونم که خیلی دارید رنج میکشید

سلام من هم 5 ماه از ازدواجم ميگذره

سلام من هم 5 ماه از ازدواجم ميگذره و ترس خيلى وحشت ناکى از نزديکى دارم و احساس ميکنم رابطم با همسرم داره سرد ميشه کمکم کنيد ممنون

زفاف

من 4ماه ازدواج کردم ولي دخول نداشتيم دکتر هم رفتم ولي ازينکه خودم دستم رو در واژن ببرم واسم غيره ممکنه همش نزديکي رو امروز فردا ميکنم .بايد چيکار کنم .

نماز جعفر و امام زمان را

نماز جعفر و امام زمان را بخوانید
سعی شود هر هفته خوانده شود
خیلی زود نتیجه می گیرید به امید خدا

رابطه زناشویی

من و همسرم حدود 9 ماه است ك ازدواج كردیم, و حدود شش ماه است ك رابطه جنسی داریم. یكی از مشكلات من ترس از دخول است,طی این مدت از تسهیل كننده هم استفاده كردیم اما ترس من از دخول از بین نرفته… همسرم علاقه مند است انواه حالات دخول را تجربه كنیم اما ترس من از دخول مانع می شود… محبت و علاقه او هم بسیار زیاد است و هیچگاه من را مجبور به این كار نكرده اما من از این بابت ناراحتم…لطفا راهنماییم كنید!

مشکل

با سلام
متاسفانه من هم این مشکل را دارم و بعد از 4 سال دکتر رفتن به نتیجه نرسیدم سال اول به چندین دکتر مراجعه کردم که در آخر مجبور به عمل جراحی شدم ولی باز هم مشکلم حل نشد از بی حس کننده و هر چیزی که دکترها تجویز کردند استفاده کردم ولی باز هم این مشکل را دارم . البته بگویم برخلاف اون چیز یکه می گویید اصلا" ترس ندارم درد شدید مانع می شود. تا اینکه مطلب شما را خواندم امیدوارم نتیجه بگیرم.
با تشکر

ترس و درد

سلام ، منم یک ماه پیش عروسی کردم ، هنگام انجام تست سلامت دکتر به من گفته بود که واژن بسیار باریکی دارم که هنگام نزدیکی بسیار دردناک و با خونریزی همراه خواهد بود، او گفت نزدیکی را قبل از نزدیک شئن به دوران پریود انجام بدهبد که ماهیچه ها منبسط هستند، و حتما از ژل های بیحس کننده و لوبریکانت استفاده کنم، چندین بارامتحان کردیم که نشد، بسیار درد داشتمو هربار خونریزی داشتم، تا اینکه فهمیدم پس از استفاده از ژل جند دقیقه ای صبر کنم و به عشقبازی مشغول باشیم تا تاثیر کند، البته صد درصد درد را کم نکرد ولی خیلی بهتر شد.

سلام منم حدود 9 ماه است که

سلام
منم حدود 9 ماه است که ازدواج کردیم ولی موفق به انجام اون کار نشدیم. من و شوهرم هر دو به پزشک متخصص مراجعه کردیم و مشکلی نداشتیم ولی اصلا نمی تونیم اون کار رو انجام بدهیم. آلت شوهرم اصلا وارد نمی شود. هر دوی ما از نظر روحی خرابیم تو را خدا کمکمون کنید اگه میتونید یه روان شناس خوب بهم معرفی کنید. تشکر

ترس از آمیزش

منم همین مشکلو دارم باگذشت4ماه ازازدواجم هنوز رابطه جنسی با همسرم ندارم..و این روشی که برای درمان گفتید مشکل منو برطرف نمیکنه چون ترسم بقدری است که با این روش حل نمیشه ..من میخواستم از بی حسی های قوی استفاده کنم و هیچ آشناییتی ندارم و اینکه آیا جواب میده..ممنون میشم منو راهنمایی کنید

ترس ازآميزش جنسي

سلام.منم3 ماهه عروسي كردم.موفق نشدم باشوهرم ارتباط جنسي داشته باشم .خيلي مي ترسم ازنزديكي كردن .رفتم دكترزنان .گفت بايد تيغ بخوري .چون پرده ام فرق ميكرد.و من نمي دانستم الان يك ماه ازجراحي ام مي گذرد .ومن نمي تونم نزديكي داشته باشم.فكر مي كنم درد دارد.توروخدا راهنماييم كنيد.

بی حس کننده

منم همین مشکلو دارم نمیدونم واژینیسمه یا نه اما به شدت وحشت دارم و هنوز هم بکارتم از بین نرفته هر چند تلاش کردم برای نزدیکی اما نشده... من به ذهنم رسیده بود از ژلهای بی حس کننده استفاده کنم به نظر شما جواب میده البته نوع داروییش رو میخاستم بگیرم و در نظر داشتم با دکتر متخصص هم مشورت کنم

توکل و دعا

سلام
منم یکسال و نیمه که ازدواج کردم و درگیر این مساله بودم.تا اینکه توسط یه مشاور فهمیدم به این بیماری مبتلا هستم و در حال حاضر تحت نظر روانشناس هستم .تازه 2 جلسه است که به روانشناس مراجعه کردم و تحت درمانم.امیدوارم پس از اتمام درمان مشکلم حل بشه و زندگیم از اینی که هست شیرین تر بشه .دوستان عزیز برام دعا کنید که دوره درمانم طولانی نشه .

سلام من میخوام روی این نکته

سلام من میخوام روی این نکته دوباره تاکید کنم که واژینیسم در زن پاسخی غیر ارادی است وفرد در این شرایط ارادی عمل نمیکند بنابراین سرزنش کردن این فرد ومقصر دانستنش مردود است

پیشنهاد عملی

سلام
من یه پیشنهاد برای این چنین خانم هایی دارم و از متخصصان این سایت هم میخوام نظرشونو نسبت به این روش که میگم، بگن.

پیشنهاد من این است که این خانم ها می تونند از شوهر خود بخواهند که دراز کشیده و زن عمل نزدیکی را آغاز کند،زن میتواند اول با آلت تناسلی همسرش بازی کند و یا خوب به آن نگاه کند و بعد خودش آن را کم کم و چند مرتبه درون واژن خود کرده و در آورد و همین طور تا چندیدن دفعه تا ترسش بریزد و بعد که ترسش ریخت میتواند همین طور که قرار گرفته اند ( مرد روی زمین دراز کشیده و زن در پایین مرد روی زانو نشسته) خود زن عمل دخول را انجام دهد و برای شدت گرفتن عمل آمیزش، دستان خود را یا آرنج خود را مانند ستون در کنار سینه مرد، بروی زمین گذارد و پاهایش را هم دراز کند طوری که زانو ها رو زمین باشند چون به کمک زانو ها روی زمین که حکم تکیه گاه را در اینجا پیدا میکنند زن میتواند خو را جلو و عقب ببرد.
امید وارم کارساز باشد

من 3سال این مشکل روداشتم

من 3سال این مشکل روداشتم وازروش که گفتن درسایت من استفاده کردم وخودم رفتم جلو تااماده شدم شما هم همین کاربکن

پاسخ

مخاطب گرامی؛ اگر ترس از آمیزش، شدید باشد یا آمیزش بسیار دردناک باشد، با این روشی که شما گفتید بعید است درمان صورت بگیرد. کمی تأمل کنید : وقتی زن از دخول آلت مرد (حتی به مقدار کم) به شدت وحشت دارد یا برایش بسیار دردناک است، چگونه کم کم و چند مرتبه آلت مرد را درون واژن خود کند! اگر اینگونه شود که نامش را دیگر ترس شدید و یا واژینیسم نمی توان گذاشت.

پاسخ

در سوال گفته شده ترس زیادی دارم و به خاطر ترس عضلات خودشون رو سفت میکنند
مثل بچه که از آمپول میترسه و عضلاتش رو سفت میکنه و دردش میگیره و گریه میکنه
حالا ما باید برای این گریه بچه بگیم این یه بیماری که بچه شما داره که وقتی آمپول وارد بدنش میشه گریه میکنه چون درد داره؟؟؟

ادامه پاسخ

موضوع اصلی ترس از آمپول و پشت سر آن سفت شدن عضلات است
باید این ترس ریخته شود
این خانم این طور که از گفتشون معلومه بیماریی ندارن که مثلا وقتی نزدیکی صورت میگیره بدنشون درد میگیره همه ی این ها بخاطر ترس است که عجیب نیست یک خانم که تا حالا همچین چیزی ندیده و حالا میخواد با شوهرش همبستر شه...
این خانم و آقا باید بیشتر با هم راحت باشن و انجام پیشنهاد عملی من به احتمال 100 درصد جواب خواهد داد.
موضوع اصلی ترس از نزدیکی است و این بیماری نیست.
خیلی از دکتر ها بخاطر اشتباه فهماندن بیمار به دکتر،اشتباهی تشخیص میدن.
بعضی وقت هادکتر ها فکر میکنند هرکس که رفته پیش اینا حتما باید طرف رو به یک بیماری نسبت بدن در صورتی که طرف بیمار نیست و دکتر یادش رفته یا ترسیده بگه شما مشکلی ندارید و با مشاوره کارتون مشکلتون حل میشه ان شاالله.

پاسخ

مخاطب گرامی؛ پاسخ به سوال شما بسیار ساده است. روش پیشنهادی شما چیز پیچیده ای نیست و هر زن و شوهری آن را مطمئناً امتحان می کنند و وقتی نتیجه نمی گیرند، سراغ مشاوره و درمان بیماری می روند. ما در پاسخ هم گفتیم این مشکل هم می تواند علت روانی داشته باشد (ترس و ...) و هم علت عضوی. راهکارهای ما نیز برای مقابله با این علل است. این تصور را هم از ذهن خود باید بیرون بریزید که درد آمیزش در همه خانم ها فقط برای بار اول است (به دلیل ازاله بکارت و ...). برخی زنان هستند که در هر آمیزش با درد شدید روبرو می شوند و اگر درمان نشوند همیشه این درد را تجربه می کنند؛ این را بدانید که آمیزش جنسی زن و شوهر برای لذت بردن نیز صورت می گیرد و هیچ زنی دوست ندارد همیشه آمیزش دردناک داشته باشد (به هر دلیلی). به هر حال با توجه به توضیحات این پرسشگر، نظر کارشناسی ما در بالا آورده شده است.

سوال

با سلام و تشکر از مطالب جالبتون
من هم مثل این خانم با وجود گذشت 3 ماه هنوز زفاف رو انجام ندادم ، از زفاف ترس شدیدی دارم و همسرم هم تلاش زیادی در آماده کردن من برای این امر داشته لطفا منو یاری کنید ممنون

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .