واژینیسم (آمیزش دردناک)

5 ماه است که عروسی کردم اما متاسفانه برنامه ای به نام شب زفاف نداشتم. مشکل از طرف من است، چون ترسی دارم که مانع انجام نزدیکی و عمل جنسی میشه، به طوری که بدنم رو کامل و سفت منقبض می کنم و از شدت درد گریه می کنم و چون شوهرم خیلی دل رحمه دیگه ادامه نمیده و منو آروم میکنه. اون خیلی همسر خوبیه که شرایط منو درک میکنه. دکترم رفتم اما هنوز نتیجه ای نگرفتم. البته راه عمل کردن رو بهم پیشنهاد دادند، اما می ترسم. در کل هنوز با این مشکل روبرو هستم؛ خواهش می کنم کمکم کنید، چون صبح که پا میشم تا شب دغدغه فکریم اینه که آیا امشب انجام میشه یا نه. با تشکر از شما.

خواهر محترم؛ خوشحاليم كه با جواني در ارتباطيم كه به مسائل ضروري زندگي زناشوئي خود اهميت مي‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوي، رواني و مادي آشيانه خود از هيچ تلاشي فروگذار نيست. قدر اعتمادتان را مي‌دانيم و در ادامه به پاسخ شما خواهيم پرداخت.
در مورد مشكل شما دو احتمال وجود مشكل عضوي و رواني داده مي‌شود كه هر دو با كمي تلاش و پيگيري قابل رفع است. اكنون كمي در مورد واژينيسم (آميزش دردناك) با شما سخن مي‌گوييم.
انقباض غيرارادي مهبل يا واژينيسم عبارت است از انقباض عضلات اطراف مهبل (ثلث خارجي واژن). اين واكنش كاملا غيرارادي و غير قابل كنترل بوده و مانع از دخول آلت تناسلي مرد و نزديكي و حتي ورود هر جسم خارجي حتي انگشت به مهبل مي شود. هر گونه تلاش براي دخول موجب دردهاي شديد مي شود. زنان مبتلا به واژينيسم ممكن است به صورت خود آگاه مايل به سکس و نزديكي باشند ولي ناخود آگاه مايلند مانع از ورود آلت تناسلي مرد به داخل بدنشان شوند.

انواع واژينيسم :
اوليه: كه هر گونه دخول براي اولين بار را غيرممكن مي سازد.
ثانويه: كه پس از دوران طولاني روابط جنسي بدون درد و معمولاً بعد از يك تجربه ناخوشايند جسمي يا رواني ايجاد مي شود. واژينيسم همراه با عدم خونريزي ماهيانه نشانه‌اي است بر مهبل بسيار تنگ كه در صورت تشخيص صحيح، به آساني قابل درمان است.

علل :
واژينيسم (هرچند اغلب علت رواني دارد) مي تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلي، عدم لزجي مهبل، پرده بكارت بسيار ضخيم در دهانه مهبل، زايمان، راديوتراپي به عنوان درمان سرطان دهانه رحم، فقدان آموزش جنسي، آموزش جنسي سختگيرانه، ترس شديد يا شرم از روابط جنسي، كثيف انگاشتن روابط جنسي. در برخي موارد درد يا پيش بيني درد در اولين آميزش (ممكن است اين پيش بيني صرفا توهمي بوده يا توسط ديگران ايجاد شده باشد) سبب واژينيسم مي‌شود. در برخي موارد نيز واژينيسم بازتاب نامطلوب بودن روابط است.

عواقب :
دردهاي مهبلي در حين دخول يا تلاش براي دخول نه تنها مانع هر گونه دخول مي‌شود بلكه منجر به دور باطلي مي گردد كه از ترس از درد و انقباض غيرارادي شروع و به درد شديد و عدم دخول ختم مي‌شود. واژينيسم در زنان ايجاد احساس عدم اعتماد به نفس، ناتواني، غير طبيعي بودن، و سرزنش خود مي كند. واژينيسم عواقب سنگيني بر تعادل زندگي جنسي و عاطفي زوجين دارد و نيز به علت عدم تحمل دخول هر نوع جسم خارجي آزمايش هاي پزشكي مربوط به بيماريهاي جنسي را ناممكن مي كند. واژينيسم در بسياري از فرهنگها تابو (نکوهش شده) محسوب مي شود. در حالي كه در صورت تشخيص به موقع، درمان آن در بيماران مشتاق به بهبودي امكان پذير است.

درمان :
آزمايش پزشكي (با حضور نزد متخصص زنان) به منظور تشخيص هر گونه ناهنجاري يا بيماري جسمي ضروري است. روند درمان واژينيسم يا واژينيسموس با پيچيدگي‌‌هاي خاص خود رو به رو است. از طرفي‌، پروسه درمان نيازمند تصحيح باورهاي غلطي است كه طي‌ ساليان دراز در ناخودآگاه شخص شكل گرفته و از طرف ديگر، شخص مي‌بايست با انجام تمرينات فيزيكي‌ مداوم، با اسپاسم (انقباض) عضلات مبارزه كند. بهترين راه براي پاك كردن باورهاي غلط، بالا بردن آگاهي خود درباره مسائل جنسي و پرهيز از خود سانسوري است. يك عامل مهم و بازدارنده درمان، اضطراب است. پيش بيني‌ درد در هنگام نزديكي‌ منجر به اضطراب مي شود، اضطراب حاصل شده نيز تمركز و آرامش مورد نياز براي غلبه بر اسپاسم عضلات را از بين برده و در نتيجه، شخص به دليل انقباض عضلات، دچار درد و سوزش غير قابل تحمل مي شود. يكي‌ از مواردي كه باعث كاهش اضطراب در زمان نزديكي‌ مي شود، تنفس صحيح است كه تاثير چشمگيري بر بازگشتن آرامش به شخص دارد.
مراجعه به روانشناس مجرب و متدين، بالا بردن آگاهي‌ جنسي‌، غلبه بر اضطراب و انجام تمرينات زير ميتوانند منجر به درمان كامل شوند.
دو تمرين در جهت درمان :
۱- تمرين مداوم انبساط و انقباض مهبل (Kegel exercises) : عضلاتي كه زن بايد منقبض كند، همان عضلاتي هستند كه در هنگام ادرار كردن، انقباض آنها باعث قطع ادرار مي شود. بايد عضلات براي چند ثانيه منقبض و سپس رها يا شل شوند. دفعات اول مي توان اين كار را در هنگام دفع ادرار انجام داد تا اين اطمينان ايجاد شود كه عضلات درستي را منقبض مي‌كند نه ساير عضلات شكمي را؛ بعد از اينكه از درست انجام دادن تمرين مطمئن شد، ديگر آن را در دستشويي انجام ندهد. اين تمرين را هر بار كه در طول روز يادش آمد انجام دهد، هر بار ۲۰ انقباض. فراموش نكند كه بعد از هر بار انقباض، عضلات را براي چند ثانيه شل نمايد.
۲- بعد از چند روز كه تمرين انبساط و انقباض‌ را مرتبا انجام داد، تلاش كند كه يك انگشت خود را وارد واژن كند. در ابتدا ممكن است اين كار باعث سوزش بشود، اما نااميد نشود، با تمرين مداوم، ميتواند اين كار را انجام دهد. به مرور زمان تلاش كند دو انگشت و سپس سه انگشت را وارد واژن كند. براي اين تمرين ناخن‌هايش را بگيرد و از ژل مناسب روان كننده (lubricant) استفاده كند. انگشت‌ها بايد تا عمق ۵ الي‌ ۶ سانتيمتر وارد واژن شوند. همچنين سعي‌ كند انگشت‌ها را براي مدتي مثلا ۳۰ دقيقه در واژن نگاه دارد ، به اين ترتيب عضلات واژن ورزيده خواهند شد.
نكته بسیار مهم :
دقت كنيد اين عمل نبايد به مرحله تحريك جنسي برسد كه خودارضايي، گناه بوده و تبعات معنوي، جسمي و رواني زيادي خواهد داشت. اگر زن احتمال بروز اين مشكل را مي‌دهد مي‌تواند از همسرش در اين تمرين كمك بگيرد تا اگر به تحريك جنسي انجاميد، گناه محسوب نشود.
به چند دليل، مناسب است زن اين تمرین را انجام دهد :
ميتواند انقباض و انبساط عضلات را دور انگشت‌ها حس كند و مطمئن شود كه عضلات درستي‌ را منقبض و منبسط مي‌كند. همچنين با اين تمرين ميتواند به وجود جسمي‌ خارجي‌ در واژن عادت كند. انگشت‌ها به اين دليل وسيله خوبي‌ براي اين تمرين هستند كه در صورت احساس كوچكترين درد يا سوزش مي توان آنها را به راحتي‌ خارج كند. بسياري از خانم‌ها اين تمرين را در وان حمام انجام مي دهند چرا كه آب به صورت يك روان كننده طبيعي‌، به آنها كمك مي كند.
در صورت امكان، اين تمرين را هر روز انجام دهد. اگر بعضي‌ روزها تعداد انگشت كمتري را - در مقايسه با ساير روزها- توانست وارد كند، نااميد نشود، اين كاملا نرمال است. اگر هم ديد كه نمي تواند انگشت‌ها را به اندازه كافي‌ وارد كند، تمرين انقباض را باز هم انجام بدهد. وقتي‌ عضلات را شل كند مي تواند انگشت‌ها را تا عمق بيشتري در واژن وارد كند. تعداد زيادي از مبتلايان به واژينيسم قادر به لمس سطوح خارجي‌ واژن نيستند، به اين ترتيب فرو كردن انگشت و ادامه تمرين منتفي مي شود. اولين مرحله براي اين افراد تمرين لمس سطوح خارجي‌ است. حتي مي توانند اين كار را با استفاده از بي حس كننده انجام دهند. بعد از مدتي‌ كه اين مشكل برطرف شد، به تدريج تلاش كنند تا انگشتشان را وارد واژن كنند و به مرور مراحل بالا را اجرا نمايند.
خواهر گرامي؛ يكي از نكات درماني بسيار مهم كه مورد اشاره و تأكيد دين نيز هست، آماده سازي عاطفي- جنسي زن توسط شوهر قبل از رابطه جنسي است. اين آماده سازي ضمن اينكه از اضطراب و هراس مخرب زن به شدت مي‌كاهد، فاصله رسيدن به ارگاسم را در زوجين كاهش مي‌دهد.
خواهر ارجمند بهتر است كه همسرتان در جريان درمان شما چه توسط راهكارهاي ارائه شده و چه توسط روانشناس باشند و از روند درمان آگاه بوده و نظارت داشته باشند.
موفق باشيد. منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : جواد ترکاشوند

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

زفاف

من 4ماه ازدواج کردم ولي دخول نداشتيم دکتر هم رفتم ولي ازينکه خودم دستم رو در واژن ببرم واسم غيره ممکنه همش نزديکي رو امروز فردا ميکنم .بايد چيکار کنم .

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

نماز جعفر و امام زمان را

نماز جعفر و امام زمان را بخوانید
سعی شود هر هفته خوانده شود
خیلی زود نتیجه می گیرید به امید خدا

رابطه زناشویی

من و همسرم حدود 9 ماه است ك ازدواج كردیم, و حدود شش ماه است ك رابطه جنسی داریم. یكی از مشكلات من ترس از دخول است,طی این مدت از تسهیل كننده هم استفاده كردیم اما ترس من از دخول از بین نرفته… همسرم علاقه مند است انواه حالات دخول را تجربه كنیم اما ترس من از دخول مانع می شود… محبت و علاقه او هم بسیار زیاد است و هیچگاه من را مجبور به این كار نكرده اما من از این بابت ناراحتم…لطفا راهنماییم كنید!

تذکر

مخاطب گرامی؛ از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

مشکل

با سلام
متاسفانه من هم این مشکل را دارم و بعد از 4 سال دکتر رفتن به نتیجه نرسیدم سال اول به چندین دکتر مراجعه کردم که در آخر مجبور به عمل جراحی شدم ولی باز هم مشکلم حل نشد از بی حس کننده و هر چیزی که دکترها تجویز کردند استفاده کردم ولی باز هم این مشکل را دارم . البته بگویم برخلاف اون چیز یکه می گویید اصلا" ترس ندارم درد شدید مانع می شود. تا اینکه مطلب شما را خواندم امیدوارم نتیجه بگیرم.
با تشکر

ترس و درد

سلام ، منم یک ماه پیش عروسی کردم ، هنگام انجام تست سلامت دکتر به من گفته بود که واژن بسیار باریکی دارم که هنگام نزدیکی بسیار دردناک و با خونریزی همراه خواهد بود، او گفت نزدیکی را قبل از نزدیک شئن به دوران پریود انجام بدهبد که ماهیچه ها منبسط هستند، و حتما از ژل های بیحس کننده و لوبریکانت استفاده کنم، چندین بارامتحان کردیم که نشد، بسیار درد داشتمو هربار خونریزی داشتم، تا اینکه فهمیدم پس از استفاده از ژل جند دقیقه ای صبر کنم و به عشقبازی مشغول باشیم تا تاثیر کند، البته صد درصد درد را کم نکرد ولی خیلی بهتر شد.

سلام منم حدود 9 ماه است که

سلام
منم حدود 9 ماه است که ازدواج کردیم ولی موفق به انجام اون کار نشدیم. من و شوهرم هر دو به پزشک متخصص مراجعه کردیم و مشکلی نداشتیم ولی اصلا نمی تونیم اون کار رو انجام بدهیم. آلت شوهرم اصلا وارد نمی شود. هر دوی ما از نظر روحی خرابیم تو را خدا کمکمون کنید اگه میتونید یه روان شناس خوب بهم معرفی کنید. تشکر

تذکر

مخاطب گرامی؛ از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ترس از آمیزش

منم همین مشکلو دارم باگذشت4ماه ازازدواجم هنوز رابطه جنسی با همسرم ندارم..و این روشی که برای درمان گفتید مشکل منو برطرف نمیکنه چون ترسم بقدری است که با این روش حل نمیشه ..من میخواستم از بی حسی های قوی استفاده کنم و هیچ آشناییتی ندارم و اینکه آیا جواب میده..ممنون میشم منو راهنمایی کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ترس ازآميزش جنسي

سلام.منم3 ماهه عروسي كردم.موفق نشدم باشوهرم ارتباط جنسي داشته باشم .خيلي مي ترسم ازنزديكي كردن .رفتم دكترزنان .گفت بايد تيغ بخوري .چون پرده ام فرق ميكرد.و من نمي دانستم الان يك ماه ازجراحي ام مي گذرد .ومن نمي تونم نزديكي داشته باشم.فكر مي كنم درد دارد.توروخدا راهنماييم كنيد.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

بی حس کننده

منم همین مشکلو دارم نمیدونم واژینیسمه یا نه اما به شدت وحشت دارم و هنوز هم بکارتم از بین نرفته هر چند تلاش کردم برای نزدیکی اما نشده... من به ذهنم رسیده بود از ژلهای بی حس کننده استفاده کنم به نظر شما جواب میده البته نوع داروییش رو میخاستم بگیرم و در نظر داشتم با دکتر متخصص هم مشورت کنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

توکل و دعا

سلام
منم یکسال و نیمه که ازدواج کردم و درگیر این مساله بودم.تا اینکه توسط یه مشاور فهمیدم به این بیماری مبتلا هستم و در حال حاضر تحت نظر روانشناس هستم .تازه 2 جلسه است که به روانشناس مراجعه کردم و تحت درمانم.امیدوارم پس از اتمام درمان مشکلم حل بشه و زندگیم از اینی که هست شیرین تر بشه .دوستان عزیز برام دعا کنید که دوره درمانم طولانی نشه .

سلام من میخوام روی این نکته

سلام من میخوام روی این نکته دوباره تاکید کنم که واژینیسم در زن پاسخی غیر ارادی است وفرد در این شرایط ارادی عمل نمیکند بنابراین سرزنش کردن این فرد ومقصر دانستنش مردود است

پیشنهاد عملی

سلام
من یه پیشنهاد برای این چنین خانم هایی دارم و از متخصصان این سایت هم میخوام نظرشونو نسبت به این روش که میگم، بگن.

پیشنهاد من این است که این خانم ها می تونند از شوهر خود بخواهند که دراز کشیده و زن عمل نزدیکی را آغاز کند،زن میتواند اول با آلت تناسلی همسرش بازی کند و یا خوب به آن نگاه کند و بعد خودش آن را کم کم و چند مرتبه درون واژن خود کرده و در آورد و همین طور تا چندیدن دفعه تا ترسش بریزد و بعد که ترسش ریخت میتواند همین طور که قرار گرفته اند ( مرد روی زمین دراز کشیده و زن در پایین مرد روی زانو نشسته) خود زن عمل دخول را انجام دهد و برای شدت گرفتن عمل آمیزش، دستان خود را یا آرنج خود را مانند ستون در کنار سینه مرد، بروی زمین گذارد و پاهایش را هم دراز کند طوری که زانو ها رو زمین باشند چون به کمک زانو ها روی زمین که حکم تکیه گاه را در اینجا پیدا میکنند زن میتواند خو را جلو و عقب ببرد.
امید وارم کارساز باشد

من 3سال این مشکل روداشتم

من 3سال این مشکل روداشتم وازروش که گفتن درسایت من استفاده کردم وخودم رفتم جلو تااماده شدم شما هم همین کاربکن

پاسخ

مخاطب گرامی؛ اگر ترس از آمیزش، شدید باشد یا آمیزش بسیار دردناک باشد، با این روشی که شما گفتید بعید است درمان صورت بگیرد. کمی تأمل کنید : وقتی زن از دخول آلت مرد (حتی به مقدار کم) به شدت وحشت دارد یا برایش بسیار دردناک است، چگونه کم کم و چند مرتبه آلت مرد را درون واژن خود کند! اگر اینگونه شود که نامش را دیگر ترس شدید و یا واژینیسم نمی توان گذاشت.

پاسخ

در سوال گفته شده ترس زیادی دارم و به خاطر ترس عضلات خودشون رو سفت میکنند
مثل بچه که از آمپور میترسه و عضلاتش رو صفت میکنه و دردش میگیره و گریه میکنه
حالا ما باید برای این گریه بچه بگیم این یه بیماری که بچه شما داره که وقتی آمپیور وارد بدنش میشه گریه میکنه چون درد داره؟؟؟

ادامه پاسخ

@#0
موضوع اصلی ترس از آمپیور و پشت سر آن صفت شدن عضلات است
باید این ترس ریخته شود
این خانم این طور که از گفتشون معلومه بیماریی ندارن که مثلا وقتی نزدیکی صورت میگیره بدنشون درد میگیره همه ی این ها بخاطر ترس است که عجیب نیست یک خانم که تا حالا هچین چیزی ندیده و حالا میخواد با شوهرش همبستر شه...
این خانم و آقا باید بیشتر با هم راحت باشن و انجام پیشنهاد عملی من به احتمال 100 درصد جواب خواهد داد.
موضوع اصلی ترس از نزدیکی است و این بیماری نیست.
خیلی از دکتر ها بخاطر اشتباه فهماندن بیمار به دکتر،اشتباهی تشخیص میدن.
بعضی وقت هادکتر ها فکر میکنند هرکس که رفته پیش اینا حتما باید طرف رو به یک بیماری نصبت بدن در صورتی که طرف بیمار نیست و دکتر یادش رفته یا ترسیده بگه شما مشگلی ندارید و با مشاوره کارتون مشکلتون حل میشه ان شاالله.

پاسخ

مخاطب گرامی؛ پاسخ به سوال شما بسیار ساده است. روش پیشنهادی شما چیز پیچیده ای نیست و هر زن و شوهری آن را مطمئناً امتحان می کنند و وقتی نتیجه نمی گیرند، سراغ مشاوره و درمان بیماری می روند. ما در پاسخ هم گفتیم این مشکل هم می تواند علت روانی داشته باشد (ترس و ...) و هم علت عضوی. راهکارهای ما نیز برای مقابله با این علل است. این تصور را هم از ذهن خود باید بیرون بریزید که درد آمیزش در همه خانم ها فقط برای بار اول است (به دلیل ازاله بکارت و ...). برخی زنان هستند که در هر آمیزش با درد شدید روبرو می شوند و اگر درمان نشوند همیشه این درد را تجربه می کنند؛ این را بدانید که آمیزش جنسی زن و شوهر برای لذت بردن نیز صورت می گیرد و هیچ زنی دوست ندارد همیشه آمیزش دردناک داشته باشد (به هر دلیلی). به هر حال با توجه به توضیحات این پرسشگر، نظر کارشناسی ما در بالا آورده شده است.

سوال

با سلام و تشکر از مطالب جالبتون
من هم مثل این خانم با وجود گذشت 3 ماه هنوز زفاف رو انجام ندادم ، از زفاف ترس شدیدی دارم و همسرم هم تلاش زیادی در آماده کردن من برای این امر داشته لطفا منو یاری کنید ممنون

تذکر

مخاطب گرامی؛ از حسن توجهتان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به پرسش تان فراهم شود، می توانید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و سوال خود را مطرح کنید تا محققان، به آن پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
*** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
*** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
*** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
*** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .