چرا خواستگار ندارم

دختري هستم كه به درس خواندن بسيار علاقه مند بودم و اين علاقه مرا به درس و دانشگاه كشاند، اما تاكنون كه 25 سال دارم هيچ خواستگاري نداشتم و حالا كه سرشار از احساسات پاك هستم و نياز به يك همدم دارم كه خلأ هاي روحي ام را پر كند اين موقعيت برايم پيش نمي آيد. گاهي با ديدن دختران فاميل كه از من كوچكترند و ازدواج به موقع كردند و داراي بچه هم هستند، آنقدر از خودم ناراحت مي شوم كه با خودم مي گويم كه با داشتن همه امتيازهايي كه نسبت به آنها دارم، چرا من نبايد مانند آنها به موقع ازدواج کنم و دارای همسر باشم. در اينكه تحصيلات باعث باز شدن فكر انسان مي شود و او را از تاريكي به روشنايي مي برد شكي نيست، اما نمي دانم چرا دختري كه تحصيلات بالا دارد بايد محكوم به تنهايي باشد. با وجود همه اميد هايي كه به خدا دارم گاهي تنهايي بر سرم سايه مي افكند و فكر مي كنم كه تا لحظه مرگ بايد تنها باشم. شايد مواردي را كه من به عنوان يك دختر بيان كردم در پسري هم وجود داشته باشد، اما چرا بايد اينگونه باشد؛ دختران و پسراني كه دوست دارند به عنوان همسر كنار هم باشند و باعث آرامش روحي هم شوند، مانند تشنه اي هستند كه آبي را به لبهايش برسانند و از او دريغ كنند؟ انسان هرچند پدر و مادر و خواهر و برادر و دوست مهربان و دلسوز داشته باشد اما هرگز جاي همسری مهربان و خداجو را نمي گيرد! باوجود همه اين مسايل به دليل نداشتن رابطه با پسري (به جز در مسايل درسي) اگرروزي برايم خواستگار آمد نمي دانم چطور برخورد كنم. خواهش مي كنم به خاطر خدا هم شده مرا مفصل راهنمايي كنيد (خواهش ميكنم از بيان پاسخي تكراري بپرهيزيد چرا كه من تمام سايت شما را هميشه مطالعه مي كنم). همين كه بدانم بعد از خدا كسي هست كه به احساساتم اهميت مي دهد بسيارخوشحال مي شوم. با تشکر فراوان.

دانشجوي ارجمند از اينكه به ما اعتماد كرده و « پرسمان» را به عنوان منبع پاسخگويي به سؤالات خود برگزيديد، سپاسگزاريم.
نامه تان را با دقت خواندم. خرسندم كه درد دل خودتان را براي ما نوشته ايد. برون ريزي مسايل و مشورت گرفتن از ديگران و اهل خبره و كارشناسان اگر هيچ تأثير و نتيجه اي نداشته باشد حداقل مي تواند موجب تخليه هيجانات باشد كه روانشناسان آن را مفيد و سودبخش مي دانند.
در قسمتي از نامه تان گفته ايد «خواهش مي كنم از بيان پاسخي تكراري بپرهيزيد چرا كه من تمام سايت شما را هميشه مطالعه مي كنم»؛ اكنون اجازه بدهيد از شما بپرسم چقدر از مطالب و راهكارهايي كه در سايت پرسمان به آنها به عنوان موانع ازدواج و نداشتن خواستگار توضيح داده شده است را عمل كرده ايد. بگذاريد مثالي برايتان بزنم: فرض كنيد كسي سرما بخورد، به پزشك مراجعه كند اما نسخه دكتر را گوشه جيبش بگذارد. آيا خوب مي شود؟ مطمئنا نه!!!
خواهر گرامي شما علم و آگاهي در مورد علل نداشتن خواستگار را با مطالعه مقاله ها و پرسش و پاسخهاي موجود در سايت پيدا كرده ايد ، اما راهكارها را به كار نگرفته ايد! درست مثل همان نسخه!
پس بايد دست بكار شويد. از همين الان تصميم بگيريد و مطالب زير را ( هر چند به نظرتان تكراري بيايد) با دقت بخوانيد و سعي كنيد آنها را در زندگيتان بكار بگيريد.
قبل از پرداختن به موضوع اصلي شما يعني دلايل خواستگار نداشتن تذكر چند نكته ضروري است.
خواهر گرامي؛ دغدغه شما براي ازدواج در سنين جواني، امري طبيعي است؛ زيرا ازدواج يكي از مسائل اساسي زندگي است كه در دوره جواني اتفاق مي‏افتد اما اهميت اين مسئله نبايد موجب نگراني شديد شده و زندگي شما را مختل سازد. نگران اين كه چرا تا به حال موفق به ازدواج نشده ايد ،نباشيد چرا كه:
1. نداشتن خواستگار يكي از مشكلات رايج در ميان دختران امروزي است. اين مشكل بسيار فراگير شده و اختصاصي به شما ندارد. با توجه به شرايط موجود، نداشتن حتى يك خواستگار چيز بعيدي به نظر نمي‌رسد، چرا كه همه ما در پيرامون خود شاهد دخترهاي بسيار شايسته‌اي هستيم كه به هر دليلي حتى يك خواستگار نداشته‌اند.
2. امروزه سن ازدواج در جامعه ما بالا رفته است و طبيعتاً دخترها هم ديرتر ازدواج مي كنند. الآن مثل قديم نيست كه دختري كه مثلاً به سن 20 سالگي رسيده ديگر اميدي به ازدواج و يافتن همسر نداشته باشد. در حال حاضر ميانگين سن ازدواج در دختران حدود 24 سال است كه شما فاصله چنداني با ميانگين نداريد. گذشته ازآن در حال حاضر امتيازات فراواني از جمله تحصيلات دانشگاهي، اعتقاد ديني سالم و ... داريد كه بسياري از دختران ندارند.
3. شايد در سنين پايين تر موقعيت هاي بهتري براي ازدواج فراهم شود اما خداوند بهتر مي داند صلاح هر فردي در ازدواج در چه سني است. بى‏ترديد خداوندى كه شما را آفريده ، كفو و همسر مناسب و متناسب با شما را نيز در نظر گرفته است و به موقع او را روانه‏ منزل شما خواهد كرد ،به گونه اي كه هيچ چيزى نخواهد توانست مانع ايجاد پيوند و ازدواج شما شود.
و اما نداشتن خواستگار و علل آن:
متاسفانه در جامعه ما قانون نانوشته اي در ميان مردم باب شده كه خوبي دختر را مي توان از تعداد خواستگارانش فهميد. يعني هر دختري كه تعداد خواستگارانش زياد باشد معلوم مي شود كه دختر خوبيست و اصل و نسب دار است اما اگر دختري در زمان متعارف جامعه ازدواج نكند يا خواستگار زيادي نداشته باشد اين طور تعبير مي شود كه حتماً مشكلي دارد كه كسي سراغش نمي رود!
آن وقت است كه دختران و خانواده هايشان روز به روز نا اميدتر، نگران تر و دستپاچه تر مي شوند و اعتماد به نفس خود را در زمينه ازدواج از دست مي دهند.
معمولاً افراد در مقابل اين مساله (نداشتن خواستگار) به دو نحو برخورد مي كنند. برخي با آن كنار آمده و منتظر فراهم شدن شرايط خوب مي شوند ولي برخي ديگر مدام در تلاشند تا از طرق مختلفي چون برقراري آشنايي هاي نادرست، دعانويسي و... خود را از اين مهلكه نجات دهند.
اما به واقع علت اصلي نداشتن خواستگار چيست؟ به طور كلي علل و عوامل نداشتن خواستگار را مي توان در دو دسته تقسيم كرد:
۱) عوامل فردي: عللي كه خود فرد باعث ايجاد آنها شده است.
۲) عوامل بيروني: عللي كه عامل ايجاد آن ها خود فرد نبوده است.

طبيعي است كه اگر مانعي بر سر راه شما وجود دارد ابتدا بايد سعي كنيد آن را برطرف نماييد. ( از آنجا كه ما در مورد بسياري از مسايل زندگي شما اطلاعي نداريم مطالب زير را بيان مي كنيم و اين خود شما هستيد كه بايد با دقت در اين مطالب و بررسي وضعيت خود پاسخ مناسب را بيابيد).
۱) عوامل فردي
- گاهي دختر دچار خطا يا انحراف اجتماعي، اخلاقي و... شده و يا يك صفت اخلاقي ناپسند دارد كه تمام اهل محل آن را مي دانند. اين امر از سويي باعث سلب اعتماد مردم محل و از سوي ديگر باعث مردود شدن وي در تحقيقات محلي افراد غريبه مي شود. به همين دليل كسي به خواستگاري ايشان نمي رود كه البته بايد تا حدودي در اين رابطه به مردم حق داد. تنها راه رهايي از اين مشكل توبه حقيقي دختر به درگاه خداوند و كمك خواستن از او براي تغيير و اصلاح است. اگر فرد واقعاً توبه كرده و درستكار شود، مردم با ديدن رفتار تغيير يافته اش، به مرور زمان دوباره به وي اعتماد مي كنند.
- گاه برخي از دختر خانم ها به علل مختلفي چون خجالتي بودن، كمرويي، درونگرايي و... از حاضر شدن در جمع هاي خانوادگي يا دوستان سر باز مي زنند و به قولي انزواجو مي شوند. در اين حالت نيز اولاً به دليل اين مشكل شخصيتي شان و ثانياً به خاطر ديده نشدن توسط واسطه ها دچار تاخير در ازدواج مي شوند. راه چاره اين مشكل، توسعه روابط اجتماعي دختر و خانواده او است. در چنين مواردي پيشنهاد مي گردد چنين دختراني با حفظ عفت و رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي در مجامع و محافل زنانه نظير روضه هاي خانگي، مراسم هيأت هاي مذهبي و ... حضور يابند تا زمينه آشنايي مادران نيازمند عروس و يا واسطه ها با چنين دختري مهيّا گردد.
همچنين شركت در جمع هاي جديد به شما فرصت ديده شدن مي دهد و در محيط هاي جديد مي توانيد عقايد خود، شخصيت و ظرفيت اداره يك زندگي را به ديگران نشان دهيد.
به عبارتي، پختگي شما تا زماني كه پشت پرده باشد، كسي را به سوي شما جلب نمي كند. شما بايد در محيط هاي اجتماعي سالم رفت و آمد داشته باشيد و قابليت هاي خود را نشان دهيد. حتما منظورمان را از قابليت متوجه مي شويد. يعني آن چه كه احترام ديگران را نسبت به شما برمي انگيزد و نشان مي دهد شما يك سر و گردن از ديگر دختران بالاتريد و آمادگي يك زندگي واقعي را داريد.
- مشكل ديگر برخي از دختران ايراد گرفتن هاي زياد از خواستگاران است. البته هيچ دختري در خودآگاهش خود را يك آدم سخت گير نمي داند. پاي صحبت بيشتر اين دخترها كه بنشينيد مي شنويد: «مگر من چه توقعي دارم؟ من كه خانه و ويلا و مهريه و شيربها نخواستم. همين قدر كه پسري مرد زندگي باشد براي من كافي است»
اما خيلي از همين دختران پاي انتخاب كه مي رسد، دچار وسواس هاي بيهوده مي شوند: «نكند تك پسر بودنش باعث لوس شدن او شده باشد؟ نكند پرجمعيت بودن خانواده او بعدها برايم مشكل تراشي كند؟ اين خواستگار را نمي پسندم چون چاق است... اين يكي پدرش را از دست داده و بايد سرپرست خانواده خودش هم باشد ... مگر مي شود با پسري كه دانشجو است ازدواج كرد؟ و...» همين وسواس هايي كه به نظر خيلي از خانواده ها منطقي به نظر مي رسد، باعث بالا رفتن سن دخترها و در نهايت نبود خواستگار مي شود.
2) عوامل بيروني
- اما همه انتقادها به دختر خانم ها مربوط نمي شود. خيلي وقت ها اين پسران و خانواده آنها هستند كه اين مشكلات را دامن مي زنند. مثلا با عرض تاسف يكي از مهمترين ملاك هاي انتخاب همسر در اين روزها چه از سوي پسر و چه از سوي خانواده او داشتن زيبايي بسيار دختر است. يك دختر همه چيز تمام دختري است كه زيبا، خوش ظاهر، مقيد باشد و خانواده داري او با تمكن مالي خانواده تعبير مي شود. همين امر باعث شده كه دختراني كه از زيبايي كمتري برخوردارند يا متمكن نيستند با مشكل عدم خواستگار مواجه باشند.
- گاهي مشاهده مي شود كه برخي از دخترها به دليل وجود نقص عضو يا مشكل جسمي با اين مشكل درگير مي شوند كه يقيناً اين امر نوعي آزمايش از جانب خداوند براي محك فرد مي باشد. البته افراد اين دو دسته مي توانند با گسترش استعدادها و توانمندي هاي خود در زمينه هاي متفاوت علمي، هنري و... نواقص خود را جبران و توانمندي هايشان را به رخ ديگران بكشانند.
- مشكل ديگر برخي از دخترهاي جوان بزهكاري و شرايط نامساعد اخلاقي پدر، مادر، برادر و ديگر افراد خانواده شان است. والدين بايد بدانند كه اشتباه هر يك از اعضا و بدنامي خانواده ابتدا به پاي جوانان در شرف ازدواج آن خانواده به خصوص دخترهايشان نوشته مي شود. به همين دليل بايد تمام سعي خود را براي اجتناب خود و اعضاي خانواده از مشكلات اجتماعي و اخلاقي بكنند.
- نداشتن هم كفو و همتا معضل ديگر برخي از دختران است. مثلاً دختري تحصيل كرده كه در محيطي كوچك و روستايي زندگي مي كند و همتايي برايش وجود ندارد. در چنين مواردي يكي از راهكارها هجرت و نقل مكان كل خانواده به محله و يا شهر بزرگتر و يا ميهمان شدن خود دختر( در صورت نبودن مانع و با رعايت ضوابط اخلاقي و شرعي) در منزل يكي از محارم در شهري بزرگتر است.
- گاه ديده مي شود كه خانواده اي محترم در محله اي بدنام و يا معروف به فساد زندگي مي كنند. يقيناً دختر اين خانواده با مشكل نبود خواستگار مواجه مي شود. زيرا هر كسي كه قصد ازدواج با وي را داشته باشد ابتدا وارد محله مي شود تا از همسايه ها تحقيق كند و اگر ببيند كه محل سكونت دختر در محله اي بدنام مي باشد گمان مي كند كه خانواده يا خود دختر نيز مشكل دارند. راهكار مقابله با اين مشكل ترك محل است. هجرت حركتي مقدسي است كه شايد يكي از مصاديقش همين جا باشد.
- فرهنگ هاي اشتباه و كوته نظرانه، عامل بيروني ديگري است در ايجاد نبود خواستگار براي برخي از دختران. فرهنگ هايي چون «دختر كوچك ازدواج كرده و دختر بزرگتر مانده. حتماً ايراد و اشكالي دارد كه كسي دختر اول را نگرفته است.»، «سطح مالي پايين خانواده دختر و عدم تامين جهيزيه از طرف آنها» و... همه و همه فرهنگ هاي غلطي هستند كه متاسفانه مثل قارچ هاي سمي در جامعه ما رشد يافته اند و كسي به بيهودگي شان نمي انديشد.
حال چه كنيم؟ در شرايط كنوني چه كار بايد كرد؟ دختر خانمي كه خواستگار ندارد چگونه مي تواند اين آرامش فكري را داشته باشد؟ آيا مي توان جايگزيني براي نيازهاي ارضاء نشده معرفي كرد؟ آيا مي توان اين نيازها را مهار كرد؟

انشاءالله توجه و عمل به نكات زير بسياري از مشكلات شما را حل خواهد كرد :
1. شما تنها فردى نيستيد كه با اين مساله مواجه هستيد؛ لذا آن را به عنوان يك مساله ببينيد نه يك معضل و مشكل لاينحل.
2. زود ازدواج ‏كردن نشانه موفقيت در امر ازدواج و تأمين خوشبختى و سعادت هميشگى نيست. با كمى دقت و تفحص در بين همسايگان، فاميل و ديگران، مشاهده مي كنيد كه فرآيند خواستگارى و ازدواج، معمولاً يك فرآيند طولانى مدت و نيازمند زمان و دقت كافى است. چه بسا همين تأخير، شناخت و آگاهى‏تان را از موضوعات و معيارهاى ازدواج بيشتر و عميق‏تر كند و موفقيت در اين امر مهم و حياتى را چندين برابر كند كه در نتيجه به صلاح شما خواهد بود.
3. ازدواج همه زندگي نيست ، بلكه تنها يك بعد از ابعاد زندگي است . پس تا زماني كه شرايط ازدواج برايتان فراهم نشده، از فرصت استفاده كنيد و در ساير ابعاد مثل تحصيل در مقاطع بالاتر و ... بكوشيد.
4. از منفي بافي و افكار منفي بايد اجتناب شود. اگر مي خواهيد سالم بمانيد و جواني خود را حفظ كنيد ناراحتي و افكار مزاحم را از خود دور كنيد و بدانيد كه آنچه باعث ناراحتي و مشكل مي شود افكار منفي و نوع ديد ما به دنيا و وقايع است. در بسياري موارد ما از يك حادثه طبيعي، برداشتي داريم كه كاملا متفاوت با واقعيت آن است. سعي كنيد بدبيني را كنار بگذاريد و به دنيا با عينك خوشبيني نگاه كنيد اجازه ندهيد افكار منفي بر شما پيروز شود، آرامش را در زندگي به خودتان هديه دهيد.
5. طرز برخورد با خانواده و دوستان : رفتار مناسب ، با ادب و احترام و به دور از شوخي زياد و جلف بودن مي تواند براي يك خانم مناسب باشد و نظر يك آقا را جلب كند. طرز برخورد در جامعه نيز در اين باره موثر است، بعضي خانم ها ممكن است فكر كنند، برخورد مناسب در مواجهه با يك آقاي نامحرم، اخم كردن و بدخلقي است ولي اين درست نيست، ما نبايد با رفتار محرك، ديگران را تحريك كنيم، ولي اخم كردن و بدخلقي هم مناسب نيست.
6. كم كردن توقعات: يكي از موانع مهم پيش روي ازدواج جوانان توقعات بالا مي باشد كه با كم كردن اين توقعات و بيان اين مساله در موقعيت هاي مناسب مي توانند زمينه ازدواج را ايجاد كنند. همچنين يكي از مواردي كه مي تواند مانع ازدواج باشد و آقا را از اقدام به خواستگاري منصرف سازد موقعيت اقتصادي خوب خانواده خانم است يعني آقا اين جرات را ندارد كه اقدام به ازدواج كند، كه بيان كردن اين مساله در جمع دوستان و بستگان كه انتظارات من براي ازدواج بالا نيست مي تواند راه حل مناسبي براي آن باشد.
7. افزايش مهارتها: تلاش بيشتر و روزافزون براي شكوفايي استعدادها و توانايي‌هاي خود و يادگيري فنون و هنرهاي مختلف و پر كردن اوقات فراغت داشته باشيد. دختراني كه شايستگي هاي لازم در زمينه هاي اخلاقي، اجتماعي، مهارت هاي زندگي و امتيازات ويژه ديگر در جامعه كسب مي كنند، نسبت به ديگر دختران خواهان بيشتري دارند.
8. نيكو كردن اخلاق حسنه و خوش برخورد بودن: در محيط اطراف به خصوص در خانه سعي كنيد با كمال متانت و گذشت و فداكاري رفتار كنيد.
9. صبور و بردبار بودن: چرا كه صبر و شكيبايي كليد معنويات و گشايش‌هاي نعمت‌ها و الطاف الهي است.
10. توجّه به ضعف‌ها و خصلت‌هاي ناپسند خود و رفع آنها: چه بسا به دليل وجود يك صفت بد يا يك رذيله اخلاقي و رفتاري در ما، خداوند نعمتي و يا لطفي را از ما دور كند.
11. توجه نكردن به حرف و حديث هاي مردم و برخورد كردن با آنها به صورت سعه صدر و گذشت از آنها با كمال بزرگواري.
12. حضور در جمع ها با شركت كردن در مجالس مذهبي- فرهنگي- هنري و ... و نشان دادن توانمندي هاي و كمالات روحي و اخلاقي خود.
13. توجه به اين مطلب كه دنيا به آخر نرسيده و اساساً هدف اصلي و نهايي زندگي كه ازدواج كردن نيست. با ازدواج نكردن نيز مي توان به آن اهداف متعالي دست يافت.
14. براي تعجيل در ازدواج به حضرات ائمه اطهار عليهم السلام بويژه امام جواد عليه السلام متوسل شويد.
15. آيه «رَبّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّياتِنا قُرّةَ أَعْينٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتّقينَ إِمامًا»(سوره فرقان آيه 74) را زياد بخوانيد.
16. در مهماني هاي خانوادگي و مراسم گوناگون در ميان سخنان خود به صورت غير مستقيم نسبت به ازدواج با جوان پاك و متديني ابراز علاقه كنيد.
17. يك احتمال را هم نبايد نديده گرفت و آن اينكه شايد خواستگاراني براي شما آمده يا مي آيد اما چون در حال تحصيل هستيد والدينتان چيزي در مورد آنها به شما نمي گويند و يا اينكه آنها داراي معيارهاي لازم نيستند لذا والدينتان ترجيح مي دهند صحبتي در مورد آنها نكنند تا شما با فكري آسوده به تحصيلتان بپردازيد. لذا بدون خجالت با والدينتان در اين مورد صحبت كنيد و تمايلتان به ازدواج را به اطلاع آنها برسانيد. اگر صحبت رودررو با آنها برايتان سخت است با شخص ديگري از خانواده يا بستگان كه راحت تريد صحبت كنيد تا نظر شما را به اطلاع والدينتان برساند.

و حرف آخر اين كه:
توجه به امتحانات و آزمايش هاي الهي داشته باشيم كه مبادا با بي صبري، اجر خود را از دست داده و مشكلات را بيشتر نماييم. ضمن اينكه خداوند متعال كساني را كه به هر جهت اسباب و امكانات ازدواجشان فراهم نشده و نتوانسته‌اند ازدواج كنند، دستور داده كه تقوي و پاكدامني پيشه كنند تا خداوند از فضل خود آنان را بي‌نياز گرداند. «وَلْيَسْتَعْفِفِ الَّذينَ لا يَجِدُونَ نِكاحاً حَتّي يُغْنِيَهُم اللهُ مِنْ فَضْلِهِ»[ نور/33.]. پس آنچه كه در زندگي در درجه اول اهميّت دارد، بندگي و اطاعت خداوند و حفظ پاكدامني و عفّت است.
خواهر محترم، در پايان شاخه گلي از گلستان نبوي پيش كش شما مي كنيم: پيامبر خدا(صلى الله عليه وآله) فرمودند: «آنچه از دنيا نصيب تو باشد، اگر ناتوان هم باشى، به تو مى رسد و آنچه به زيان تو باشد، به زور نمى توانى آن را از خود دور كنى. هركس به آنچه از دستش رفته اميد نداشته باشد، آسوده است و هر كس به آنچه خداوند روزى اش كرده، خرسند باشد، شادمان مى گردد ».
خواهر گرامي به ياد داشته باشيد كه باد با شمع هاي خاموش كاري ندارد، اگر بر تو سخت مي گذرد بدان كه روشني.
تو شاهكار خالقي تحقير را باور مكن
بر روي بوم زندگي هر چيز ميخواهي بكش
زيبا و زشتش پاي توست، تقدير را باور مكن
تصوير اگر زيبا نبود نقاش خوبي نيستي
از نو دوباره رسم كن، تصوير را باور مكن
خالق تو را شاد آفريد، آزاد آزاد آفريد
پرواز كن تا آرزو، زنجير را باور مكن
موفق باشيد .چشم به راه مكاتبات بعدي شما هستيم.

نویسنده : فاطمه سادات حسین پور

دیدگاه ها

تنظیمات نمایش دیدگاه

روش مورد نظر را برای نمایش دیدگاهها را انتخاب کنید و بر روی گزینه "ذخیره تنظیمات" کلیک کنید

نبود خواستگار برای دخترها به

نبود خواستگار برای دخترها به دلیل نبود کار برای پسرهاست الان منی که کار ندارم چطور از دختر مورد علاقه ام خواستگاری کنم؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلامم

سلام من یه پسر ۲۷ساله با ظاهر قیافه خوب، وتحصیلکرده هستم ،بخاطر مشکلات خانوادگیم نمیتونم ازدواج کنم .هبچوقت خودمو الوده به چیزی نکردم ،دبنمو حفظ کردم.ولی دیگه خسته شدم.هیچ راهی نیس.شما بگید افسردگی و تنهایی داغونم کرده،من چیکار کنم.برم دنبال هرزگی،یا که بزنم از این مملکت برم.

خواستگار

سلام،من 22 سالمه،دانشجوهستم و ظاهرمم قشنگ و طبیعیه ولی تاحالا هیچ خواستگار خوبی نداشتم اونایی ام که اومدن به دردنخور بودن یا تحصیلات نداشتن یا کار درست حسابی نداشتن.الان دوستای من که کوچیکتر یا همسن من هستن یا دارن با دوست پسرشون ازدواج میکنند یا سنتی.اون وقت من هنوز بی خواستگار موندم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

معما

خیلی برام جالبه این سایت مخصوص بی شوهری و بی خواستگاری خانم هاست اونوقت بسر ها جواب میدن من الان به همه اون ها جواب دندان شکنی میدم چون ممکنه اون از رو قصد این بیام هارو بفرستن که مردم نرن نخونن به واقیت جامعه بی نبرن که دختر زیاد خواستگار خواهش می کنم از شما مدیر سایت که بیام اقایون که اینجور حرفو میزنن نذارید چون مشکوک میزنن شما فقط بای دل کسایی که خواستگار ندارن رو بزارید تا معلوم بشه حقیقت چیه

در جواب دختر روستایی

سسلام عزیزم.. منم دقیقا شرایط شمارو دارم..نمیدونم چه کنم!!!

یه دختر روستایی

سلام من روستایی بودم بابام زندگی معمولی داشت ولی من به هرسختی بود رفتم دانشگاه و فوق لیسانسمو گرفتم الانم کنکور دکترا دادم که احتمالا قبول شم متاسفانه پسرا یا دنبال کار دولتی هستن یا دختر سن پایین من که 26 سالمه و خواستگار درستی نداشتم توی روستامون هم کسی که هم سطح خودم باشه نبود یا شاید چون دیدن رفتم دانشگاه شهر دور در موردم فکر بد کردن کار که به لطف خدا نیست برای من فامیلای ما هم عارشون میشه دختر روستایی بگیرن من تنها موندم و داغون شدم رفتم سایت همسریابی عضو شدم با یه نفر اشنا شدم که اومد خواستگاریم پسر خوبیه مث خودم روستایی هست و فوق لیسانسس از دانشگاه شریف داره کارشم دولتیه برام دعا کنین

قبول شرایط

من ۱۸سالمه واز نظر قیافه و وضعیت مالی هم خوبم خواستگار هم چندتایی داشتم اما نشده اگه یه پسری با شرایط شما به خواستگاریم بیاد حتما قبول میکنم

سلام

دوستانی که مشکل خواستگار دارید، چرا به مراکز مشاوره ازدواج مسجد و محله تون رجوع نمیکنید؟؟؟ الان در هر محله ای چنین دفاتری وجود داره که دختر و پسر ها فرم هایی پر میکنند و اطلاعات خودشون و ملاک هاشون رو مینویسن و پسرهایی که ظاهرا بهشون میاد رو معرفی میکنند. خیلی ها از همین طریق ازدواج کردند و خوشبخت هم هستن... حتما امتحان کنید اگر دلتون نیومد اقلا با پسرهای مثل خودتون آشنا شدید و میفهمید که هنوز امیدی هست..

ازدواج

چی بگیم تو مسجدها و محله ها

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم از

سلام من دختری ۲۳ ساله هستم از لحاظ ظاهری ویا مالی ویا اجتمایی ویا تحصیل و... مشکلی ندارم فقط پدرم به خاستگارهای من اجازه ی ورود به خانه راهم نمیدهد و علاقه ای به ازدواج دادن من ندارد من هم تمایل چندانی به ازدواج ندارم فقط میترسم این موضوع در اینده برایم مشکل ساز شود لطفا من را راهنمایی کنید

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام، من یه دختر ۲۷سالم

سلام، من یه دختر ۲۷سالم دندونپزشکم،با ظاهری آراسته و مرتب اما بی هیچ عملیو آرایشی ،قطعاملاک خونواده ها و پسرها زیبایی صرف شده چون من از نظر خودم هیچ ایرادی ندارم اما تاحالا هرکسی اومده منو دیده نپسندیده و برگشته، من تقریبا دیگه قیدشو زدم، و دیگه به هیچ وجه نمیخوام بذارم کسی بیاد منو مستقیم ببینه چون فقط غرور من این وسط له میشه

ازدواج نامناسب

با سلام من دختری بودم که در مجردی همیشه دلسوز و با اینکه مجرد بودم سعی میکردم واسطه ازدواج شوم و باشور و اشتیاق تمام این کار را انجام میدادم و انتظار داشتم خدا بهترین هارا نیز در فرصت مناسب نصیب من کند...بله من با تحقیقات و اشنایی کامل تحت چهارچوب و با اطلاع خانواده انجام دادم.....اما انتظاری که داشتم فراهم نشد و بسیار سرخورده و ناراحت از زندگی نامناسب شرایط سخت و ناراحت کننده همسرم و....هستم .در حال حاضر چه کنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

سلام برادر من 25سالش هم کار

سلام برادر من 25سالش هم کار داره هم درس خودت یه جا هم بیشتر خواستگاری نرفتیم بخاطر اینکه دختره داره پزشکی میخون میگه قصد ازدواج ندارم بهانه میاره خانواده دختر دوست خانوادگیمون از خداشون ولی دخترشون میگه نه من حالا قصد ندارم دیگه جز کار دولتی داخل پالایشگاه با بهترین حقوق و تحصیلات شما دخترا چی میخوآید دیگه خودتون می‌گیرید معلوم میشه بعدا با کی ازدواج میکنید

سلام دوستای گلم منم قبلا تا

سلام دوستای گلم منم قبلا تا ازدواج خمین حسو داشتن .بخصوص که خواهر کوچکم هم خواستگار داشت و من خیلی بدتر بود حالم .اما خدا خودش صدامو شنید و یا همسر پاک مهربون مودب و با اراده رو نصیبم کرد .امیدوارم همه دختر پسرای پاک سرزمینم شرایط ازدواج براشون فراهم شه و غصه هیچی رو نخورن

سلام

سلام

بخت بد یک دختر قدبلند

سلام... دختری ۲۳ ساله هستم... از ۱۶ سالگی تا الان تقریبا ده تا خواستگار داشتم ولی واقعا یکیش نباید به شرایط من نزدیک باشه!؟ لیسانس دارم از دانشگاه دولتی تهران، چادری، قدم بلنده، لاغرم و وضع مالی متوسط، مال پایین شهر، چهرمم خوبه و در به در دنبال کار ولی نمیدونم واقعا اون نیمه گمشده من کجا گم شده؟ برام عجیبه که دوستای خوبم میگن یه دونه خواستگار هم ندارن و خیلیاشونم با همون اولی ازدواج کردن و بچه دارن ولی من نمیدونم قسمتم کجاست... این قد بلندی منم مصیبتی شده که هیچ پسر متوسطی به خودش جرات نمیده بیاد جلو... هر پسریم که خودم خوشم اومد گفت حالا حالاها نمیخوام زن بگیرم... دنیارو باش ده نفر برات میمیرن و تو نمیخوایشون ولی خودت درگیر یه یه لاقبایی. هر کیم منو دوست داره من حالم ازش بهم میخوره... همشم پسرای ده سال از من بزرگتر میان خواستگاریم. آخه وقتی دیپلم داری چرا میخوای از خودت بالاتر بگیری!؟ یا وقتی کوتاهی سراغ دختر بلندتر از خودت نرو... اصن این دخترای صد و شصت سانتی رو با پسرای یک و نودی میبینم حرصم میگیره... خودم ۱۷۵ ام... مصیبتی داریما
اصن خدایا من دیگه لال شوم از تو بغیر از تو بخواهم

سلام خسته نباشیدمن۲۸سالمه فوق

سلام خسته نباشیدمن۲۸سالمه فوق لیسانس مهندسی دختری زیباو خوش اخلاق و بسیارمهربان تا الان هیچ خواستگاری نداشتم و خانواده ام هم خیلی با اخلاق و معمولی هستن وطتوشهرکوچیکی زندگی میکنم متاسفانه جامعه جوری شده پسرها دنبال ازدواج نیستن اکثرا دنبال دوستی و خوش گذرونن هستن الان تمام دختران شلوغ ازدواج کردن اما دخترانی که هیچ مشکلی ندارن و پاک هستن باید مجردبمونن آیا انصافه خب ما چیکارکنیم تاکی باید منتظر باشیم من فقط جزخداجزخوشبختی چیزی نخواستم کسی که همدم و تکیه گاهم باشه ما تاکی باید تواین وضعیت بمونیم

من

من پسری34ساله هستم تا حالا جایی برای خواستگاری نرفتم اما ازاوضاع جامعه کاملا با خبرم پا صحبت خیلی جوانها نشسته ام همه از توقعات دختران ناراحتند توقعات بسیار بی جا جوانی که بایستی 2سال خدمت سربازی انجام دهد و در این وضعیت بیکاری جوانان کاری دس وپا کند چند سال بایستی کار کند تا خرج یک عقد و عروسی را بدهد آخر سر هم میهمانان بگویند یا غذایش شور بود یا بی نمک انوقت انتظار دارند خواستگار برایشان سرودست بشکند خود دختران چه هنری دارند به میزان هنرتان از پسران انتظار داشته باشید شرمنده ام اینقر رک صحبت کردم برایت آرزوی خوشبختی میکنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/q
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

بنظر من دختراني ك رابطه دوستي

بنظر من دختراني ك رابطه دوستي و احساسي داشتند ازدواج کردند اما دختراي پاك و با خانواده اكثرا مجرد هستن و ازدواج نكردن،بنظر من اكثر اقايون به رابطه و ظاهر فكر ميكنند ...

پشت پا زدن به خواستگار

سلام پسری هستم 30 ساله لیسانس و تحصلیکرده وضع مالی بسیار مناسب که با تلاش خود و از راه حلال این شرایط رو مهیا کردم و ظاهر معمولی و خانواده معمولی

حال اینجا دخترها میگن خواستگار ندارن ولی ما هم هر دختری رو رفتیم خواستگاری برای ما ناز کرد دخترها که رفتیم خواستگاری در حد و اندازه خانواده خودم بودن ولی خوب دنبال شاهزاده با اسب هستن بعدهمین دخترها که سنشان رفت بالای 30 به هر خواستگار جواب مثبت میدن و بعد کارشان به طلاق میکشد دختر خانم ها در سنین 22 تا 26 سال کمتر ناز کنید برا خواستگار های خوب و ایرادهای الکی نگیرید شانس همیشه در خونه آدم رو نمیزند

سلام

سلام من دختری 33 ساله هستم از نظر قیافه معمولی ام تحصیلات عالیه دارم از نظر اجتماعی هم برخوردم خوبه طوری که اکث کسانی که با من برخورد میکنند میگن شما حیفه مجرد بمونیدشما باید بچه داته باشید و فرزندان موفقی خواهید داشت ووقتی نادرشون موفق هست و فهمیده اما نمیدونم.... ا نظر خانه داری تکم همه میگن اما دو تا خواهر کوچکتر از من ازدواج کردن و من هنوز مجردم نمیدونم باید چکار کنم داغونم

ارجاع به بخش درج سوال

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://www.moshavereh.porsemani.ir/q
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

نداشتن خواستگار

من27 سالمه دختر خوب وبا ایمانی هستم تابحال با هیچ پسری رابطه نداشتم انتظار زیادی هم ندارم یه فرد متدین بارفتارپسندیده وضعیت اقتصادی ملاک نیس اما به گفته حق سعی میکنم صبر پیشه کرده تازمانش فرا برسد

از خدا میخوام

از خدا می خوام به آبروی امام حسین(ع) همه ی جوون ها خوشبخت بشن و سر و سامون بگیرن.
برای من و خواهرم هم دعا کنید.

یه بنگاه ازدواج تشکیل بدید و

یه بنگاه ازدواج تشکیل بدید و اونایی که شرایطشون به هم میخوره رو بهم برسونید خیلی هم ثواب داره

خانواده های مذهبی خیلی عوض شدند

سلام من دختری هستم 28 ساله لیسانسه خداروشکر با لطف خدا و تلاش خودم شاغل هستم محجبه و دارای خانواده ای مومن و متدین و فرهنگی هستم.صورتم از سنم کمتر میزنه طوریکه اکثریت دوست و آشنا و غریبه میگن میخوره دهه هفتادی باشم.چهره معمولی و خوبی دارم.اگر خدا قبول کنه مداح اهل بیت هستم.روابط عمومی بسیار خوبی دارم و به اصطلاح زودجوش و خودمانی هستم.تنها مشکل من اینه که چاقم یعنی توپولم ولی اصلا زننده و بد نیست.تا به این سن با هیچ پسری ارتباط نداشتم و تمام پاکی و عشق خودم رو برای همسرم آینده م نگهداشتم.با اینحال بخاطر محاسنی که داشتم خواستگاران زیادی داشتم که 90 درصدشون مذهبی بودن ولی متاسفانه پسرهای مذهبی ای که برای خواستگاری من اومدن نه اخلاق داشتن نه از نظر مالی و تحصیلی زحمتی برای خودشون کشیده بودن.و فقط با جمله خدا بزرگه خدا روزی رسونه میخواستن کار خودشون رو جلو ببرن.درد من اینه که خانواده های مذهبی پسراشون هیچی بمعنای واقعی کلمه ندارن بعضیاشون البته. ولی ادعاشون سربه فلک میکشه.پسراشون هیچی نه از لحاظ تحصیل نه از لحاظ مالی نه حتی اخلاق خوش نداشتن اونوقت منو بخاطر توپول بودنم رد میکنن. آخه این درسته دخترایی که واقعا همه چی تموم ان رو بخاطر یه مورد رد میکنن؟؟ این مساله انگیزه رو از من گرفته و واقعا دلم نمیخواد واسه همچین پسرای بی ارزشی به خودم سختی بدم واسه پسرایی که بجای متانت و شخصیت و انسانیتم منو نمیخوان بلکه منو بخاطر کمر باریکم بخوان واقعا ارزش ندارن.خانواده های مذهبی لطفا در معیارهاتون تجدیدنظر کنید.

سلام خواهری30ساله و پزشک دارم

سلام خواهری30ساله و پزشک دارم با اینکه درامد بالا داره ظاهرشم خوبه وقیافش از سنش خیلی کمتر میزنه و دختر ساده و مهربونیه اما خواستگار نداره یکی دوتا هم بودن ک شغل نداشتن و دنبال پول خواهرم بودن...نمیدونم چکار کنم مادرم خیلی غصه میخوره..خودم هم22سالمه و تا خواهر م شوهر نکنه نمیتونم ب ازدواج فکر کنم..میخوام شروع کنم دعا و نماز زیارت عاشورا تو این ماه محرم .امیدوارم دیر نشده باشه تمام تلاشمو میکنم. برای خواهرم دعا کنید..برای خودم هیچی نمی خوام

الان وضع اقتصادی خرابه من 26

الان وضع اقتصادی خرابه من 26 سالمه لیسانس دارم پیش پدرم کار آزاد میکنم واقعا میترسم حتی به ازدواج فکر کنم! بنظر من اگه مشکل اقتصادی کشور حل بشه خیلی از مسایل مربوط به ازدواج خودبخود حل میشه،ولی متاسفانه کسی به فکر جوونا نیست،فقط میگن ازدواج کنید بچه دار بشید خدا کمک میکنه! با حلوا حلوا که دهن شیرین نمیشه آخه!!!

علت نبودن خواستگار برای

علت نبودن خواستگار برای دختران نبودن کار برای پسران است بی پولی باعث میشه کسی به ازدواج فکر نکنه

واقعا از خوندن کامنتا متاثر

واقعا از خوندن کامنتا متاثر شدم
منم25سالمه و مجرد ...
فقط از خدا میخوام فهم صبور بودن بهممون عطا کنه ...
تو اوج جوونی همه دوس دارن زندگی مشترک تشکیل بدن ... ولی به هزار ویک دلیل نمیشه ...
تو این لحظه زیبا و نزدیک اذان مغرب برای همه ی دوستان آرزوی ازدواج پاک و به موقع رو دارم ...
از خدا میخوام هیچ دختر و پسری بخاطر تحت فشار قرار گرفتن و دیر ازدواج کردن روی به روابز نامناسب نیارن ... آمین

اخر و الزمان

با سلام... من دختری 23 ساله هستم.مدرکم لیسانسه از دانشگاه دولتی.من دختری هستم که حیا و متانت برام حرف اول رو میزنه و تحت هیچ شرایطی نمیتونم که از این دو دست بکشم.اما متاسفانه وضعیت جامعه داره رو به زوال و نابودی میری طوری که باید بی حیا و جلف باشی تا بتونی گلیم خودت رو از آب بیرون بکشی.الان دیگه هیچ کس حیا و عفاف یک دختر براش مهم نیست بیشتر ظاهر زیبا که با آرایش غلیظ ایجاد شده براشون مهمه واقعا برای این دسته از آدم ها که همچین طرز فکری دارند متاسفم که باعث میشه دختران با حجاب و عفیف مجرد بمانند ولی دختران بی حیا متاهل باشند.
دومین مشکلی که این دسته از دختران توی جامعه پیدا کرده مشکل کار و استخدامیه. الان که خدارو شکر کار دولتی گیر هیچکس نمیاد مگر اینقدر شرایطش سخت شده.کار آزاد هم که بخوای انجام بدی یکی از شرایط مهم ظاهری آراسته اس که که خودشون میدونن پشت این کلمه چه منظور هایی نشسته یعنی واقعا ما یک کار معمولی هم نمیتونیم پیدا کنیم تا اینجور دخترهایی هستند...
از خدا میخوام که روان اینمردم رو شفا بده

سلام.من هم یه دختری 27ساله

سلام.من هم یه دختری 27ساله هستم.تاحالایه خواستگارهم نداشتمه..من مشغول تحصیل دردانشگاه دولتی هستم خانواده سالم دارم.فقط زیادخوشگل وپولدارنیستم.وقتی که مهمترین معیارزیبایی وپول هست پس چطورماازدواج بکنیم..

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

خدایا فقط از خودت برمیاد. لطفا کمک...

سلام. من 23 سالمه و چیزی نمونده درسم تموم بشه. ظاهری مناسب دارم و حجابم چادره.تاحالا چندین مورد مادر آقا پسر اومده خونمون ولی هیچکدوم نپسندیدن!!!!! و کار هیچ وقت به مرحله دوم نرسیده.خانواده مذهبی پدر مادرم کارمند و ازلحاظ مالی وضع متوسطی داریم. واقعا نمیدونم مادر این آقا پسرا چی میخوان!!! میشناسم کسی هایی رو از لحاظ ظاهری و مالی از من پایین تر بودن اما ازدواج خوبی داشتند. خلاصه لطفا توقعات رو کمتر کنید. ضمنا بنظرم ازدواج رزقه و باید خدا نصیب کنه.
خدایا خودت کمک کن و گره از کارمون باز کن ما که نمیتونیم پاشیم بریم دنبال شریک زندگی. خودت کمک کن و مثل همیشه لطفت رو شامل حال همه خصوصا دختر پسرای مجرد بکن. به حق محمد و آل محمد .

سلام من دختر 22 ساله هستم

سلام من دختر 22 ساله هستم لیسانس دارم خواستگار داشتم همش یا رد میکردم یا خودشون نمیومدن یا میرفتن چند وقت پیش داشتم ولی هیچی نداره از هر نظر صفر بود ردش کردم دیگه واقعا ناامید شدم همه هم سن وسآلام ودوستاواشناهام ازدواج کردن با سن کمتر از خودم دیگه امیدی ندارم نمیدونم چی کار کنم

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

یه توصیه به دختر خانمهای

یه توصیه به دختر خانمهای مجرد
من 22 سالمه و خواستگار ندارم.یکسال هم همش به خاطر این موضوع حرص و جوش خوردم و اعتماد به نفسم به کلی از دست رفت. اما حالا پشیمونم که الکی خودم رو اذیت کردم.چون اینجوری علاوه بر نداشتن خواستگار باید افسردگی رو هم تحمل می کردم.من فهمیدم که مشکلم به خاطر این هست که ما رفت و آمدمون با فامیل و دوست و آشنا تقریبا صفره و برای همینم هست که کسی تقریبا با اخلاق من آشنایی نداره.اما من با خودم فکر کردم که نمی تونم شرایط رو بهتر کنم اما میتونم خودم رو شکوفا کنم حتی اگر تا آخر عمرم هم ازدواج نکنم.تصمیم گرفتم که دیگه غصه نخورم و از خدا گله نداشته باشم که چرا خواستگار ندارم.شاید قسمتم تنهاییه.هر چی خدا خودش بخواد.

مشکل مالی دارم...

سلام خیلی مشکلات مالی دارم و این قضیه داره به کیفیت زندگیم صدمه میزنه .یه بچه دارم یکیم تو راهه....

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

برزو

یکی از دخترها کامنت گذاشته پسرا تن پرور شدند!
دقیقا برعکسه! دخترا تن پرور شدند که انتظار دارن با این وضع کار و پول و ... فقط شوهرشون نون دربیار خونه باشه.
شما هم بهتره این نسخه ی عملگی یا کارگری رو نه واسه پسرا که واسه خودتون تجویز کنید.
والدین باید تا 18 سالگی خرج پسرشونو بدن و بعد هم بفرستنش کارگری!؟ دخترا چی؟ اونا حق دارن تاشوهر نکردند پدر تمام مخارجشونو بده بعد که ازدواج کردند هم شوهرشون!!
گذشت اون روزها!!! پسرا دیگه فهمیدند چیکار کنند.

اقا برزو

والا کاش ما هم پسر بودیم بعد گرفتن مدرک ارشد هر جا استخدامی میزنن اقاست چون دختریمم نمیتونیم شهر دور بریم در حالی اگه پسر بودم حداقل میتونستم استقلال مالی داشته باشم فک کردی ما خوشمون میاد تو این سن نون خور بابای بیچاره باشیم و بشینیم تا یه ادمی مث تو در خونه رو بزنه .

مشکل من تنها زندگی کردن و داشتن خانه مجردیه

سلام.ابتدا از مطالب خوب شما و همچنین نمایش نظرات و مشکلات دیگران تشکر میکنم.من دختری هستم ۲۸ ساله با مدرک فوق لیسانس با ظاهری معمولی و وضعیت مالی خوب و خانواده ای سالم و معتقد اما مشکلات من هم کمتر از بقیه نیست.خودم شاغل هستم و به مدت ۴ سال هست که به تهران مهاجرت کرده ام و تنها زندگی میکنم. تا حالا دوست پسری نداشتم در شهر خودمون همش دوتا خواستگار داشتم که یکیش معلول ذهنی بود یکی هم دست نداشت.متاسفانه تا کلمه زندگی مجردی به میان میاد همه فکر های بد می کنند. دیگه این آدم های کوتاه نظر به این فکر نمی کنند که شاید این فرد از شرایطی که داشته فرار کرده و برای داشتن یک زندگی بهتر شهر ودیار خودش رو رها کرده و داره تنهایی زندگی میکنه.چرا تا اسم خونه مجردی میاد پشت سرش کلی حرف و حدیث و فکر های احمقانه میاد.مگه نمیشه یه آدمی مجردو تنها باشه ولی زندگی سالمی داشته باشه.چرا به این فکر نمی کنید که این آدم ها یک خدایی در زندگیشون دارن که اونها رو از هر رابطه ناسالمی بی نیاز کرده.عاجزانه از شما خواهش می کنم درباره آدم هایی که میبینید زود قضاوت نکنید. برای شناخت افراد زمان نیاز هست.به همدیگه این فرصت رو بدیم.

چرا در ایران همه مردم همه چیز

چرا در ایران همه مردم همه چیز را از دولت می خواهند؟ چرا برای ازدواج باید دولت کاری کند؟
چون هیچکس خودش و اعمالش و خواسته هایش را نقد نمی کند همیشه دیگری در ایران مقصر است و آخر هم دولت؟

تذکر

مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسيله پيامك : 30001619
** درج سوال در سايت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <br><em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 2 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .