روابط قبل از ازدواج

تهدید توسط دوست پسر

سلام دختری 19 ساله هستم. من یکماه با يه پسري دوست بودم و بعد رابطم رو به طور کلی قطع کردم. الان تهدیدم کرده و بهم گفته که یا باید این رابطه رو ادامه بدی و بیای خونم یا پیام هات رو به بابات نشون میدم. ازم عکسی نداره ولی دوبار باهاش رفتم بیرون توی پارک. کار خاص دیگه ای هم نکردیم و بقیش هم تلفنی و پیامکی با هم صحبت کردیم. الان پشیمونم و از اینکه بابام بفهمه خیلی میترسم خواهش می کنم کمکم کنید. عملی و کاربردی بگید چکار کنم؟ مبهم و کلی نگید.

إِذَا هِبْتَ أَمْراً فَقَعْ فِيهِ، فَإِنَّ شِدَّةَ تَوَقِّيهِ أَعْظَمُ مِمَّا تَخَافُ مِنْهُ. امیرالمؤمنین حضرت علی عليه السلام فرمودند: هنگامى كه از چيزى مى ترسى، خود را در آن بيفكن، زيرا گاهى ترسيدن از چيزى، از خود آن سخت تر است. (نهج البلاغه حکمت 175)

شناخت همديگر

آيا ممنوع بودن ارتباط دختر و پسر موجب عدم شناخت قبل از ازدواج و سرانجام جدايى نمى ‏شود؟

بدون ترديد افرادى كه در صدد ازدواج و تشكيل زندگى مشترك هستند، بايد از يكديگر شناخت و آگاهى ‏داشته باشند و زندگى خود را بر اساس شناختى كه از يكديگر دارند، بنا كنند. در غير اين صورت، زندگى ‏اى كه بر اساس توهّم و خيالات واهى بنا گردد، فرو مى ‏ريزد. پس ما نيز همانند شما، ضرورت شناخت را قبول داريم و معتقديم: بنيان زندگى مشترك بر اساس شناخت صحيح و مطابق با واقع تشكيل مى ‏شود. طبق آموزه ‏هاى اسلامى دختر و پسر، اگر تصميم جدى بر ازدواج دارند، مى ‏توانند قبل از عقد نسبت به وضعيت ظاهرى يكديگر، آگاهى پيدا كنند و حتى طى چند جلسه گفت و گو، از خصوصيات اخلاقى و انتظارات زندگى آينده، شناخت داشته باشند.

اعتیاد به پیامک دادن به جنس مخالف

دختری 23 ساله هستم که شديداً اعتياد به پیامک دادن به پسرها پیدا کرده ام. برام فرقي نداره طرفم كيه، چند سالشه، چه شکلیه، فقط دوست دارم بهش پیامک بدم. راهنماییم کنید که چکار باید بکنم؟

پرسشگر گرامي؛ اينكه براي رويارويي با دغدغه هاي ذهني تان راه زيباي مشورت را برگزيده ايد نشان دهنده ذهن پويا و منطقي شماست. به خاطر اين ذهن زيبا و منطقي به شما تبريك مي گوييم؛ همچنين از مكاتبه تان با اين مركز بسيار خوشحاليم و اميدواريم اين ارتباط با شما جوانان پاك اين مزو بوم همواره ادامه داشته باشد.

حق الناس در رابطه دختر و پسر

سلام. دختری 18 ساله هستم. در یکی از شبکه های اجتماعی ناخواسته با پسری آشنا شدم که برام پست های عاشقانه ای گذاشت و من هم چندین بار جوابش رو دادم و او حالا می خواهد حضوری مرا ببیند و مدتی با هم دوست شویم ولی من مخالفم و می دانم این نوع روابط از لحاظ شرعی اشکال دارد و الان هم به فکر قطع این رابطه هستم و می دانم که اشتباه کردم که این رابطه اینترنتی رو شروع کردم. موضوعی که مرا نگران کرده این است که او وابستگی روحی به من پیدا کرده و می ترسم پس از قطع ارتباط، ضربه ببیند و مرا نبخشد و نفرین کند و خدا هم زندگی آینده مرا به خاطر این کار و نفرین او نابود کند. می ترسم حق الناس به گردنم باشه. آیا خدا منو می بخشه؟ تو رو خدا راهنماییم کنید.

*** پرسشگر محترم؛ خوشحالیم که به اشتباه خود پی برده اید و به فکر قطع این ارتباط هستید. مطمئن باشید که درست ترین تصمیم را در این زمینه گرفته اید و این رفتارتان قطعاً مورد رضای خداست، چرا که به دنبال ترک رفتاری هستید که صورت شرعی ندارد. خدا را نیز شاکر باشید که خیلی زود متوجه اشتباهتان شدید و گرفتار آسیب های فراوان و خطرناک این نوع روابط نشدید.

من يك رابطه جنسي ناخواسته با نامحرم داشتم ...

سلام؛ من يك رابطه جنسي با پسری نامحرم داشتم البته ناخواسته؛ بعد از آن ارتباط، عذاب وجدان و حس تنفر از خودم هر روز داره آزارم ميده! تا قبل از اين اتفاق حتي دستم به نامحرم نخورده بود اما ... حالا حس ميكنم خيلي كثيفم خيلي گناهكارم و البته گاهي ناخواسته تصاويري از آن ارتباط در ذهنم نقش مي بندد كه تمام سعيمو ميكنم از ذهنم خارج شود اما ...! خواهش ميكنم كمكم كنيد ! ممنون از راهنماييتون

پرسشگر گرامی؛ اين احساس ناراحتي و عذاب وجدان شما نسبت به گناهي كه انجام داده ايد، نشانگر اين است كه فردي خداجو، با فطرت پاك و روحي سالم هستيد و اين عالي است. هستند افرادي كه بي پروا حريم هاي الهي را مي درند و گناه مي كنند و هيچ احساس گناهي هم نمي كنند و به سمت توبه و بازگشت هم نمي روند؛ روح اينگونه افراد تيره و آلوده شده و غرق در ظلمت و تاريكي اند و البته نتيجه اين اعمال زشتشان را در دنياي ابدي خواهند ديد و به سزاي اعمالشان خواهند رسيد. خوشبختانه شما از اينگونه افراد نيستيد و دلي پاك و خدايي داريد.